Ce filme BUNE ati mai vazut?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Dupa parerea mea singurul film pe care l-am vazut eu anul acesta care m-a pus pe ginduri pt. o saptamina (ba ma mai gindesc din cind in cind la el) este "The Motorcycle Diaries". In rest mai bune sau nu, relaxante sau nu, comedii sau nu, nu pun probleme existentiale si sint cu happy end (reteta hollywood). Nu am pretentia insa ca am vazut pe toate filmele acestui an plus ca anul nu s-a incheiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

quote:
Originally posted by adrienne12

Dupa parerea mea singurul film pe care l-am vazut eu anul acesta care m-a pus pe ginduri pt. o saptamina (ba ma mai gindesc din cind in cind la el) este "The Motorcycle Diaries". In rest mai bune sau nu, relaxante sau nu, comedii sau nu, nu pun probleme existentiale si sint cu happy end (reteta hollywood). Nu am pretentia insa ca am vazut pe toate filmele acestui an plus ca anul nu s-a incheiat.





Eu ma asteptam la mai mult......pentru ca vorbim aici de una dintre personalitatile care au lasat ceva in urma....

Mi-a placut mult..Crush si House of sand and frog....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Pentru relaxarea de duminica dupa-amiaza: 'Virgin la 40 de ani' este o comedie super! M-am dus la film putin indoita (nu-mi suradea nici titlul, nici ideea), dar am ras cum n-am mai ras de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Pe Cultural a fost(si s-ar putea sa nu se fi terminat) seria filmelor lui Ingmar Bergman. Preferatul meu de pana acum, "Scene dintr-o casnicie".

"Marea de dinauntru", film spaniol, nu stiu in regia cui:). Daca il gasiti pe DVD, merita sa il vedeti, io l-am vazut la cinema. Sa va luati un bax de batiste de hartie aproape. Care v-ar ajunge si pt "Osama" daca il gasiti, despre o fetita din Afganistanul stapinit de talibani, care se imbraca in baiat ca sa poata supravietui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pika-pika spune:



Da mamalia,asa se numeste.Iti multumesc!
In "21 grams" unui tip i se face un transplant de inima care apoi vrea sa afle cine fusese donatorul.Mai mult nu spun.Regizorul este un mexican(Alejandro Gonzalez Inarritu) care a mai facut un film care mi-a placut mult Amores perros(Love's a bitch in engleza).



SARBATORI FERICTE

11+



mamica incepatoare si bebelin
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by descintec

Pe Cultural a fost(si s-ar putea sa nu se fi terminat) seria filmelor lui Ingmar Bergman. Preferatul meu de pana acum, "Scene dintr-o casnicie".

"Marea de dinauntru", film spaniol, nu stiu in regia cui:). Daca il gasiti pe DVD, merita sa il vedeti, io l-am vazut la cinema. Sa va luati un bax de batiste de hartie aproape. Care v-ar ajunge si pt "Osama" daca il gasiti, despre o fetita din Afganistanul stapinit de talibani, care se imbraca in baiat ca sa poata supravietui.

_
Sapte dintr-o lovitura!





Marea de dinauntru (pe care din pacate nu l-am vazut-inca) e regizat de cel ce a regizat de asemenea The others si Abre los Ojos (dupa care s-a facut Vanilla Sky). As fi putut sa jur ca tipul e spaniol (filmele pe care le-am vazut eu facute de el sunt in genul filmelor spaniole, ale lui Almodovar de exemlu), dar de fapt e Chilian.
Si alt film din acelasi gen, care mie mi-a placut f. mult (nu va lasati indusi in eroare de catalogarea de horror, ca nu e): El espinazo del diablo- Devil's Backbone, regizat de Guillermo del Toro (nu cred ca are legatura cu Benicio, ca unu e nascut in Mexic si altul in Puerto Rico).
Iata si un site pe care il folosesc cand vreau sa aflu informatii despre filme (daca nu il si stiti deja):

http://imdb.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Depinde de fiecare, ce considera bun. Eu am o atractie spre filmele lui David Lynch, tipu are o fantezie rara, intr-adevar. Recent am revazut serialul mystery "Twin Peaks" care mi-a ramas multa vreme in minte.
Si pentru mes faiblesses,actritele Lara Flynn Boyle si Sherilyn Fenn, poftiti de le admirati:
http://movies.yahoo.com/movie/contributor/1800019351/photos
http://www.czech-tv.cz/specialy/twinpeaks/foto/twin_peaks_41.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Alt film bun dpdv al efectelor speciale Khing Kong. L-am vazut simbata. Fireste este Hollywood cap coada, cu retetele lui de fabricatie de filme dar efectele speciale sin de milioane. pariu ca va lua un Oscar pt. asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Mie mi-a placut Ray.Mystic River m-a dezamagit,desi mor dupa Sean Penn.Nu am vazut 21 grames,o sa-l caut si eu.Din categoria superlaudate si care mi-au lasat un gust amar-a se citi am dat banul degeaba...The terminal,White Noises.

Din categoria filmelor de arta: The Return-rusesc,un film care nu se uita usor(din pacate interpretul rolului principal,un baietel care a jucat fantastic,a murit la putin timp dupa incheierea filmarilor).

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

quote:
Originally posted by mate

Mie mi-a placut Ray.Mystic River m-a dezamagit,desi mor dupa Sean Penn.Nu am vazut 21 grames,o sa-l caut si eu.Din categoria superlaudate si care mi-au lasat un gust amar-a se citi am dat banul degeaba...The terminal,White Noises.

Din categoria filmelor de arta: The Return-rusesc,un film care nu se uita usor(din pacate interpretul rolului principal,un baietel care a jucat fantastic,a murit la putin timp dupa incheierea filmarilor).

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand

Cine da din coate...departe ajunge...

Mate, si eu sunt fan Sean Penn + Jack Nicholson + Kevin Spacey.. N-am vazut inca Mystic River, cunosc plot-ul naratiunii dar as vrea sa vad performanta artistica a protagonistilor.

Mergi la inceput