FIV 53

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Smita bafta maine si sa fie cu multe ovocite de calitate, sa poata iesi embrioni frumosi.
Da-ne de veste cand poti.

Tin pumnii,

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Romaniaau FELICITARI sa dea Domnul sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Mama Doamne, am venit de la munca, am deschis DC si am gasit pagini intregi cu felicitari. Ma coplesesc emotiile, va multumesc din suflet Anis, Cristinici, Avalon, Tabitha (ai avut gura aurita), asi, MRL, bety, thea m, smita, ingeras26a, medamaya1, lucia1, Teli, andicu, Moniland, lachione, nicole74, Iuli, ceciserban si toate fetelor de pe planeta care isi doresc copil si lupta sa il aibe.

Lachione, am facut FIV-ul la Malmö, la Curakliniken, e clinica privata, dar aici avem dreptul la 3 FIV-uri gratuit. Saptamina trecuta a mai reusit o fata romanca, tot la Malmö, tot de 35 de ani ca si mine.

Iuli, sotul a inceput sa ma ajute. Cind a vazut ca nu e de gluma cu asa dureri zi si noapte, s-a apucat de cumparaturi, pus aspiratorul, ordine prin casa, duce gunoiul, spala vasele. Mincare nu a facut inca:)

Miine fac test inca o data. Iar am emotii.
Anis spunea un lucru mare, sa merg inca o data la manastirea Dervent. Eu sint sigura ca m-a ajutat mult. Amindoua am fost acolo inainte de FIV si am reusit. Am crezut sincer ca ma va ajuta.

Va pupic si ramin cu voi, am mai invatat si eu cite ceva si poate va mai fiu de folos. Nu abandonati lupta, programati bine perioada cea mai buna pentru FIV, nu va grabiti si cautati un medic intr-adevar bun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

romaniaau,vad ca suedia sunt doctori mai buni ca aici si mult mai capabili dupa parerea mea.Vreau sa te intreb si eu ceva,daca nu te superi:Unde ai facut tu fiv,se facea"fiv pe banda"sau depinde de ciclul tau?Aici unde am facut eu se facea pe "banda"si nu am fost asa multumita de ei.Astept raspunsul tau,daca nu te deranjeaza.Inca o data"Srcina usoara si un bebe sanatos"!PUPICI!

lucia cu dorinta de a avea un bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Lachi - draga, sa te bucuri din plin de excursie. Mergeti si voi pe o insula ce daca esti invadata? da-i incolo, ingnora-i, simtetebine!!


Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

romaniaau: sa ne zici rezultatul de azi, asteptam cu infrigurare confirmarea. Te pupam dulce, ca sa se ia gravideala si la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Romaniaau, auzisem si eu ca in Suedia sunt mai buni in reproducere asistata. Eu am stat 2 ani in Ratwik un orasel micut mai in nord dar nu ar fi o problema sa merg la Malmo; acum trebuie doar sa ma interesez daca la acea clinica privata primesc si din afara tarii si in ce conditii. O sa-l sun pe medicul meu care m-a avut sub observatie cu nodulii la san cat am stat acolo si o sa-l rog sa se intereseze. Sanatate multa si sarcina usoara!

Fetelor m-am hotarat! Ii dau naibii de rushi si plec in Maroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smita spune:


Buna! Acum am venit de la punctie, inca mai sunt ametita. Mi-au gasit 4 ovocite din 4 foliculi, norocoasa nu-i asa? Merg sa ma intind putin .

Va

Sa auzim de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor. Smita ma bucur mult pentru tine , ai vazut ca totul a iesit bine? dar te rog poti sa-mi spui mai multe despre punctie , ca am niste emotii pentru duminica .....[bang te pup si sa auzim intr-adevar de pe toata lumea
Meda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pupici de la mare!

Lachi,ma bucur ptr tine ca o sa ai un concediu super la caldura! Sarbatori fericite prin strainataturi! si lasa,ca pe rusi nici n-o sa-i bagi in seama,la cat de frumos o sa fie!
Ceci, parca vorbesti de mine si familia mea !si eu vreau acasa anul asta si asa am si convenit cu al meu sot, ca n-avem nici chef si nici bani sa plecam pe nicaieri! si va fi cina de Revelion la fel de romantic in 2 si Cutulina noastra,3. O sa schimbam impresii dupa Sarbatori! Imi pare rau ca nu ti-a fost bine,dar ma bucur ca ti-ai revenit si te-ai intors cu forte proapsete!!
Smita,sa dea Dumnezeu sa se divida toate 4 ovocitele cat se poate de bine!
Meda, tin pumnii pentru duminica!

Fetelor, stie cineva daca avem nevoie de programare la Medsana pentru spermograma? luni venim la Bucuresti iar cu treaba si sotul meu ar vrea sa rezolve si cu spermograma, numai ca trebuie s-o faca acolo si nu stim daca ne primeste asa,din prima...



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput