tiramisu??

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mie imi place sa o fac cu Mascarpone, oua si frisca. Iese o minune, dupa mine, cea mai buna reteta.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

Tocmai vin din bucatarie ... am facut tiramisu cu reteta recomandata aici, editez: de mcm a iesit un deliciu, un deliciu!! O minunatie! Crema cu mascarpone bate toate cremele, va rog sa nu va suparati.
Mi se pare normal, din moment ce prajitura originala se face cu Mascarpone
Cred ca o sa renunt si eu pe viitor la crema de la Dr. Oetker, e o imitatie jalnica a cremei adevarate.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxana, exact despre acea reteta vorbeam si eu.Ma bucur ca ti-a placut si tie.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Am papat si eu cu mascarpone de mai multe ori , nu se compara cu asta de la Dt. Oekter, pe care am amestecat-o cu frisca dar tot nu-mi place.
Si-s io fraiera, ca pana la urma la maioneza tot am pus oua crude ca nu-mi place aia din comert
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by nadina

Am papat si eu cu mascarpone de mai multe ori , nu se compara cu asta de la Dt. Oekter, pe care am amestecat-o cu frisca dar tot nu-mi place.
Si-s io fraiera, ca pana la urma la maioneza tot am pus oua crude ca nu-mi place aia din comert
Nadina



Lasa Nadina (ce-mi place numele tau ) ca acum stii, data viitoare faci cu mascarpone si la maioneza, poti pune si oua crude, ca alea de ferma n-au gripa aviara :)) ... am facut si eu o maioneza, sa ma ling pe bot...secretul sta in mustar, va jur!

La multi ani!

Roxa



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Iata prajitura mea Tiramisu.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Iata prajitura mea Tiramisu.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!



uaaau absolut perfecta...
euy am gresit ceva, dar data viitoare va fi super..nu am inghesuit piscoturile si cred ca a fost doar gustoasa nu si aratoasa :))



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Sa va arat si tiramisu meu, facut cu mascarpone, galbenusuri si frisca in loc de albusuri (nu-mi place sa fie netratate termic!).

Intreg si o portie!
A iesit incredibil de gustos! Cafeaua a fost ff tare si s-a completat bine cu crema, gretoasa daca o mananci simpla (parerea mea!).


Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adriana, foarte apetisant desertul tau! Cum ai pus galbenusurile, le-ai tratat cumva sau au fost crude?

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by adriana_mihnea

Sa va arat si tiramisu meu, facut cu mascarpone, galbenusuri si frisca in loc de albusuri (nu-mi place sa fie netratate termic!).

Intreg si o portie!
A iesit incredibil de gustos! Cafeaua a fost ff tare si s-a completat bine cu crema, gretoasa daca o mananci simpla (parerea mea!).


Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)




Adriana, uaaau arata splendid. Spune-mi, ai pus 3 straturi de piscoturi, asa-i? Ca io citisem doar de 2 straturi...in plus, spune-mi cum reusesti sa scoti tot tiramisu din tava, ca asa l-ai pozat, afara din tava...io nu l-am scos, l-am facut in vasul yena si de acolo tot taiam felii...cum faci???



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput