Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, au trecut niste zile foarte grele pentru mine. Am mancat la nimereala, incercand insa sa nu il supar prea tare pe nenea Monti...

Azi dimineata am mancat alune braziliene si am baut o cafea cu lapte. La amiaza poate o sa pap ochiuri sau oua fierte si diseara ceva afine cred, ca mi-au ramas prin frigider de cateva zile.

Va pup

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Ieri atat am avut de lucru ca nu am apucat nici macar sa intru sa vad ce faceti. Avem audituri mari de la corporatie si e un ritm nebun aici.

Iata ce am mancat ieri.
MD - racituri
Gustare - mere
Ora 11- Cafea
Pranz - iaurt
Gustare - mere
Cina - carnat cu castraveti murati

Azi am urmatorul meniu;
MD - omleta
Gustare - mere si clementine
Ora 11 - cafea
Pranz - carnat cu salata de varza
Gustare - mere
Cina - spanac cu pui

Sper ca nu am gresit combinatia. Oricum vad ca incepe si cantarul meu sa se miste..............in jos asta in cazul in care nu este defect.Era si cazul.

Va , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

corina, .... sa nu mai zic ca am fost ieri la cumparaturi si am vazut clementine. m-am gindit la tine.

si acum apropos de zaharul din alimente. eu ma tot uit pe cutiile de smintina, brinza si de alte produse. toate, dar toate au zahar. ce e drept, au 1%, 2%...dar au. la voi cum e ? tot ca la canada, au zahar si la voi astea ? am mai zis eu... astia cred ca pun zahar pina si in sare.

meniu miine
dimi : chifle integrale
p: ciorba pui, porc cuptor
s: poate pui cu legume...
si...multa cafea, toata ziua. decof, evident

la buna vedere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

salut,
Am venit la raport: 66.4, deci scad
Meniu:
dimineata: alapte 0% cu paste fierte al dente
amiaza: sarmalute
seara: fructe, cred


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Buna fetelor

ce este drept am baut si ceai negru.......dar de dimineatza cand m-am suit pe cantar , surpriza, parca arata mai putin cu aproape un kg... deci aveti dreptate trebuie sa am un pic de rabdare...

Meniul de azi nu il stiu dar mazare am voie sa mananc ?

Astept cu nerabdare raspunsul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata!
Meniul meu de ieri (plus abaterile de rigoare):
D: cafea + lapte 0% + biscuiti integrali
P: salata verde cu ton si telina
abatere biscuiti 5 la numar cu crema (muream daca nu mancam ceva dulce si fainos!
Fructe
C: piept de pui la gratar cu salata de varza rosie

Si acum sa va intreb ceva: eu tot gust din mancarea lui Andrei, care contine orez, cartofi sau alte interzise pt. mine, se pune? Adica gustatul inseamna cam o lingurita doua? Oare sa aiba efecte nedorite? sau din iaurturile lui cu fructe! Tot cam o lingurita? (io tre' sa vad daca e prea rece, prea cald, prea dulce sau sarat... etc!)

Adela Iepure, seara nu ai voie cu paine fie ea si integrala; asta e valabil numai pentru micul dejun. Nici macar la pranz!

Spor la slabit, fetelor!



www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna dimineata fetele!!!

Laura-cafea-tu nu vrei sa fii trecuta in tabelul nostru? Da-mi, te rog, inaltimea, greutatea actuala, greutatea tinta si data inceperii regimului!!
Pe celelalte cred ca le-am pus pe toate!

Te pup!

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Corina, la tine ar trebui sa mearga repede, ca vad ca nu mananci deloc carbohidrati! Bine ca reusesti! Nu mai tii post negru 2 zile/sapt asa cum tineai?
Laura_cafea, nu stiu ce sa zic, la mine s-a vazut mereu din prima saptamana, adica atunci cand ma reapuc de Monty si reusesc sa nu am abateri (nu ca acum ), dau jos cam 2kg! Deci, daca ma gandesc bine, mi-ar ajunge 2 saptamani de tinut strict ca sa-mi revin...dar nu pot sa tin ca lumea (de ex, ieri am mancat pufuleti !). Dar la tine, probabil ca si inainte mancai mai putin, de aceea ii trebuie ceva timp organismului ca sa dea jos...
Meniul meu de azi:
D - 2 chifle integrale cu 330ml lapte batut 0%;
P - un cremvusti cu spanac;
G - un kiwi;
C - iar paste integrale cu somon afumat, ca mi-au mai ramas de ieri.
Eu deocamdata nu prea pot sa ma mobilizez ca lumea, caci in we iar voi avea abateri mari (vin nasii si fac prajituri), iar saptamana viitoare plec in delegatie (Cluj, Iasi) si sigur voi calca pe de laturi ... Parerea mea e ca abia din 23 ianuarie incolo voi putea sa tin Monty ca lumea, si pana atunci sper sa termin si chiflele integrale din congelator...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 8 luni) si Ramona (3 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Anda Panda, la noi doar iaurturile cu fructe sau cremele de branza cu fructe au zahar...
Laura cafea, doar daca nu combini mazarea cu lipide sau proteine, cel putin cf primei variante a Regimului. Eu am reusit sa dau jos cele 5 kg. cam in 1,5 luni pt ca am avut multe abateri, nu am reusit sa tin macar o saptamana fara abateri.

Dar hurray, se pare ca acum am dat jos 1 kg. in 3 zile de regim, e drept ca nu reusesc sa beau prea multe lichide.

Meniu azi:
Dimineata: cafea, lapte cu cacao;
Gustare: 1 mar, 1 kiwi, 1 mandarina,
Pranz: pui la gratar, rosii, branza,
Seara: pui la gratar, spanac

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Ba da, sigur ca vreau sa ma treceti in tabel.....

Am asa:

Inaltime : 1.68
Greutate actuala : 61.5 kg
Greutate tinta: 56-57 ( macar sa reusesc)
Data inceperii: 05.01.

Merci mult Ralu.

Pana caum am baut un ness cu zaharina si cu lapte si am mancat un iaurt cu 0% grasimi

Vorbim...

Mergi la inceput