Impreuna, Timisoara (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Anda sincere condoleante!!!


Dupa cum am scris si la celalalt cap. nu am nimic cu nici una, in afara de persoana mentionata in postarea mea.
Puteam sa-i zic tot ce am scris pe Pm, face-to-face, mail, etc, dar am vrut sa vedeti si voi cum stau lucrurile.
Imi pare rau ca nu ne credeti pe cele 5 "oi negre", dar poate dupa ce veti iesi de sub sindromul "D...." sa va amintiti de cuvintele noastre. Sper sa nu fie prea tarziu...

Oricum eu nu voi mai posta aici nici un mesaj, am vazut ca de cateva luni, de cand am luat cei 300.000 lei, nu mai sunt bagata in seama, doar de una-2 si de cele noi venite.
Pot pastra in continuare legatura cu ele, dar nu la subiectul asta.
Existe alte cai de comunicare.

Sarbatori fericite si fie ca Noul An sa va aduca mai multa intelegere si multa, multa sanatate!!!

gio si bb Marco 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Noi am petrecut un sfarsit de saptamana linistit.
Vali, felicitari pentru cele doua liniute si sarcina usoara!
Diana, multa sanatate lui Andrei.

Acum in postul Craciunului sa fim mai buni si mai iertatori!
Numai bine va doresc

Va pupa
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

anda, sincere condoleante!
anul viitor sigur va fi mai bun, asta trebuie sa credem!

silvana, pupici la toti, dar mai ales lui paul. asteapta mosul?

giova mama, imi pare rau ca ai luat decizia asta dar tu sti cel mai bine. eu tot te voi deranja, macar cu un pm, ca vreau sa stiu cum sinteti, tu si bb marco.multa sanatate si ai grija de voi.

irina_claudia, multumesc, krisztina face bine acum, mai tusim si avem muci, pompam la greu dar e bine. azi ne-am imbracat in toale festive (rochita rosie cu dantela alba si caciulita de mos), ca la cresa se fac poze ptr. mos. mari emotii pentru toata lumea (ce sa zic, am fost eu mult mai agitata decit ea, ea inca nu prea stie). la voi cum e?se desfasoara activitati specifice mosilor?

alexa, mi-a placut faza cu simularea!nu mi-a trecut prin cap sa fac asa ceva, n-ar fi stricat! am furat ideea!ce virsta are puiutul tau?

otilia, salutare! pe la virsta aia noi ne ocupam cu carticele, ne uitam la ele, povesteam (adica eu, ca bubutz se uita cu ochii cit cepele!), mai avem un cub mare cu forme, le tot invirtea si le lingea, asta era faza cea mai interesanta.acum nu mai imi aduc aminte dar poate pe parcurs...la zapada nu stiu, noi mai avem restanta si cu marea (vad ca voi deja ati fost).vedem pe parcurs...sa-ti traiasca puiutul!

doris, un mos nicolae gras-gras ii doresc la ines si sarbatorire fericita!

angy11, a mea puiutza sta exact 2 minute laun desen animat apoi trece brusc la alte activitati, inca nu are rabdare, asa face si la cresa, se duce si se da mai bine pe topogan!. deci inca nu am probleme cu selectarea desenelor.

va pup pe toate, va doresc sarbatorire frumoasa, mosi cit mai pentru toti copilutzii si multe bucurii!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Anda, imi pare foarte rau! Iti doresc liniste de Sarbatori si sa iti refaci echilibrul dupa atata tristete!

Otilia, pe la 1 an ne jucam cu jucarii cu forme (cuburi, mingiute), colorate, zornaitoare, cantatoare. Mai citeam cate o poveste usoara, dar inca nu au rabdare ... Nu cred ca e problema sa mergeti la munte daca sunt conditii ok, caldura, macare buna etc. Dar maaaare grija cu transportul. Noi ne-am dus anul trecut (eu eram gravi) pe Semenic si am avut un mic accident dar era cat pe ce sa o patim mai rau.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna fetelor,

Cosmina ... ma refeream la altceva...unele persoane au fobie de certuri,discutii,aluzii si poate se vor retrage ...de aceea am spus sa continue sa scrie...si sa ignore lucrurile care pt noi oricum sunt neclare.

Iar daca am o parere personala formata deja se bazeaza pe intuitie iar eu cum sunt o fire logica ...am nevoie de un rationament super riguros...adica ipotezele problemei...asa ca nu ma amestec acolo unde nu am motive sa o fac...

Silvana -merci mult...asa sa fie ca m-am speriat cu mititelul. pediatra mi-a spus chiar a nu-l scot din casa o sapt ca rujeola se ia si pe calea aerului.

irina -- ce mai zici??? andrei e cu fundultul ciuruit...dar e cuminte dragul de el.Eu sunt bine,dan a aterizat din Franta ...asteptam mosu'...atat ca eu m-am aranjat dupa nastere cu tranzitul intestinal....

otilia --eu iti scrisesem chiar cand ai postat prima data..dar cred ca nu ai citit.

Dreams2...- cu ce te ocupi ???

Azi vine Mos Niculae'(Misculaie- in limbaj de copil)


va pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

diana, cum e andreiutul? fund ciuruit da, este greu si dureros, dar e mai bine? rujeola e pacatoasa, asa ca daca iesi cu el afara, e binesa nu intri in contact cu lumea. e buna o plimbarica prin parc, sigur iti pica bine si tie. multa sanatate si ai grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Diana, sper ca e mai bine piticul! Si mie imi este teama de rujeola, mai ales ca Eva este in comunitate de copii de unde se culege cel mai usor

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

gabi, dar eva a fost vaccinata, sau nu??dupa virsta ar fi trebuit sa fie, sau nu stiu bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Katik, Paul il asteapta pe Mos Craciun. De Mos Nicolae nu e prea curios stie ca ii aduce numa dulciuri. Acum suntem in cautare de pijamale faine cu Tom si Jerry, robot si puzzle.
Diana, si Paul a avut stafilococ auriu si poate il mai are inca, dar el e doar purtator nu il afecteaza cu nimic. Am facut si noi multe tratamente cu antibiotice, disparea pentru un timp dupa care iara iesea la analize si pediatra mi-a spus sa las copilul in pace daca nu-i face rau.
Fetele, copiii vaccinati de rujeola au sanse sa faca boala?

Va pupa
Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

silvana, din cite stiu eu, un copil vaccinat la virsta la care trebuie (dupa programul national de imunizari), in mod normal nu face boala. acuma, sti cum e, se intimpla si exceptii. uite, fetita unei prietene a facut varicela la 2-3 luni, nu mai stiu exact, cind se spunea ce nu prea se intimpla. noi am facut toate vaccinurile (dupa cum sunt convinsa ca si voi!) dupa program, asa ca iti spun sincer, nu-mi fac nici o pb. din asta, la noi ingrijorarea vin din partea racelilor de sezon, nu din partea bolilor copilariei.
multa sanatate puiutului si voua!

Mergi la inceput