Liceul Mircea cel Batran - Constanta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Septi Pop a facut Electronica ca barbate-miu. era haiul facultatii.

fata lui Caragea e profesoara intr-o universitate din State (a fost si la sc. 30 cu mine). a facut ca mine mate (un an scolar mai mica). a avut o cale foarte interesanta... a fost acceptata la doctorat desi a aplicat in ultimul an de facultate, deci nici nu terminase, nu avea inca diplome la mina ... probabil ca , contactele lu taticu netezesc nu??!!

da sa-mi ziceti si mie cum o chema p'aia de romana. Mirela ?? si inca ceva? avea un stil foarte n.f. uneori. dar era mindra posesoare de memorie care-o facuse zecista mai tot timpul ...

bey voi n-ati trait practicile lunilor oct-noiem... dusul cu autobuze nasoale, gramezile de porumb ... friguuuuuuuulllll ... 23 august , tot felul de activitati la care trebuia sa cam mergem... puah!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si eu tot a 12 H am fost.
mai, noi latina am facut cu una tinerica dar super de treaba.
loreen, si eu eram in stare de corigenta intr-a 9 a.aveam 4 in oral si 2 in teza.cu greu am reusit sa trec.
in schimb eram preferata dlui Munteanu.m-a prins odata cu lectia ne invata si mi-a pus 4 dar la el in carnetel si a zis ca ma mai asculta si a trebuit sa tocesc o scarboasa de lectie pe dinafara in franceza si a fost atat de incantat(nu stiu cum de am reusit) si mi-a pus 10.initial zicea ca va face media, dar mi-a pus in catalog doar 10.si ma scotea in fiecare ora la tabla sa scriu ce preda el ca scriam frumos si ma enerva ca apoi trebuia sa copii ca fraiera(ceea ce de multe ori nu se intampla)si aveam mainile numai de creta la fiecare ora a lui.
dar psihologie cu cine ati facut?noi am facut cu un tip la vreo 40 de ani \brunet cu mustat.arata bine tipul.1 an am facut.nu stiu daca mai preda.ala da barbat nu Marica.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Adriana ai fost in clasa cu Bobe? La 12H? Fata in fata cu 12D.
Eu am terminat tot in 2000. Pe atunci ma chema Corina Pascu. Acum o sa ma uit in albumul tau sa vad daca te recunosc, doar am fost atatia ani in clase vecine...

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

da, corina, cu el am fost in clasa.si da in fata cu a 12 D am invatat.ma duc sa ma uit si eu la albumul tau ca dupa nume imi suna cunoscut.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

da, corina, tye stiu.vad ca si tu te-ai casatorit.casa de piatra iti urez.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu imi aduc aminte de tine...mai veneam pe la voi prin clasa...si-mi aduc aminte de faze din clasa de la voi...
Eu eram mai tot timpul cu Claudia...eram noi 2 nedespartite...

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

care claudia?de la noi?sau de la voi?stiu ca veneati pe la noi.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Mi-am amintit cum il chema pe cel de romana: Pietreanu!! A mai facut cineva cu el?
Liris, am prins si eu primul trimestru intr-a IX-a o practica agricola la porumb!. Ce autobuze mizerabile intr-adevar si ce frig! 23 august nu am prins decat in generala.

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ai un bebelus superb..Sa-ti traiasca...Si eu sper sa devin mamica cat mai curand...

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Cu Claudia de la mine din clasa ...veneam pe la voi.Mai ales in pauzele cand aveam ore cu aceiasi profesori...ca sa aflam ce ati mai facut. Si eu am facut franceza cu Munteanu...si la fel invatam lectii pe de rost si ieseam sa scriu la tabla...

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput