Alinuta a fost operata, maine se intoarce acasa

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

"Belgiencele", fete dragi,
Am trimis pe Gabi, mama Alinei, copia dupa buletin si o va da persoanei care o asteapta la Bucuresti. Mii de scuze pt inntarziere, am fost inndisponibila cateva zile dinn motive medicale. Am trimis si contractul de sponsorizare semnat de catre presedintele Asociatiei Speranta Copiilor 2000 si sigur pana la intoarcerea Alinutei contul tatalui va fi alimentat cu suma de 2500 RON, bani care pica la tzanc pentru eventualele controale si tratamente. Dumnezeu sa fie cu voi!
Lucia Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Maine Alinuta pleaca in Belgia! E extraordinar! Vreau doar sa-i urez sa aiba o operatie reusita si sa se intoarca cu bine acasa si sa-i trimit multi virtuali! O sa fim cu gandul la ea toate zilele astea. Danna te rog sa ne scrii despre ea cat de des poti

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze noi: noiembrie, decembrie si ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata fetelor
am si eu ceva noutatzi...
azi Alina si mama ei pleaca spre Bucuresti, vor ajunge in gara de nord la ora 21,10 le va astepta o ruda de-a lor unde vor sta pana la ora 3 dimineata cand se va duce sotul meu le va lua si le va duce la aeroport, plecarea in Belgia este pe 14 ianuarie la ora 6,15 sosirea la ora 8 ,00 ora Belgiei,
as vrea sa merg si eu la aeroport cu ele, sa vad daca gasesc baby sitter adica sora mea...sa vedem daca vrea sa vina
cam astea sunt noutatile...va tin la curent...



Adriana si bb Cezarica


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

salutare fetelor....

pana la urma a venit Crsitina, sora mea , la mine si o sa stea cu Cezar , asa ca o sa merg si eu sa le conduc la aeroport pe Alina si mama ei, pe la 3,30 suntem la ei , pe la 4 la aeroport.

M-a rugat Dana sa scriu cu ce cursa pleaca ...o sa scriu exact cum e pe bilet

Tarom - RO 371 Bucharest RO Brussels BE 06,15 08,00
SAT 14 Jan Otopeni National Duration 2,45

Tarom - RO 374 Brussels BE Bucharest 20,15 23,50
TUE 24 Jan National Otopeni Duration 2,35


cam asta e tot...
ce sa va zic am niste emotii....

sa speram ca totul va fi bine...poate reusesc sa fac o poza acum la plecare










Adriana si bb Cezarica


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am vorbit acum cu D-na Ivascu , au ajuns cu bine la Bucuresti, sunt l afamilia respectiva...la 3,30 mergem sa le luam ...Doamne ajuta
dimineata la 8,00 le asteapta Dana la aeroport in Belgia

mi-a promis ca ne da vesti imediat cum poate ....


va pup pe toate




Adriana si bb Cezarica


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Doamne ajuta!



Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Alexandra, printesa noastra

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

dragii mei,maine dimineata soseste Alinuta impreuna cu mama ei Gabriela in Aeroportul din Bruxelles, ele pasesesc timide intr-o lume necunoscuta complet, cu o alta limba, intr-o alta tara... ele vin impreuna strangandu-se de mana spre o lumina pe care o asteapta de ceva vreme. Visul parintilor, rugaciunile lor au fost ascultate, oameni care nu i-a vazut si nu o sa-i cunoasca niciodata sunt alaturi de ele, se roaga pentru ele, le transmit ganduri bune, simt impreuna cu ele... Le-am pregatit camaruta unde vor sta, timide si recunoscatoare, unde le vom primi cand se vor intoarce de la operatie...cum spunea si Gabriela la telefon, are emotii, a si plans dar D'zeu care i-a ajutat pana acum o sa fie in continuare cu ele, cu tatal si Mihai care raman in tara...Dragele mele va asteptam cu drag, pe maine! Sa aveti un zbor usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

dragele mele ,

am sosit sinoi de la aeroport , au plecat cu bine si alina si mama ei, alina e o scumpa...o frumoasa si arat fff bin ept varsta ei..e o dolofana...am vrut sa fac poze dar in aeroport nu aveam voie, dar tot am facut cu telefonul...o sa le descarc mai tarziu si le pun pe net, sunt doar 2 nu sunt f clare ...alina era f obosita si maraita ...va dati seama au trezit-o la 3 dimineata...acum e 7,30 la ora 9 vor ajunge in belgia...Doamne ajuta sa ajunga cu bine ...va spun mai multe dupa ce ma trezesc ...merg si eu la nani acum ca sunt rupt ade somn...

va pup si ne auzim...pana ma trezesc eu cred ca ajung si ele in belgia

Adriana si bb Cezarica


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Doamne ajuta sa fie totul bine si micutza Alina sa vada in curand

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Probabil Alinutza si mama ei sunt deja in Belgia, ne rugam si noi ca puiul de om sa-si vada mamica in crand!! Doamne Ajuta!!

Danna_J, asteptam cu nerabdare vesti bune de la tine!! Iti multumim frumos ca ai ajutat ca acest vis al Alinei sa devina realitate!

pupam,



Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput