Copii nascuti in 2000 (04)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

salutare mamicilor!
noroc ccc ca am mai intrat pe aici sa va citesc de dintisori, ca eu eram disperata! ma suna mama aseara ca cica sa-mi dea o veste despre mariusica al meu: i se misca un dintisor! e unul din cei de jos. m-am linistit cand v-am citit ce de dinti v-au cazut. mey, fetele e mai precoce? ... si la dinti?

p.s. le cad si maselele?

p.p.s. le dati ceva de intarire a dintilor, acum ca scapa de astia de lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Eu ii dau Biancai de la inceput si Zimafluor si nu are absolut nici o carie. I-au cazut nuami cei 2 incisivi de jos pina acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

La multi ani!!!

20.03.2000 - Alex - iuliacm(web)
31.03.2000 - Florin Dragos - mamicaluitheo(web1, web2)
31.03.2000 - Tudor - Ana_Stroe(web)



www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006








Fetelor,

va multumesc ca nu ne-ati uitat, eu n-am mai trecut pe aici de ceva vreme; L-am sarbatorit simbata trecuta, binenteles c-a fost extrem de incintat, cum, apareau prietenii, cum era la usa intrebind in gura mare @mi-ati adus cadou@, ce m-a cam facut de cacao, desi i-am explicat frumos inainte sa astepte cuminte;)))
au fost patru copilasi, dupa ce au intors basementul cu susul in jos, spre miezul noptii a adormit uitindu-se la desene, iar prietena lui buna (care are 5 anisori) l-a invelit ( asta o mai fi peste 10 ani, oare?:))))


eu intrasem aici sa va intreb daca trebuie sa ma ingrijorez ca nu i-a cazut inca nici un dinte de lapte, si nici nu dau semne? mai sunteti mamici cu copii care inca n-au inceput sa schimbe dintii? au avut de curind un control stomatologic la scoala, dar in foaia de observatii ce-am primit-o nu se specifica nimic, doar un control general preventiv, ca altfel dintii sunt ok.


Ana

http://community.webshots.com/user/montrealpoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Ana nu te ingrijora ca nu esti singura in sit asta.
nici lui Alex nu i-a cazit nici un dintisor si dent ne-a spus ca nu vor cade prea curand.
de dat i-am dat nuami fluor vigantolette pana la doi ani jumate si pe urma n-am mai continuat cu nimic.parerile sunt impartite si printre stomatologi asa ca am renuntat la Zymaflor.

andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Ana nici noua nu ne-a cazut vreun dinte, dar eu ma gandesc ca asa cum au aparut tarziu- mai intai a mers apoi au crescut dintii, poate ca tot asa vor cade. Dar cat de tarziu???

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


multumesc fetelor; adevarul e ca si primii dinti au aparut destul de tirziu, si cind au inceput, au dat navala; acum ramane sa sper ca n-o sa-i cada la gramada cind incep.


Ana

http://community.webshots.com/user/montrealpoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

fetelor daca vreti sa va inscrieti i actiuni umanitare in cadrul unei asociatii dati-mi adresele de mail si va trimit expl.necesare ca aici nu pot mai mult ca nu vreu sa se creada ca fac reclama.


andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OCTAMI spune:

Buna ,mamicilor!
Am un baietel nascut pe 14,11,2000 ,il cheama Tomita si vrem sa intram si noi in clubul vostru.
Avem o problemuta cu inscrierea pentru scoala,in sensul ca nu avem recomandari pentru o scoala buna si din toamna trebuie sa facem investigatii pentru ca din anul 2007 trebuie sa incepem.
Va pupam pe toti,va urmarim cu interes,poate mai impartasim experiente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Octami, bine ai venit in grup. POate pui si o poza cu Tomita sa-l vedem si noi.



La multi ani!!!!

Sa cresteti mari, sanatosi si cuminti!


07.04.2000 - Isabel - tonic
17.04.2000 - Bogdan - ADINUTZA
20.04.2000 - Calin - casandra



www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OCTAMI spune:

V-as trimite cu drag poze cu noi,dar nu stiu sa-mi fac album,si nici cum sa fac link cu poze.Mai fac sapaturi.

Mergi la inceput