FIV 53

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

smita: ne rugam pentru tine sa fecundeze si api sa se divida toate cele 4 ovocite. Banuiesc ca marti e ET. Bafta Multa. Daca poti, te asteptam diseara la petrecere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Smita sa dea Dumnezeu sa ai embrioni buni si sa se prinda macar unul!!! Te pup si iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

buna fetelor...va salut cu drag pe toate....si desi nu-s noua pe forum...pe aici am intrat mai rar...insa dupa o a doua spermograma dezastruoasa....se pare ca ISCI e singura noastra optiune...pentru ca avem 0,8 mil/ml...cu mobilitate A 25%, B 20 %, C 15 %, 50% imobili si 65% forme tipice...
si eu am ceva probleme...in sensul ca am ciclul neregulat...ovare micropolichistice...deficit progesteronic...un inceput de hipotiroidie...mastoza chistica...35 de ani si doar un avort spontan la 12 saptamani acum 10 ani...
cam asa ne prezentam...si sunt un pic debusolata...si trista...stiu ca sansele sunt mici...dar stiu ca nu vad viata fara copilasul nostru..
as vrea insa sa ma primiti printre voi...m-ar ajuta sa ma mai dumiresc un pic...si poate sa fiu mai increzatoare...
medicul meu acum este Denisa Protopopescu...si dansa a prezis ca la ISCI vom ajunge...si deja parte din analize si tratamente am facut...mai avem cateva...si teoretic...la primavara..daca gasim resurse...putem sa incepem ISCI...
insa...in afara de bani..de sansele mici care sunt...de orice...mi-e teama de efectele secundare ce ar putea aparea la mine...pentru ca dupa atatea eforturi...vreau sa fiu si capabila sa-mi cresc copilul sanatoasa...daca Dumnezeu va vrea sa mi-l dea...chiar si prin aceasta metoda...
si de aceea..va intreb...care sunt efectele secundare?...

va pup cu drag pe toate...si va doresc ceea ce deja stiu ca va urati de mult...copilasul vostru!

scuze de starea mea de acuma...dar abia ieri am vazut spermograma...

anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smita spune:



Multumesc mult, fetelor! Aveti de la mine

Medamaya sa nu-ti fie frica la punctie, este superusoara, in comparatie cu altele, si crede-ma am facut atatea investigatii..... Este un anestezic foarte usor, in 10 min. iti revii. Nu stiu cum este sa fii drogat, dar cred ca este exact asa, pentru ca am iesit din sala spunand "imi este foarte bine" Vad ca nici la ora asta nu ma doare burta.Singura durere o simti atunci cand iti pune perfuzia, in rest, nimic.
Luni fac ET, maine trebuie sa sun pt. a afla cati s-au fecundat iar duminica mai sun odata sa vedem cum evolueaza. Va tin la curent.
La cat de speriata eram, credeam ca nu aveam ce transfera.
Inca odata va multumesc si va doresc si voua acelasi lucru pe care mi-l doresc mie:

Va

Sa auzim de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Diciu,tu ai mai ramas gravida ai spus o data cu sotul tau,nu?Daca ai mai ramas cu sotul tau,eu cred ca mai sunt sanse,asa ca nu te da batut.Sotul meu e in aceiasi situatie ca si al tau cu ,am facut doua inseminari si un fiv,din pacate fara reusite,dar eu tot sper in continuare pe cale naturala.acum fac si stimulare,probez si asa inca 3 luni si dupa daca nu se intampla nimic,poate mai fac un fiv.Eu iti doresc din suflet cat mai curand sa fi.Si spune-mi te rog,ai ramas cu spermograma sotului asa cum e,acum 10 ani?PUPICI!

lucia cu dorinta de a avea un bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Nu prea am reusit sa intru zilele acestea pe forum, am fost putin mai ocupata. Am vazut ca sunt si vesti bune.
Romaniauu FELICITARI!!!!!!!
Smita iti doresc succes!
Dodo ma bucur mult ca esti bine.
Cecilia din pacate nu am vesti de nici un fel.
Diciu nu te mai gandi la efectele secundare. Nu la toata lumea se manifesta.
Va pup pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

diciu: si te sustin si aici.

smita: asteptam sa ne zici cati au fecundat si cum decurge divizarea. iti uram sa ai 4 embrioni.

crinutza: ne era dor de tin

fetelor, va asteptam la petrecere, sa mai descretim fruntile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Tabhita pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Salut frumoaselor,

Am facut azi test din nou si au iesit II stufoase de imi e mai mare dragul de ele:)

Smita, te felicit fata ca esti tare si ti-ai dat seama ca nu e nici un motiv de ingrijorare la ora asta. Si eu m-am trezit vorbind la clinica, din anestezie, ii spuneam doctorului ceva de analize. Asa mi-a spus sotul, ca a stat cu mine, dar eu nu mi-am mai adus aminte dupa aceea:) Pe mine a inceput sa ma doara burta abea la o saptamina de la ET, dar azi a fost prima data cind m-am simtit bine, nici o durere. E super ca iti face ET la 3 zile de la punctie, embrionii au timp sa se divida mai mult.

Lucia1, nu ma supar pentru nici o intrebare, stai linistita Mi-am pus si eu aceeasi intrebare ca si tine pentru ca mi-a dat unda verde sa incep injectiile abea in ziua a 10-a de la mens, fara nici o analiza. Le aveam facute de un an. Iar cind am facut ecografie dupa primele 8 injectii, mi-a spus alta doctora ca n-e aprogramat pe toate din lotul nostru sa facem eco in aceeasi zi. Inseamna ca ne-a facut pe banda, cum spui tu. Dar ei calculeaza cite zile poate sa intirzie stimularea la fiecare.

Lachione, la Malmö sint doua clinici private, curakliniken si Öresund kliniken. Eu am facut la Cura kliniken si au tel +46 40 98 70 50. Suna si vorbeste pe engleza. Sint foarte serviabili si iti spun ce se poate face.

Medamaya, iti tin pumnii si ma rog pentru tine sa mergi linistita la punctie si sa te simti bine dupa aceea.

Va pupic fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

lucia1...multumesc mult pentru sustinere.....
imi pare rau pentru incercarile voastre nereusite...dar daca ai putere si dorinta sa mergi mai departe...Dumnezeu va va ajuta!
din pacate...acum 10 ani cand am ramas gravida...nu eram cu actualul meu sot...suntem casatoriti doar de 3 ani...si Denisa a zis doar atat ICSI..si chiar daca ar fi o sansa de 1 la mie...nu mai am varsta la care sa astept sa se intample o minune...si trebuie sa fac ceva...si repede...pentru ca tot ea mi-a zis ca dupa 35 de ani...sansele scad chiar si la ICSI...
la voi banuiesti care e cauza spermogramei proaste?
Crinutza...nu pot sa nu ma gandesc la efectele secundare...pentru ca imi doresc un copil...dar imi doresc si sa il pot creste...si in general eu nu suport usor tratamente si altele...adica la mine orice tratament are efecte secundare...sunt cam sensibila...
Tabitha...merci fata dulce...

si totusi...care ar fi efectele secundare in cazul reusitei sau nereusitei procedurii ICSI?

anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput