Alinuta a fost operata, maine se intoarce acasa

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Multumesc Cristina pentru link si voi incerca sa iau legatura cu Dorin sa ne ajute putin cu sfaturi pe care ni le poate da din experienta sa.M-a impresionat foarte tare cand am citit ce au facut ei cu un an in urma pentru Ionut Buzatul. Imi pare atat de rau ca acesti copii nu au o sansa inca de la nastere, sa fie sesizata boala si sa se inceapa de atunci a se face ceva... ESTE MARE PACAT daca nu se schimba ceva cat mai repede, pentru ca nasteri premature cu siguranta vor mai fi inca si Romania nu este pregatita din punct de vedere medical sa abordeze aceasta problema.Poate o scrisoare bine redactata, pe intelesul tuturor, chiar si a guvernantilor, si apoi trimista d'nei Mona Musca la care sa atasam poze ale copiilor care din cauza ca nu se poate face aceasta interventie la timp pot suferi apoi toata viata...Cristina, dupa cate vad tu esti foarte bine informata in domeniu, ce zici ? Te 'legi' sa redactezi o astfel de scrisoare? Si apoi ea cu ajutorul ziaristilor si forumurilor se poate publica si mediatiza iar cu permisiuna parintilor sa fie cateva poze si exemple concrete si ce anume se poate face pentru a veni in ajutorul copiilor cu astfel de probleme!Va doresc o seara frumoasa tuturor si o noapte buna si odihnitoare.Ma bucur atat de mult ca Alina poate sa aiba deja Operatia in Ianuarie, sa-o ajute Bunul D'zeu sa poata si ea sa vada.www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina Lumina www.geocities.com/alinalumina" target="_blank">Alina-Lumina (site) Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_t spune:

quote:
Originally posted by danna_J
Cristina, dupa cate vad tu esti foarte bine informata in domeniu, ce zici ? Te 'legi' sa redactezi o astfel de scrisoare? Si apoi ea cu ajutorul ziaristilor si forumurilor se poate publica si mediatiza iar cu permisiuna parintilor sa fie cateva poze si exemple concrete si ce anume se poate face pentru a veni in ajutorul copiilor cu astfel de probleme!


Asa cum am zis, de mult timp simt ca ar trebui sa fac ceva pentru asta. Dar stii cum e : copil mic, serviciu + lipsa de experienta, necunoasterea pasilor necesari.
Mi-a trebuit mult curaj sa scriu si mesajele astea pe forum. Ma gandeam ca as putea fi o sursa de informatie intr-o eventuala campanie, sau mai degraba "un martor" , cineva care a patit-o si poate depune marturie. Speram ca vor fi mai multe voci care sa ma sustina, macar parintii care trec prin asta. Din pacate parintii copiilor cu deficiente de vedere se lupta cu multe probleme si probabil nu au ragazul sau resursele de a accesa netul prea des.
Eu consider ca un prim pas l-am facut, poate voi avea puterea sa merg mai departe, dar nu promit nimic :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

au sosit si banutii de la ligia13

anca trece tu la listutza 350.000 lei de la ligia13



Adriana si bb Cezarica

Sarbatori fericite


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Fetele,
Doua vesti:
1. A sosit la redactie domnul Liviu T. si a adus parintilor 870 de euro, stransi de pe forumul german ro-de.org. Domnul Liviu m-a rugat sa va confirm ca a dat banii familiei.
2. Posta Romana a anuntat familia ca inca 4000 de euro vor fi depusi in contul Alinei. Banii pica excelent, in conditiile in care Alina va avea nevoie de medici si dupa operatie. Mai mult, Posta Romana va deconta costul biletelor la intoarcerea in tara a copilului si a mamei.
Craciun fericit, cu vesti fericite!
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:



Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Ce veste mare

Multumim romanilor din Germania

Multumim postei romane

Doamne ajuta, va dorim un Craciun minunat alaturi de cei dragi

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

wow...fetelor chiar exista Mos Craciun....

nici nu pot sa-mi mai doresc ceva de Craciun...sunt tare fericita pentru Alina si familia ei

la toata lumea

Adriana si bb Cezarica

Sarbatori fericite


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Vai ce vesti minunate! Doamne ajuta sa fie operatia un succes!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Ce vesti nemaipomenite! Alina este foarte iubita! MULTUMIM celor de la POSTA ROMANA care au fost atat de binevoitori si au facut acest gest minunat!Multumim mult si tinerilor de pe Forumul German, tuturor Sarbatori Fericite!Sarbatori fericite familiei Ivascu: Cristinel, Gabriela, Mihai si Alina!www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina Lumina www.geocities.com/alinalumina" target="_blank">Alina-Lumina (site) Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

CRACIUN FERICIT fam.IVASCU si tuturor care au facut posibila aceasta minune!

....vine


Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Alexandra, printesa noastra

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput