Impreuna, Timisoara (33)

Impreuna, Timisoara (33) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Buna seara, Timisoara!

Sa aveti o saptamana frumoasa de tot si un Mos Nicolae darnic si harnic.

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Ana, saliu
de cind vreau sa dau de tine...
un belet de teatru ii 110 mii pentru un adult si un pici. nu stiu care cit la fiecare.
da-mi nr tau de tel. pe pm sau pe unde vrei tu (evident ca am facut ceva cu el ca in telefon nu-l mai gasesc)ca tot car o kestie dupa mine poate poate dau de tine...
om reusi cumva sa ne vedem la fata...



anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Apropo de teatrul de papusi, de la ce varsta i-ati dus pe copiii vostri? Al meu abia are un an, ma intrebam daca la varsta asta l-ar interesa asa ceva, sa nu cumva sa se sperie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Gangurici-licurici, abia spre 3 ani au rabdarea necesara sa urmareasca un spectacol. Am vazut si copii mai mici acolo, insa rareori au rabdare, de cele mai multe ori trebuie sa iasa parintii cu ei dupa 10-15 minute. Dar, desigur, depinde si de temperamentul copilului.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Gangurici-licurici,tot asa voiam sa-ti raspund si eu,ca dupa varsta de trei ani poti sa il duci,poti sa iei ca reper desenele animate,cand sta singur la un desen animat intreg,inseamna ca e pregatit sa vada si un spectacol la treatrul de papusi.
Apropos fetelor cum stati cu desenele animate?La ce se uita copiii vostri?Eu mi-am propus sa nu-i las la Cartoon,chiar le-am scos la un moment dat,incercand sa-i fac sa se uite doar la dvd-uri si cd-uri cu desene alese de noi,dar n-am rezistat mult,ca e asa de liniste cand se uita la cartoon incat,bine-rau am cedat.Altfel imi devastau casa,in afara de harjonelile interminabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliarusu spune:

Daca tot am ajuns la jocuri...jucarii.Cum ne-am putea distra la 1 an si o luna? Cu ce , mai precis?!
Dar de petrecut revelionul se poate ...la zapada....si unde (nu in familie) cu bb?Ce sfaturi dati? Ca mersul la mare l-am experimentat deja la 9 luni.O saptamina usoara, multa sanatate la copilas si sa vina Mos Nicolae la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Fetele!

Anda, Sincere Condoleante pentru moartea bunicii tale...
D-zeu s-o odihneasca in pace...
Tocmai acum de Mos Nicolae...
A fost o perioada prea grea pentru tine, tatal si acum bunica...
Sunt alaturi de tine...

Pentru toti copilasii, un Mos Nicolae darnic si bun!
Iar pentru toti, pace si liniste sufleteasca acum in postul Craciunului!


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Salutari!
In primul rand:
Anda :Sincere Condoleante !Stiu ca e greu in asemenea momente!
Sunt alaturi de tine!

Fetelor noi am simulat venirea mosului mai devreme(duminica dimineata) ca sa fim si noi acasa si sa ii filmam reactiile la cel mic.A fost foarte incurcat la inceput cand a vazu si joarda si jucaria!Apoi normal ca a uitat de joarda si doar jucaria a contat.


Numai bine,
Alexa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

multumesc fetelor
asa e...am avut un an cumplit. sper in anul care vine.
sa va aduca mosul azi lumina si bucurii in casele voastre.


anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna dimineata,

Vali felicitari din suflet ma bucur pt liniuta !!! Si despre intrebari oricand cu draga inima, este subiectul meu preferat . Te pup si ai grija de tine!

Diana mi-a parut rau sa aud de Andrei , sper sa nu mai faca recidive . In rest tu cum mai esti?

Alina (angy11) multumesc, voi juca de numa la Craciun , dar ritmuri ardelenesti pe muzica banateana, asta e...atata stim, atata putem , poate odata am ocazia sa te vad jucand cu Emil asa ca la carte. Vii la lectia deschisa? Te pup

Katik despre polipi , numai de bine. Se pare totusi ca pe la varsta de 7 ani si polipii si amigdalele isi reduc considerabil volumul, ei acum la varste mici au un mare rol de aparare in calea infectiilor mai profunde. Ce mai face ingerashul?

Doris o sa-ti scriu mai multe pe PM. Faine pozele de la Hrusca, e si preferatul meu , mai ales ca e din sat cu tatal meu. Eu intotdeauna plang la colindele lui....si nu numai.

Amonar cred ca e bine sa iei niste remedii chiar la nastere am intele ca ajuta si la starea de spirit si la dilatare, dureri etc. Eu n-am cu ce ma lauda , doar cu o cezariana pt care ma invinuiesc in totalitate. Dar rezultatul conteaza si avem un copil minunat. Acu' tre' sa-mi fac curaj pt al doilea , si poate o sa nasc normal cine stie...vise...

Fetelor va doresc din suflet ca nimic sa nu va umbreasca acest post si sarbatorile care urmeaza , sa inmultim dragostea si faptele bune!!!
Va pup si va iubesc si inalt o rugaciune pentru toate!!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Vali: felicitari pentru linita!

Mergi la inceput