Ajutati-l pe George

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doralina spune:

Adina,
gestul tau de a dona poeziile tale pt campania lui george m-a lasat ...muta de uimire.
E frumos, inedit...
Totusi, un volum de versuri e un fel de copil al tau...
Si un copil se face greu, ceilalti te pot ajuta prea putin in purtarea sarcinii si la nastere...
Daca ai timp incearca sa te implici tu in acest proiect...Adica stabileste cuprinsul,gandeste-te la coperta,la prefata,apoi contacteaza editurile, gaseste un sponsor,contractul,negocierea, insista pt calitate,lansarea, distributia...
Fa-o in primul rand pt tine(fa-ti un volum cadou... de Craciun)
Incasarile poti sa le donezi pentru George
Mi-au placut poeziile...da-le drumul prin lume
Cartile sunt ca oamenii...se nasc uneori in imprejurari neobisnuite... au destinul lor
Te incumeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

am indraznit sa spun de poezii stiind ca tatal lui George este preot


www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna ziua din nou

Si eu am inceput sa vand ceva felicitari prin email (am primit deja trei cereri via email), iar duminica aceasta ma duc la noi la biserica (n.a. Sfantul Gheorghe, Toronto) cu ele – sa vad ce reusesc sa vand.

catalina, bravo!

Am primit o promisiune de ajutor din partea unei parohii greco-catolice din Toronto, preotul a spus ca dupa Anul Nou va instiinta credinciosii despre cazul lui George.

Doralina, pe tine nu te-am intrebat – iti pot trimite prin email flyerele electronice, asa cum i le-am trimis si Corneliei? Ai cui sa le difuzezi? Multumesc!

Doamne ajuta!
Eliza

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna seara,
sunt tatal lui George si vreau sa va multumesc inca o data tuturor pentru ceea ce faceti pentru noi , avem sentimentul ca nu suntem singuri in aceasta grea incercare. Salut initiativa inimoasei si neobositei echipe din Canada de a tipari felicitari ale copiilor pentru a-l ajuta pe George sa iasa din lumea tacerii si a suferintei si de a pasi intr-o lume cu mai mult zambet si mai multa speranta. Am ramas de asemenea placut surprins degenerozitatea si sensibilitatea sufleteasca a Adinei care a scris acele versuri pe care vrea sa le publice in beneficiul lui george. Am sa iau legatura cu Editura Trinitas a Mitropoliei Moldovei si Bucovinei dar cred ca ar dura mult, or in cazul lui George timpul este cel mai aprig dusman. Am sa ma interesez si o sa revin cu detalii.
Despre George pot sa va spun ca in prezent continua programele tot la Iasi pana la finele anului iar din ianuarie va continua la bucuresti pana cand vom putea aduce consultantul. Consultantul vine in momentul cand vom face precontractul cu institutul de la Londra iar precontractul il vom face cand vom avea certitudinea strangerii (intr-o prima faza)a sumei necesare pentru un an de terapie.
Patriarhia Romana prin cateva parohii mai mari din Bucuresti va demara o colecta pentru George , de asemenea se afla in desfasurare colecta din Episcopia Husilor.
Va doresc tuturor sarbatori fericite rugandu-ma ca Dumnezeu sa va raspateasca eforturile dvs!

Cuzuc Gheorghe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Lupta pe care o purtati pentru George este una de lunga durata. Procesul recuperarii sale se va intinde pe o perioada cosiderabila , si va mobiliza resurse nebanuite. Sper ca aceasta carte sa-l ajute pe George pe toata perioada recuperarii. Sumele castigate din vanzarea ei, vor fi acel ajutor ritmic pe care il veti primi pe o perioada lunga de timp, de care in mod special George si intreaga dvs familie are atata nevoie. Si va fi in acelasi timp darul spiritual pe care George il face celor care ii sunt aproape in aceasta incercare grea.

Asa cum spunea si Doralina ... cartile au destinul lor. Poate ca aceste versuri, scrise in 6 februarie 2002 , au aceasta menire ... de a-i aduce pe oameni mai aproape de suferinta semenului lor, in incercarea de a-l ajuta pe acesta si de a-l face biruitor asupra suferintei sale.

Va multumesc pentru aprecieri si pentru ca mi-ati acceptat sprijinul.

Cu mult respect, admiratie si cu multa dragoste,
Adina

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-saptamana asta puteti face ceva pentru el -0900900050-fiecare apel donati 5 euro
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna!
Sunt Elena.
Multumim d-nei Adina pentru intentie!Aveti dreptate in ceea ce priveste terapia.In cazul autismului ea e de foarte lunga durata,terapie intensiva minim 2 ani dupa care practic trebuie sa-i ghidezi orice pas in viata.Imi amintesc si acum cum primul medic care la vazut pe George dupa diagnosticare ii spunea soramii:"nu plange mamica- daca diagnosticul va fi confirmat vei avea o viata inainte sa o faci".Un adevar crud.
In sfarsitul asta de saptamana am fost la Iasi si am incercat sa vad cum se comporta George pe parcursul terapiei.Ce sa va spun : orice gest cat de mic de imitatie ii este recompensat(ma gandeam cum in cazul unui copil cu autism orice raspuns la o comanda este un prilej de bucurie pentru cei din jur).Eram 5 in jurul lui si ii urmaream orice gest.Orice privire pe acre ti-o acorda e un prilej de bucurie. Poate asa ajungem sa realizam si sa apreciem in viata la justa lor valoare orice gest orice implinire.
Multumim pentru incurajarile primite!
Am ferma convingere ca vom reusi in lupta noastra impotriva bolii.Atat timp cat exista un gram de speranta vom nadajdui ca totul se va schimba in bine pentru George.
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

buna seara

foarte pe scurt

am mai primit 210 dolari in total donatii de la trei enoriasi si de la o prietena si am vandut si ceva felicitari, va spun maine suma totala. (Corina, iti scriu prin email numele celor care au donat)

am pus cutie de donatii si la noi la biserica (Sfantul Gheorghe).

Anuntul despre George a aparut in numarul din octombrie al revistei Solia, revista care este difuzata in toate parohiile din SUA si Canada (am sa-l scanez sa il punem pe pagina de web a lui George la aparitii media).

Cornelia, ai primit in buna regula flyerele electronice?

Nu te descuraja, ca si noi aici am fost refuzati de multe ori, dar totul este sa insisti, cu ferma convingere ca ceea ce faci este un lucru bun, cum asa si este

ai sa vezi ca Dumnezeu te va ajuta si ne va ajuta sa il ajutam pe micutul George

Doamne ajuta!


Oameni buni din SUA - nu uitati ca aveti un cont acolo deschis pentru George!!! Asta este mare lucru! Cei care l-au deschis sunt romanii inimosi de pe romanian-portal care l-au ajutat si pe Mihaita si pe Sabinuta! Noi in Canada nu dispunem de cont, dispunem doar de cutiile de donatii puse la cateva dintre parohiile din Toronto si de faptul ca se strang bani la plic la Corina. Dar voi acolo aveti un cont - va rugam nu uitati de el, folositi-l!

multumesc

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna!Sunt Elena.
D-na Eliza indiferent de cate ori v-am multumi d-voastra si echipei tot nu ar fi suficient.Eu sper ca acum in prag de sarbatori sa reusim sa ne apropiem de suma necesara aducerii consultantului in primul an de terapie.
George va mai sta in Iasi pana miercuri dupa care familia lor se va intregi pentru o scurta perioada de timp, urmand ca din ianuarie sa mearga la Bucuresti.
Imi doresc ca peste un an si acest copil sa se alature celorlalti copii, sa isi manifeste nerabdarea la venirea mosului ce aduce daruri, sa se joace cu surioara lui iar ochii lui sa nu mai exprime atat nedumerire!
Acum in prag de sarbatori impreuna putem aduce un dar acestui copil si familiei lui.
Multumesc semenilor din America si Canada ce ne sunt alaturi!celor ce isi fac timp pentru a ne sprijini si incuraja!
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna,

Am actualizat situatia donatiilor, sunt acum approx. 8056 euro. Aveti mai multe detalii aici: http://cuzuc.netfirms.com/financiar.htm. Suma nu include ultimele donatii pe care le-au primit Eliza si Catalina. Inca nu am facut nici o socoteala clara a felicitarilor, inca mai astept bani prin posta.

Eu zic ca avem motive sa fim optimisti. Ganditi-va ca acum 3 luni erau 2000 de euro. Acum avem 8000, e ceva, nu? Incet, incet mai multa lume afla George, si din ce in ce mai multi doneaza cate ceva. Ni s-a alaturat o alta canadianca inimoasa, multumim Mona_B. Eu zic ca e foarte important sa popularizam cazul cat mai mult si sa nu ne descurajam.

Nu toti cei cu care vorbesc sunt dispusi sa doneze, dar nici nu ma astept la asta. Unii insa o fac si le multumesc, sunt insa sigura ca multumirea pe care o aveti stiind ca ajutati un copilas va e de ajuns.

M-a contactat o doamna de la ele.ro, care mi-a promis ca va aparea un articol despre George pe site-ul respectiv. Studentii din Toronto vor avea o petrecere vineri, ne-au promis ca ne ajuta si ei cu o cutie de donatii, deci lucrurile se misca.

O saptamana buna tuturor !!


Corina
Cumparati o felicitare pentru George!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588&whichpage=1/" target="_blank">Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Sunt Mihaela mama lui George
Nu am mai scris de mult ptr ca am avut probleme cu internetul si pentru ca suntem pe punctul de a pleca din Iasi
George da semne de oboseala deoarece plinge f mult in ultima perioada si sper ca aceasta minivacanta sa fie f buna atat pentru el cat si pentru noi desi va trebui sa lucrez eu zilnic cu el deoarece trebuie pastrat ritmul.
Sper din toata inima ca noul an ne va aduce mai multa certitudine
si sper ca vo m reusi alaturi de acesti oameni minunati care s-au implicat in campania lui George sa ne apropiem cat mai mult de telul nostru
Este impresionant sa vezi ca cu fiecare zi se adauga oameni noi care sunt impresionati de povestea lui George si care vor sa ne ajute fie si numai prin popularizarea cazului
Multumim copiilor care au facut acele minunate felicitari ptr George multumim mult si celor care le cumpara
O initiativa f buna la care eu nu ma gindisem initial
O sa luam legatura cu editura mitropoliei deoarece acum toata lumea se pregateste de sarbatoare si este f greu sa gasim pe cineva
Promit sa revin cu detalii


Mergi la inceput