Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Buna fetele,
Meniu de azi:
D-cafea cu indulcitor
P-gratar vitel cu salata varza cu smantana
17-fructe
C-tot gratar cu nu-stiu ce salata
pupici si o zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Salutare, vin si eu cu vesti: in 10 zile am dat jos 2 kg, adica acum raportez cu 62,8kg!!!!!! yuppyy!!! Si nu m-am abatut de loc, am rezistat tentatiilor cu stoicism. Am si acum in casa pateutze cu branza (luate pentru musafiri) si nu m-am atins dom'le de ele!!

Ralu, in ce zi a saptamanii se fac actualizarile in tabel?? Ca sa stiu sa dau raportul!!

LauraT, sa-ti dea Dumnezeu sanatate multa!!! Multumesc pentru reteta de clatite!! O s-o pun si eu in practica, ca asa mi-e pofta de clatite!!!! Prolema este ca nu am vazut faina integrala in alimentara!!! Si lactoza de unde o cumperi????

Meniul de ieri:

D: fulgi de vaz cu lapte degresat , o felie de paine neagra cu branza degresata, o felie de paine neagra cu gem fara zahar

P: friptura de vita in sos si salata verde cu sos de branza

C: iaurt degresat cu o felie de paine integrala.


Azi:

D: un mar cu 1/2 de ora inainte de: 2 oua, 4 felii de salam

P: piept de pui la tigaie

C: iaurt degresat si 3 feluri de branza

Intrebare: are ceva daca intre mese mai rontai cate o bomboana Alpenliebe fara zahar???

Si inca ceva, painea nu este indicata decat dimineatza??????


Va pupam,

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Laura_T sa sti ca a mers bine cu scazutul atunci cand tineam postul si mancam mult mai sanatos. De la sarbatori cand m-am indopat cu parca merge mai greu. Dar sper sa fie perioada ai de revolta a corpului care a fost privat de unele alimente. Acum nu mai tin post negru dar cum intram in postul pastelui am sa-l tin din nou.
Anda daca tot ai vazut clementine nu te-au tentat? Ca eu una daca imi place ceva imi cumpar in cantitati mari sa am .Daca ma crezi ca la noi in casa la trei persoane se mananca in afara de alte fructe 10 kg. de mere. Ce spui si eu sunt cea care papa cel mai mult.

Va , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sebitza spune:

Buna, fetele!

Am o dilema: caut ciocolata neagra(am eu un fix cu ciocolata asta), si nu gasesc nicaieri: am gasit 45%(heidi), 55%(kandia), dar peste 60% cacao...nimic.
Nu imi dati va rog un nume de firma, sa stiu de ce sa intreb?
Si....dulceata fara zahar, de und eluati, si ce marca?(Sper ca nu se considera reclama )

Si...sunt super incantata: in 3 zile de regim(destul de strict, zic eu) am dat jos 1.2 kg!!!


O zi buna tuturor si....spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Cicolata neagra de la Anidor de ex: 73% si heidi mai avea un model dark sau ceva de genul cu 70%. A disparut oare de pe piata? Eu pap Anidor si e fff buna, la gust e similara cu Kandia 55%.
Bomboanele alpenliebe nu-s bune. Eu am citit cutia si au indulcitori rai. Mai bine cioco neagra, parerea mea Si painica e buna si seara, la cina glucidica. Adik poti papa glucidic si seara, exact ca dimineata, numai ca de la pranz pana la cina trebuie sa stai vreo 5 ore si eu personal nu prea rezist asa.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci Anda. Am primit!

Eu am avut cam multe abateri zilele trecute, dar de azi ma cumintesc ca nu mai merge.
Deci, in dimineata asta am mancat o felie de paine neagra unsa cu crema de branza+ cateva felii de salam.

La pranz voi manca gratar + salata, iar seara probabil paste integrale.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Salutare!

E vreo problema daca mananc portocale seara? In afara de faptul ca-s energizante? Ca am ciugulit vreo 2 felii de sunca de pui pe la 6, asa ca pe la 9.30 eram lesinata de foame si am mancat 2 portocale.

Azi mananc asa:
MD: cereale Sanovita cu lapte degresat, cafea
10: un gref
P: pui la gratar su legume, salata castraveti
16: 2 portocale
S: vita la gratar, conopida fiarta cu putina smantana

Am senzatia ca mananc cam multa carne... e posibil sa nu slabesc din cauza asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si eu pap fructe din astea usoare seara: portocale, kiwi, etc. Si am observat ca a doua zi dimineata nu ma mai constip. adik se face digestia mai repede.
Si n-are treaba carnea cu slabitul...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Buna

La pranz am mancat sote de legume cu piept de pui la gratar, problema este ca soteul continea si mazare si morcov , dar asta au facut la noi la cantina.....

recuperez diseara

Laura , mama lui Cristian 2ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Raportarile se fac sambata, duminica, iar eu fac actualizarile de abia luni!!


Multa sanatate!

Mergi la inceput