Impreuna, Timisoara (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Kati, exista si posibilitatea sa contacteze boala, chiar daca a fost vaccinata, insa ar face o forma mai usoara. Pentru ea nu ar fi un lucru grav, insa ar fi pentru bebe ... Asta este ingrijorarea mea!

Silvana, te anunt daca gasesc la Metro pijamaua visata

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Katik, Paul a facut varicela la 2 ani jumate, iar oreion la 3 ani jumate. Intrebam daca mai pot contacta boala, desi au fost vaccinati, pentru ca acum e mai greu cu statul acasa. Pana acu nu demult o aveam pe mama langa noi, dar odata cu mutarea lor la sat nu prea am cu cine sa-l las acasa. Sunt de parere ca bolile copilariei e bine sa le faca acum cand sunt mici.
Gabi si multam fain

Va pupa
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreams2party spune:

Doris, ti-am mai scris pe forum, da vad ca nu-mi raspunzi nimic.
Oricum, te rog, nu te supara, dar, ca sa nu zici ca nu ti-am spus din timp, nu pot veni sa te ajut cu face-paintingul profi si nici cu zana la prezentarea ta, ca am contract cu o firma, si chiar nu vreau sa pierd contractul asta.
Sper sa ma intelegi.
Cu Mosul nostru carea vine la Ines, vreau sa stiu... mai vrei sau nu?
Bineinteles gratis, cum am vorbi.Da trebe sa stiu, ca suna clientii si nu vreau sa incurc programarile.Daca e la aceasi ora, acelasi loc, e ok.De schimbat nu mai pot sa schimb nimic.
Nu imi raspundeai niciunde si am zis ca pe forum esti mai des si citesti sigur.Cred ca pe msn nu ai arhiva si nu ai vazut mesajele mele.
Sper sa ma intelegi,oricum sunt convinsa ca va fi fain, ca din ce am vazut si mi-ai povestit ai si tu scenarii.
Te pup.
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

gabi, scuze, eu ma gindeam din start la copilutzii un pic mai mari. da, pentru bb e mai rau, dar nu trebuie sa luam raul inainte! poate e bine sa intrebi un dr. de specialitate (poate infectioase).
silvana, de acord cu tine in privinta bolilor copilariei. e bine sa le faca, cind e timpul lor. cu statul acasa, stiu cum e, sunt in tema din pacate. iti doresc sa nu trebuiasca sa te intilnesti cu asta cit de curind!
pusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Eu inca sunt blocata la lucru si vreeeeeau acaaaasa! Vine Mos Nicolae acusica si eu inca nu am ajuns sa achizitionez tolba de dulciuri!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna fetelor,

As avea si eu o intrebare.
Care stiti vreo firma care face transporturi Timisoara-Budapesta aeroport? Si cam la ce pret?

Vreau sa incerc sa vin in tara cu avionul pina in Budapesta, nu am mai facut ruta asta , e cam cu multe schimburi dar ajung intr-o zi acasa. Spre deosebire de autocar...

Daca ati putea sa imi dati citeva detalii, m-ar ajuta mult, tocmai am aflat ca trebuie sa fiu in tara intre 9 si 21 ian, m-am si uitat de avion dar inainte de a rezerva as vrea sa stiu ce posibilitati sunt pentru drumul de la Budapesta la Timisoara. Si sa nu fie nici prea scump ca avionul Paris -Budapesta ma costa 100 euro dus intors si sincer nu as da 70-80 de euro pe drumul Budapesta-Tm. Mi se pare mult sa te coste acest drum aproape cit avionul!

Merci,


Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

In legatura cu pojarul hadeti sa va spun ce am aflat eu. Anul trecut cand bebe era mic a trebuit sa fac un reportaj pentru Realitatea la Sp. Victor Babes despre ... epidemia de pojar. M-am dus cu frica, sa nu cumva sa-i duc spiridusului acasa un pustiu de microb. Acolo am vorbit cu dr. care mi-a spus ca, in mod normal, daca mama a avut pojar bebe are imunitate pana dupa un an. Daca mama NU a avut pojar ci doar a facut vaccin imunitatea e mult mai slaba. Acum , problema mea e alta. Fosta pediatra a Lorianei i-a tinut aiurea evidenta vaccinurilor,adica nu a tinut cont de faptul ca bebe a fost bolnavior si le-am decalat din cauza asta. Ea a vazut ca are varsta si a bifat vaccinul ca facut. Si am impresia ca l-am sarit chiar pe cel antirujeolic. Asa ca acum, alti ghimpi la inima mea....

Pe Lori nu o duc la Teatrul de Papusi inca, nu cred sa aiba rabdare. Ii place in schimb foarte mult sa-i citim - si asta ma bucura - are deja o gramada de carti cu povesti. dar astia cu cartile parca au inebunit trebuie adaptate la greu. Cum sa-i citesc Mica Sirena cu vrajitoarea care-i taie limba si sirena sora care vine cu cutitul sa-l injunghie in inima pe print ... brrr.

De Mos Nicolae i-am cumparat o papusa maaare si o carte groasa cu povesti.

Mi s-a stricat masina ... am ramas fara frane. Azi trebuie sa o duc la reparat. Am mult de lucru cu Telemaratonul Sperantei, va fi in 10 decembrie.

Pentru fetele care s-au suparat: imi pare tare rau de ce se intampla. Mi-a fost drag sa va citesc iar de Miro chiar imi place, ne stim de la intalnirea din Piata Operei, intalnire faina mai ales ca am fost asa, nu foarte organizat, cu bebe-i pe langa noi. Sunt momente in care nici eu nu sunt foarte incantata de atitudinea anumitor cloege de forum dar ... am avut impresia ca am fost in minoritate si mi-am zis ca e doar inchipuirea mea, oboseala si tendinta de a fi "tandarica" asa cum imi spune sotul. Ei, mai vedem noi ... oricum daca cititi va doresc din suflet Sarbatori fericite.

Un Mos Niculae darnic tuturor!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Azi vine Mos Nicolae, oare ce primesc? Cred ca doar o bota ca al meu sot tocmai m-a anuntat ca ajunge tarziu acasa...
N-am prea inteles eu ce s-a intamplat, dar deduc ca e vorba de o chestie mai veche, asa ca nu ma bag, dar, Giova, poate nu e cazul sa recurgi la "masuri extreme", mai asteapta putin sa-ti treaca supararea, si pe urma revin-o sa ne spui cum merge. La urma urmei si pe forum, ca peste tot (la servici de ex.) sunt persoane simpatice si antipatice, bune si rele, barfitoare si care-si vad de treaba lor. Aia nu inseamna ca trebuie sa-ti dai demisia, nu?
Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna!

hai ca-ncerc sa intru si eu mai des pe aici, ca daca nu v-am gasit de la inceputuri, sunt cam pe dinafara, dar pe unele dintre voi le-am intalnit deja in nenumarate discutii pe alte topic-uri in special de sfaturi "parintii intreaba", unde cred ca-s pe locul I la cerut si intrebat de toate alea :))

Gabi- sanatate Evei ! ce mai face grasunelul?
Gangurici- cat mai iesiti la aer pe vremea asta? eu mai nou habar n-am cum e ok sa-l imbrac si cat sa-l tin afara pe Danut.

Mos Nicolae generos sa va gaseasca si binedispuna sufletele!
sanatate tuturor!
lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Danitin, din pacate nu am avut pojar So ... Dar sper si ma rog sa treaca pe langa noi epidemia.

Lia, ce bine ca mai intri si tu pe aici. Grasunul a inceput diversificarea acum si ne distram cu asta. In rest, chitzaie toata ziua, atunci cand nu bombane Multi pupici si pentru grasul tau adorabil .

Noi acuma pe vremea asta iesim cam 30 min la plimbare. Ii pun un overall de fash peste hainuitele din casa si il bag in husa de iarna de la carucior. Cand Eva era ca Danut ii dadeam un pullover pe dedesubt, ciorapi lungi, eventual niste pantaloni mai subtiri si peste salopeta de fash. Atat.

POZE

Mergi la inceput