Alinuta a fost operata, maine se intoarce acasa

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Este absolut minunat ce se intampla!Dumnezeu e alaturi de fetita asta deosebita!Am vazut si pozicile,e tare frumoasa.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

salutare fetelor....


dana...anca ...asteptam vesti despre alinutza...

Adriana si bb Cezarica


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am uitat sa va zic ca am mai primit 350.000 lei de la andrruzza



Adriana si bb Cezarica


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Buna seara tuturor,azi Alinuta a fost operata la ochiul drept, a intrat la consultatie la ora 8 iar la 8.30 a inceput operatia care a durat pana in jurul orei 11. Am vorbit cu Gabriela la telefon si mi-a spus ca Alinuta e bine, se odihneste, a plans putin dupa ce s-a trezit din anestezie, a si vomat dar e tot timpul sub observatie, asistentele au foarte mare grija de ea si sunt amabile dar le e cam greu sa comunice cu Gabriela. Azi a fost Ank impreuna cu sotul in vizita la Alinuta, nu au reusit sa vorbeasca cu Dr. Claes care a fost in sala de operatii toata ziua iar maine dimineata ii va face o consultatie la prima ora (7.30) Alinutei si poate sa dea mai multe detalii. Cum avem noutati o sa va comunicam! Fiti incontinuare alaturi de Alinuta si mama ei, stiu ca multe ganduri bune si rugaciuni s-au indreptat spre ele azi si se vor indrepta si in continuare.Maine vom merge si noi in vizita la Alinuta si Gabriela.Va doresc o noapte buna! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

dana, multumim de vesti si te asteptam sa ne dai in continuare numai vesti bune. Doamne ajuta!




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

voiam sa va spun ca desi nu am mai scris nimic, sutn tot aici si si urmaresc tot ce se scrie. Si eu astept vesti!
Hai Alinutza, hai Gabi, mai aveti un hop si gata!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

multumesc fetelor care s-au gandit la Alinutza si au intrebat de ea, am doua vesti una buna si una mai putin buna:(, Alinutza nu va putea fii maine operata si la al doilea ochi deoarece varsta este prea mare- ar fi trebuit sa fie sub 1 an, dar operatia de ieri la ochiul drept a reusit si doctorul este optimist, rezultatele se vad intre 3 si 6 saptamani, ea va trebui sa mearga in continuare la dr Balta la Bucuresti. Astazi Alinuta si mama ei vor fii externate, va merge Dana sa le ia si vor ramane la ea pana in data plecarii

Va multumesc inca odata tuturor in numele Alinutzei si al familiei ei

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_t spune:

Doamne ajuta !
dana, anka, aveti tot respectul meu pentru ceea ce faceti, cred ca inseamna foarte mult pentru Gabriela !
Gandindu-ma la asta, mi-am adus aminte de o vorba celebra, cred ca se referea la relatia "elev-dascal", dar merge si in cazul "Alina-cei care o ajuta" : "Nu se stie cine da si cine primeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Anka, deci asta inseamna ca Alinutza va putea vesdea doar cu un oki?
Ma bucur pentru veshtile de tot felul, multzumesc fetelor
Anka, pupici ca sa-tzi treaca

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Originally posted by an-k

Alinutza nu va putea fii maine operata si la al doilea ochi deoarece varsta este prea mare- ar fi trebuit sa fie sub 1 an


Anca, printr-o situatie asemanatoare am trecut si eu. iunitial mi s-a spus ca voi fi operata la ambii ochi, apoi numai la unul, urmind ca la cel de-al doilea sa fiu operata in cca 2 sapt.
Oare nu acelasi lucru se va intampla si in cazul Alinei? Ok, nu se poate maine, dar macar in urmatoare perioada........

Oricum, sa de-a Domnul ca sa vada deocamdata cu ochisorul operat ieri si sa ne rugam in continuare pt ea!

Mergi la inceput