Ajutati-l pe George

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna!
Sunt Elena.
Spunea D-na Eliza mai sus : ca sa faci ceva bun trebuie sa ia motivatie. Foarte adevarat!Urmarind campania sunt putin nedumerita:persoane care ne cunosc prefera sa nu se implice si persoane necunoscute noua,care au aflat de necazul nostru ne sunt aproape.Iti este prieten ce-l ce-ti este aproape atat la bine cat si la greu, cel ce intelege ca uneori si o vorba buna face foarte mult!Ma intrebam de ce noi romanii din tara suntem altfel?Sper ca viitorul sa fie altfel si spun asta ca am fost martora unei chete pentru un copil ce necesita o interventie chirurgicala de urgenta in strainatate iar in urma apelului facut in scoli copii au fost foarte receptivi.De ce un copil e sensibil cand aude de un alt copil desi nu are capacitatea sa inteleaga despre ce boala e vorba shi de ce noi adultii care trecem prin necazuri in viata avem o astfel de atitudine?
Spre bucuria mea si George se va bucura de sprijinul dat de copii ce invata in liceul unde sora mea preda, am aflat acest lucru de la un fost coleg de liceu al soramii care acolo unde este incearca sa faca ceva. Imi spunea ca intampina foarte mare reticenta dar ca va insista pentru ca trebuie sa facem ce trebuie facut.
Dumnezeu are grija! Si cu sprijinul oamenilor vom reusi sa facem ce trebuie facut in vederea instituirii terapiei.
Incerc sa nu mai fiu pesimista, dar de cate ori vorbesc cu cei implicati in campanie ce aflu ma dezarmeaza pur si simplu.
Acum in preajma sarbatorilor de iarna toti indiferent de cum gandit suntem un pic mai darnici si mai buni, sper ca George sa aiba parte de acea picatura care prisoste celor ocrotiti de soarta.
Multumesc tuturor ce ne sunt alaturi!Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Eliza ti-am scris. Scuze pentru intarziere - eu in week-end nu am acces la internet.

Cu drag,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii


Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Mihaela, am vorbit cu o prietena de-a mea care sta pe Stefan cel Mare si mi-a zis ca are o vecina care isi inchiriaza ap. cu doua camere. Maine iti dau un raspuns daca e inchiriat deja sau nu, si ce chirie vor in cazul ca este inca neinchiriat.

Elena, e o iluzie ca oamenii care traiesc in afara Romaniei sut mai receptivi la campaniile de strangere de fonduri pentru copii bolnavi. Si aici sunt foarte multi extrem de reticenti si care iti dau tot felul de replici atunci cand le spui despre un copil bolnav. Noi insa am invatat sa-i ignoram si sa mergem mai departe.

Corina
Cumparati o felicitare pentru George!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588&whichpage=1/" target="_blank">Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Eliza tot incerc sa fac linkul acela cum mi-ai spus insa nu reusesc
I-am rugat pe administratorii acestui forum sa faca dinsii acest lucru
Corina multumesc mult poate pot rezolva si cu cazarea ptr ca este f greu
Efectiv nu stiu cum as gasi eu stind aici in Iasi
Dar sunt convinsa ca si de data asta se va rezolva .
Cum spunea si Doralina aceasta terapiei implica f mult familia fara de care rezutatele nu ar fi cele dorite sio noi avem nevoie de stabilitate
Speram sa reusim sa trecem acest examen greu al existentei noastre.
Numai bine
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doralina spune:

Mihaela,
Stiu cat ti-e de greu...Am avut eu intentia sa caut prin zona,dar te rog sa ma crezi ca am atatea pe cap in ultima vreme,a trebuit sa renunt, cu parere de rau.
De aceea am indraznit sa aduc vorba aici,chiar fara sa-ti cer consimtamantul,tot din lipsa de timp...
Nici nu stii cat ma bucur cand vad cum se aduna oamenii,poti ajuta si cu o informatie, cu un telefon
Poate le-am ruga pe mamicile din bucuresti sa se intereseze si ele,erau parca adunate undeva, dar nu mai tin minte unde si n-am timp sa caut acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

la subiectul "Prieteni dintotdeauna"

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Am mai primit si eu ceva donatii, am vandut cateva felicitari, in total de 160CAN. O sa-i dau Corinei, ea ii strange pe toti.
Mihaela, uite aici linkul la subiectul oric=ginal : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=58588&whichpage=1/ daca vrei sa-l copiezi si sa-l adaugi pe prima pagina.
Succes cu mutatul in Bucuresti, ai gasit ceva de inchiriat? O sa va mutati cu totii sau numai tu si George?

Catalina si Laura (12 ian 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588" target="_blank">Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna!
Sunt Elena matusa lui George.
Multzumim f.mult celor ce ne sunt alaturi :Adina, Eliza, Corina, Cornelia, Doralina si nu numai. Nu vreau sa ma scuz aici dar mie imi vine foarte greu sa scriu despre noi. Acum sunt mai optimista- cred ca impreuna cu ajutorul dumneavoastra vom reusi sa facem tot ce e omeneste posibil pentru George, sa-i redam bucuria de a trai .
George sper sa se acomodeze cat mai repede din ianuarie cu programul celor de la Bucuresti pentru a putea aduce consultantul cat mai repede posibil.Si spun cat mai repede deoarece orice intarziere in venirea consultantului ne poate pune in dificultate. Pe masura ce timpul trece apar o serie de noi manifesari ale bolii. cand George era la varsta de un an nu an si isi manifesat bucuria numai la auzul cuvantului "baita" trebuia sa alergi dupa el pana la baie, acum o saptamana am avut o surpriza neplacuta-tipa la baie, ii este teama sa se aseze in cadita si oricum l-ai atrage nu reusesti sa-l determini sa se stea.Eu il vizitez o data la o saptamana si de fiecare data prima jumatate de ora imi sfasie inima: nu vine la mine chiar fuge de mine, tipa daca vreau sa-l sarut, ce sa va spun e cumplit.Mi se intampla foarte des sa intreb pe soara mea:"acum ce trebuie sa fac!".
De asta spuneam ca imi doresc ca acum in preajma sarbatorilor de iarna sa avem certitudinea posibiltatii de a aduce consultantul, orice greseala cat de mica in terapie are urmari ce iau amploare!
Multumesc celor ce au intzeles ca si o suma cat de mica e un pas inainte in realizarea dorintelor noastre si doresc ca Dumnezeu sa-i rasplateasca pentru tot ceea ce fac pentru noi!
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Of,of,of...
despre o suma cat de mica....
Merge tare greu... foarte putini dintre colegii mei mi-au dat un banut pentru George, dar poate vor mai veni...
Am trimis ieri - 3 mil. lei vechi in contul de lei din partea mea si a colegilor mei.

Eu incerc in continuare sa "mediatizez" cazul.

Va urez toate cele bune,





Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii


Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

ati citit poeziile :
www.adina-tulbure.tk


Va imbratisez
PS ati primit e-mailul meu?

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput