Copii nascuti in 2000 (04)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

bun venit Octami si sa-ti traiasca Tomita.
si noi suntem in mare dilema cu scoala unde si cand sa mergem la scoala,ori la 6 ani si 8 luni ori un an mai tarziu.
de dat l-as da la una cu seminternat dar cea pe care o stiu eu adica a PRO-Tv ului cica e bataie mare cu doi ani inainte si spaga pe masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

andreea_tx, am vazut link-ul dat de tine, dar nu am inteles cum putem ajuta.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OCTAMI spune:

va pup pe toate si sa va traiasca puiutii!
Draga andreea,in ceea ce priveste inceperea scolii noi suntem hotarati,in sensul ca la 6 ani si 10 luni mergem neaparat,pentru ca mi se pare prea mare la aproape 8 ani.
Despre scoala de la pro tv am auzit ca are referinte bune,dar am aflat ca directoarea e rezonabila si nu sunt spagi(urasc cuvantul) asa de mari de dat.Am o fosta colega care si-a inscris fetita acolo si a fost cu un mic cadou,dar ce-i drept era arondata acolo -locuieste chiar langa scoala.
M-am gandit la scoala 49 de pe Vatra Luminoasa ,dar nu cunosc pe nimeni acolo.Imi place zona de amplasare ca nu e prea aglomerata,si ne-ar fi aproape de casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

si noi am optat tot pentru 6 ani si 7 luni, si cred ca tot pentru internat.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

fetele, scuzati-mi ignoranta, dar ce e ala internat? adica il duci dimineata si il iei seara cu lectiile facute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani, Bogdan! Sa cresti mare si sa ai multe succese in viata de scolar! Adinutza sa va traiasca flacaul si sa va aduca numai bucurii!

Si noi vom merge la scoala in august (ca aici incepe pe 28 august scoala) la 6 ani si 8 luni.

Internatul, eu cred ca e after school, adica copilul merge acolo dupa scoala si sub indrumarea unor cadre didactice, pe linga niste activitati optionale, isi face si lectiile! Eu gasesc metoda asta f buna, atit pt copil care e mai receptiv si mai ascultator vis-avis- de o persoana cu autoritate (pt ca fata de mama sau tata vrea pauza la fiecare 5 min, ba vrea apa, ba i-a amortit mina, ba-l doare instantaneu burta, etc), dar si pt parinti, care isi iau copii acasa la ora 18, i-i verifica putin la lectii, dar aapoi au toate seara (2-3 ore) pt ei si puii lor.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

Buna.. n-am mai scris de mult pe aici insa va anunt cu mandrie ca noua ne-au cazut cei doi dinti din fata (in februarie si in martie).. si primul a crescut pe trei sferturi ..al doilea iese tiptil tiptil...
A fost fericit ca zana maseluta i-a lasat si bani..si de acum zice el ca e baiat mare.

Monica


pozele noastre
Pt poze noi aici
poze_2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

danilamonica, 2 dinti?? Felicitari.
Noi cred ca suntem codasele la dinti. Tarziu au aparut, probabil ca tarziu vor dispare.

M-am uitat si eu la pozele voastre. Foarte frumosi sunteti, iar parintii tineri.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

andreea_tx, am vazut link-ul dat de tine, dar nu am inteles cum putem ajuta.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006














Cristina este vb de o as umanitara infiintata de noi si daca vreti mai multe detalii dati-mi adresele de mail si va spun mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by andreea_tx

quote:
Originally posted by CristinaT

andreea_tx, am vazut link-ul dat de tine, dar nu am inteles cum putem ajuta.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Cristina este vb de o as umanitara infiintata de noi si daca vreti mai multe detalii dati-mi adresele de mail si va spun mai multe.

andreeat & Alex -8 dec.2000

www.ingerifaraaripi.8k.ro




I_love_ioana_diana@yahoo.com

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput