Alinuta a fost operata, maine se intoarce acasa

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Am nevoie urgenta de adresa completa a lui Cristinel Ivascu, precum shi de numarul de telefon, banca beneficiara nu vrea sa primeasca banii fara datele astea.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Hai, fetele, kiar nu shtie nimeni? Acushica se face 4 shi inkide banca, iar pierdem citeva zile bune, pin pe 3 ianuarie cind deskid bancile...

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Buna dimineta tuturor,Este ultima zi din an, stiu ca toata lumea e cam ocupata cu pregatirile de Revelion, vreau sa va doresc un An nou Fericit si multa sanatate si o stare de bine in anul ce vine 2006! Iren, ieri nu am apucat sa-ti raspund dar poate e mai bine pentru ca nu i-ai trimis, azi dimineata mi-a venit un gand si cred ca ar fi cea mai buna solutie pentru ca sa ajunga in timp optim banii la fam Ivascu, uite ce m-am gandtit: poti, daca consideri ca e bine, sa trimiti banii in contul meu (cred ca vor ajunge in cateva zile) mama si Alina vor dormi la noi, in zilele dinainte si de dupa operatie, o vom astepta si duce la aeroport, ii putem da personal si in prezenta Ankai care poate confirma lucrul acesta. Ce parere ai ?Va multumim in numele familiei Ivascu pentru ajutorul dat Alinutei![url="http://http://alinalumina.go.ro/(Alina lumina site nou)[/url] La multi ani 2006!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Dana, banii sint deja trimishi, is la "portzile" bancii din RO , da nu-i primeshte pin n-are tot, e destul de greu sa-i rediretzionez, de fapt nu e greu, da-i zapaceala multa...prefer datele
LA MULTZI ANI TUTUROR!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Iren, daca sunt banii deja in RO e bine, inseamna co vor ajunge in timp! Sa vedem ce date iti lipsesc... pentru ca telefonul mobil al familiei e publicat pe forum si daca nu ma insel si adresa.[url="http://http://alinalumina.go.ro/(Alina lumina site nou)[/url] La multi ani 2006!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Dana, citeva pagini in urma, nu mai shtiu exact unde, a fost postata adresa tatalui de cont, mi s-a spus de catre fete ca-i de-ajuns, da nu e. Io am luat adresa asha cum era postata shi-am bagat-o pe foaia de trimitere, dar datele sint incomplete, din punctul bancii de vedere.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Dragii si dragele mele,
Am fost sfatuita sa nu divulg inca ce se face zilele acestea, dar fiinndca sunt femeie, sper sa mi se ierte :P Am fost contactata la sfarsitul anului de catre un reprezentannt al Romexterra Bank, care mi-a comunicat intentia bancii de a dona suma de 25 mil lei vechi in contul Alinei. Azi am fost sunata din nou si am comunicat persoanei de contact de la banca datele de identificare ale Asociatiei Speranta Copiilor 2000 din Barlad, asociatie prin intermediul careia se va facilita transferul banilor spre contul Alinei. Tin sa multumesc in mod deosebit bancii si celor care au avut initiativa la aceasta innstitutie in favoarea Alinei si de asemenea imi pare rau ca nu am cum sa multumesc suficient inimoasei presedinte Maria Epure de la Asociatia Speranta Copiilor 2000 pentru ca a fost de acord sa intermedieze transferul banilor.
In alta ordine de idei, spuneti-mi ce mai trebuie facut aici inn legatura cu plecarea!!! mama a scos fisa medicala dar i s-a spus ca va pleca prin Minnisterul Sanatatii?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

LA MULTI ANI!2006 TUTUROR SI FAM.IVASCU!

Imi pare bine ca au ajuns, in fine, si ceilalti banutzi de la noi (Szavo Sebastian e sotul meu si Dorobantu Adrian e sotul unei prietene bune)

Care sunt ultimele noutati despre Alinuta? am fost plecata mai mult de o saptamana si am cam pierdut sirul evenimentelor...


tuturor



Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Alexandra, printesa noastra

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Buna ziua tuturor intr-un An Nou!Fie ca acest an sa fie un an bun, cu sanatate si bunastare sa ne aduca realizarile si implinirile pe care ni le dorim fiecare, sa ne gasim linistea, armonia intr-o viata frumoasa si fericita!Desi nu am intrat de ceva vreme pe forum si nu am mai scris, lucrurile merg in continuare spre ceea ce trebuie, adica am vorbit cu mama Alinei si chiar azi au fost la Vaslui sa obtina actele de care au nevoie pentru a parasi tara in regula (o dovada ca vor merge la operatie (au zis ca pot sa obtina de la ministerul sanatatii un act), plus actul la notariat din partea tatalui care este de acord ca Alina sa mearga cu mama in Belgia), pasaportul l-au pregatit deja .Adriana Fedorca impreuna cu sotul ei carora le multumim, se ingrijesc sa cumpere biletul mamei si Alinei chiar azi de la Tarom si dupa cum mi-a spus Adriana, sotul ei ii va duce de la gara la aeroport si o sa le dea restul de bani care ii mai are stransi si care au ramas dupa cumpararea biletului si asigurarea medicala pentru deplasare!Cam astea sunt ultimile noutati, trebuie sa aflam daca au ajuns banii de la Posta Romana si sa ne gandim la o modalitate de a pune acesti bani pe o visa cu care sa se poata plati direct la internare in spital.Va trebuie sa mai luam legatura cu spitalul sa fie pregatiti!Domane ajuta!Eu sunt suparata ca pachetul pe care l-am trimis Alinei in decembrie impreuna cu An-k nu a ajuns nici acum in Barlad, am sunat la Euroline in Bucuresti si primesc diferite telefoane unde sa sun numai ajutor nu, sun si nu ridica nimeni, e o toatala lipsa de operativitate, cheltui bani si timp pe telefon si inca nimic.[url="http://http://alinalumina.go.ro/(Alina lumina site nou)[/url] La multi ani 2006!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata fetelor

in primul rand La multi ani fericiti !!!

dupa cum v-a spus si dana, ieri am luat biletul de avion pt mama alinei si pt alina,

aici este listutza cu fetele care au trimis banii la mine

adriana fedorca 10 euro
lummy 85 euro
patrascu corina 300.000 lei
gegea 550.000 lei
bungau irina 500.000 lei
oana mc + prietenii din timisoara 70 euro +10 $ + 8.900.000 lei
adseana 1.000.000 lei
aurelia1278 1.000.000 lei
crsitina +prieteni 300.000 lei
megg 700.000 lei
ligia13 350.000 lei
dorobantu adrian 300.000 lei
popppescu carmen 470.000 lei
szabo adrian 500.000 lei
emma 150.000 lei
TOTAL = 165 euro
= 10 $
= 15.020.000 lei

din banii astia am platit 12,440,000 lei pt biletul de avion si 456,000 lei pe asigurari

mi-au mai ramas 2,124,000 lei pe care ii voi schimba in euro , 165 de euro si 10 USD = vreo 230 de euro pe care ii voi da D-nei Ivascu la plecarea in Belgia

plecarea este pe 14 ianuarie 2006 la ora 6,15 de la otopeni cu Tarom, iar intoarcerea pe 24 ianuarie la ora 23,50 , stiu ca orele sunt cam aiurea dar taromul este singura companie care zboara direct si am hotarat cu dana ca e mai bine asa , sa nu aterizeze si sa decoleze de prea multe ori, sotul meu le va lua de la gara si le va duce la aeroport , sper si la intoarcere

cam asta e tot...nu ne ramane decat sa ne rugam la bunul Dumnezeu sa iasa totul bine

va pup si sa ne auzim cu bine




Adriana si bb Cezarica

Sarbatori fericite


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput