CRACIUN FERICIT pt 75 de orfani - POZE !!!!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Fetele aveti la mine 30 eur de la Claudi@.Daca sta cineva prin zona pe la mine adica Titan rog sa se intalneasca si cu mine sa-i dau banii sa ajunga la tzuni ca eu in tineretului nu pot veni maine.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Tzuni eu vin direct acolo luni dimineata cu tot cu brad. incerc sa ajung inainte de 10 dar e trafic ... fac tot ce pot.

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Aliante pisicesti
VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Fetelor...scriu si eu aici...nu va deranjez, nu ?
Vroiam sa spun cui e interesat ca actiunea de Craciun de la orfelinatul " Sfanta Maria " a mers in continuare, chiar excelent as spune,( s-au strans in jur de 40.000.000 lei vechi si am primit sponsorizari de dulciuri, fructe, maieuri, chilotei, sapunuri, cozonacei, blugi, pulovere, prosoape...etc ), in seara asta s-au facut pachetele ( fff bogate! ) pt cei aproape 100 de copilashi de acolo si maine este actiunea propriu-zisa la ora 17.30.
Multumim tuturor celor implicati si tuturor celor care au crezut in noi!
Maine aproape 100 de copilashi il vor cunoaste pe Mos Craciun si macar pentru o zi viata lor va fi mai frumoasa si se va umple si acel loc anost de magie si veselie!
Pupici !

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Anculina

Fetelor...scriu si eu aici...nu va deranjez, nu ?


Asta ar fi o intrebare (ne)politicoasa sau o convingere personala ???



Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

E o zi prea frumoasa si importanta pentru mine ( cu siguranta nu si pentru tine dupa acreala... ) ca sa ma obosesc cu un raspuns pe masura...
O zi frumoasa tuturor!

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Rog moderatorii in numele organizatorilor actiunii de la orfelinatul
" Sfanta Maria " sa lase acest mesaj !
Multumim tuturor care ne-au sprijinit financiar, moral sau fie si numai cu un gand bun!
Aceasta actiune s-a transformat intr-un vis frumos implinit care va capata forme concrete azi, la ora 16.30 pe strada Trompetului...nu mai stiu nr. exact..." Leaganul de copii Sfanta Maria " .
Multumim!
Numai bine!

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by Anculina

Fetelor...scriu si eu aici...nu va deranjez, nu ?
Vroiam sa spun cui e interesat ca actiunea de Craciun de la orfelinatul " Sfanta Maria " a mers in continuare, chiar excelent as spune,( s-au strans in jur de 40.000.000 lei vechi si am primit sponsorizari de dulciuri, fructe, maieuri, chilotei, sapunuri, cozonacei, blugi, pulovere, prosoape...etc ), in seara asta s-au facut pachetele ( fff bogate! ) pt cei aproape 100 de copilashi de acolo si maine este actiunea propriu-zisa la ora 17.30.
Multumim tuturor celor implicati si tuturor celor care au crezut in noi!
Maine aproape 100 de copilashi il vor cunoaste pe Mos Craciun si macar pentru o zi viata lor va fi mai frumoasa si se va umple si acel loc anost de magie si veselie!
Pupici !

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !



Sper sa aveti o seara minunata alaturi de copilasii de la Sf. Maria.
Si nu in ultimul rand felicitari pt efortul vostru de a organiza aceasta serbare de suflet.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna seara!

M-am intors de la cumparaturi, unde am fost insotita de Pumpkin si ruxandra_sb. Multumesc, fetelor! Fara voi eram moarta, ca stiti bine ca eu nu agreez shopingul!

Am acum avem si va insir la nimereala):
- 10 braduti ornamentali cu globuri, fundite, poleiala si luminitze care se aprind colorat. Fiecare bradutz isi va gasi locul in fiecare dinj cele 10 grupe/sali cu copii.
- peste 50 de mascote mari si frumoase din plush (ursuleti, broaste si soareci (preferatii mei), iepuri, catzei, oameni de zapada, maimute, girafe, elefanti etc)
- alte tipuri de jucarii de genul: masinute, elicoptere, truse anti-tero, rucsaci cu soldatei si aparatura de batalie, masini de concurs, papusi gen Barbie, papusi costumate in albinute si flori, truse de bucatarie, aspiratoare etc
- fiecare din cei 75 de copii va primi cate o pijama (cu ursuleti, sau ingerasi, sau floricele etc)
- pijamalele vor fi insotite de cate o pereche de sosete colorate (cu personaje din desene animate, cu fulgi de nea si oameni de zapada, flori si fructe)
- dulciuri (ni s-a indicat sa evitam ciocolata) asa ca, am cumparat napolitane, jeleuri, portoclae si banane.
- plus 75 de pungi colorate, cu imaginea lui MOs Craciun calare pe sanie, cu reni si zapada...o minunatie!
- la toate astea se adauga cartile-jucarii primite de mine de la o firma din Buc: carti cu sonerie (imita sunetele animalelor), carti cu jocuri cu apa, carti "inglobate" in tot felul de mascote (broaste, pisici, purcelasi, iepuri, gaini), carti sub forma de breloc, carti cu ventuze, care pot fi prinse la capul patului, carti speciale din lemn, cu figurine decupate (despre dinozauri si animalele marii), carti cu povesti celebre, cu desene de colorat, care au atasate carioci sau creioane de colorat sau tempera....Toate sunt SUPERBE
- la astea se mai adauga si jucariile de la carolinah: papusi, mascote, joc de sah, alte jocuri logice, minge, puzzle, gentutza pentru fetitze si dulciuri.
- si la toate astea se mai adauga cele 5 sacose mari cu hainutze primite de la voi (multe sunt noi, cu eticheta pe ele), cu pantofiori si jucarii.
- si sa nu uitam de bradutul-bradoi de la Witchie!
Moaaaaaaamaaaa, cate s-au mai adunat! Fetelor, suntem grozave!


Pentru toate astea va multumesc, fetelor! Fara voi nu puteam face nimik!


Am facut doua transporturi cu un jeep extra-large (multumim, tati-tey! si multumim, Pumpkin! , dar luni cand le vom transporta pe toate, vom avea trei masini, altfel, nu ne descurcam - si asta e cea mai mare bucurie a noastra: ca Mosul va fii incarcat cu daruri MUUUUULTE!

In plus, cosmina72 doneaza un DVD player pt copii. Pt ca la Sf Vasile copii sunt prea mici (1-6 anishori), am decis sa duc DVD-ul la orfelinatul unde am fost de Mos Nicolae, unde copiii sunt mai maricei (3-18 ani). Sper ca sunteti de acord. Urmeaza sa facem rost de DVD-uri pentru copii!




www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

[off topic]

quote:
Originally posted by Anculina
E o zi prea frumoasa si importanta pentru mine ( cu siguranta nu si pentru tine dupa acreala... ) ca sa ma obosesc cu un raspuns pe masura...


Bineinteles.....

Inainte sa te bagi peste subiectul initiat de Tzuni (pentru care ea si-a asumat raspunderea), trebuia sa astepti raspunsul ei la "cvasi-intrebarea" pusa de tine!!

Si asa, citind postarile anterioare de la acest subiect, poti observa ca amestecandu-se capra cu varza, exista riscul ca sa nu se mai inteleaga nimic. Cum au patit unii membrii care nu mai stiau despre care actiune era vorba la acest subiect....

Nemaipomenit ca acei copilasi de la Sf. Maria au avut o serbare pe cinste de mos Craciun. Felicitari!
Dar de ce nu postati un subiect dedicat anume acestui eveniment ?????


Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

[tot off topic]

Patzanie cu masina de spalat.

Dedicatzie pt Tzuni si pumpkin.

Inainte sa plecam la cumparaturi i-am povestit lui Matei ca nu pot merge cu el si cu tatal lui in parc, ca ma duc sa cumpar jucarii pentru copilasii carora nu le cumpara mami&tati lor.

Cum s-a sculat dupa-masa mi-a cerut sa-i arat "jocariile". Initial am avut rezerve daca sa-l duc sa vada comoara, dar cumva am simtit c-o sa fie o.k.

A fost o.k. pana la masina de spalat !!!
A scotocit intr-o sacosa mare cu animalele din plus, a inventariat sorceii, girafa, elefantzii si cateii. L-am oprit sa umble la papusile dichisite, iar la masinutze nici n-a clipit. In schimb i-a bubuit cu masina de spalat.

Cum, necum i-a dat drumul prin ambalaj (au baterii incorporate) si a inceput aia sa-si invarte apa, scotea zgomote exact ca o masina de spalat. Ba chiar, schimba si sensul de rotire.

Pune-te pe bazait ca vrea masina de spalat !!

L-am intrebat pt ce?? Sa spele hainuztele papusilor cumva??
DA!
Dar tu nu ai papusi! (o are pe Lili cea mica si pe Lili cea mare, dar nu le mai baga in seama de vreo 2 ani)
Aici n-a mai avut replica, dar tot ne-a tocat toata seara cu "vreau masina de spalat", dar l-am aburit cu verisoara lui care sigur trebuie sa aiva una si o vor folosi impreuna, blablabla.

Oricum, apreciez ca s-a comportat mai mult decat onorabil in circumstantzele date. A inteles ca acel munte de jucarii este pentru alti copii care nu prea au; ba chiar s-a desprins usor si de minunata-vrajita masina de spalat.

P.S. Daca stau bine si ma gandesc e normala reactia lui!! Eu una sunt indragostita de masina mea de spalat. Numai eu o ating si numai eu .... Uraaa, seamana si cu mine.

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput