Sa o ajutam pe Nicoleta- noutati despre starea ei.

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Soni, multumim de vesti. Eu in ultimul timp nu am mai sunat la familia ei pentru ca ma simt prost cand o aud pe bunica ei plangand si eu nu am cum sa o ajut....
Dumnezeu e mare si sa speram ca asa cum a facut minunea la picior, sa faca si la plamani.
Soni, eu nu am inteles despre ce site e vorba.. Daca tu vorbesti despre adresa de mail a profesorului, ea este afisata pe site-ul Nicoletei la contacte. Am facut-o inca de cand mi-a spus prima data Luminita, mama Nicoletei. Daca vorbesti despre altceva.. eu nu sunt la curent, dar orice ar putea ajuta si alti copii aflati in situatii similare e binevenit.

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004) va ureaza SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da Lilia ai dreptate asta este situl prof. mercuri. Ai facut bine ca l-ai pus poate va mai ajuta si pe altii.salutari Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Am vorbit azi cu bunica Nicoletei.
Nicoleta urmeaza un tratament la plamani. In fiecare saptamana primeste cate 3 injectii de interferon( sper ca am retinut bine)

Merg la spital numai pentru injectie si pe urma se intorc la pensiune.
In curand o sa i se introduca inca un medicament administrat prin perfuzie.
Imbucurator este ca Nicoleta suporta acest prim medicament destul de bine pentru ca ea fiind alergica au fost ingrijorati in privinta asta.
O noua tomografie ii vor face in martie. Atunci vor sti ce efect au avut medicamentele.
Oricum am inteles ca se observa o ameliorare, Nicoleta pare mai vioaie si are pofta mai buna de mancare.
Cu banii stiti si voi cum stau: cum a spus si Soni, mai au ft putin pentru minimul de existenta....


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Il consider mai puternic pe cel ce se invinge pe el insusi, decat pe cel ce isi invinge dusmanul. Este mai greu sa te invingi pe tine decit pe vrajmas. Aristotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Lilia, in seara asta am mai depus 100 RON in contul tatalui lui Nicoleta, cred ca maine intra. Nu pune omul pe drumuri pentru extrasul de cont (cred ca si costa), numai sa-i spui, poate ii trebuie urgent si sa stie ca ii are acolo.
Sanatate Nicoletei!


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Aurelia, multumim mult pentru ajutor.
Eu i-am transmis tatalui Nicoletei.
sper totusi sa ma anunte cand va verifica sau lua banii din cont.

Eu imi cer scuze ca abia acuma scriu.. nu stiu ce sa fac mai intai...timpul asta...

Pe 01 februarie a vorbit Soni( multumim) cu Luminita si Nicoleta.
Urmeaza in continuare tratamentul cu interferon si asa cum am mai spus si mai inainte, rezultatul il vor sti in martie.

Multumim la toti si multa sanatate


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Il consider mai puternic pe cel ce se invinge pe el insusi, decat pe cel ce isi invinge dusmanul. Este mai greu sa te invingi pe tine decit pe vrajmas. Aristotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Cum se mai simte Nicoleta? sper din tot sfletul ca e mai bine.!
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Imi cer scuze ca nu am scris pana acuma...
Am asteptat rezultatul tomografiei Nicoletei.Ma gandeam ca nu are rost sa scriu daca nu stiam noutati( plus ca am fost si ocupata cu operatia fetitei o perioada)

Din pacate, vestile sunt proaste. Nicoleta nu a avut nici o reactie la medicamentele luate pana acum, chiar din contra, situatia s-a agravat, nodulii de la plamani s-au marit si s-au inmultit.

Sper sa fac rost cat de curand de tomografiile facute ca sa le arat si aici...

Acuma va incepe un tratament cu un nou medicament mai puternic. Pentru inceput, doar cateva zile ca sa vada ce reactie are la el, fiind un medicament nou.

Fiind foarte socata de aceasta veste am uitat sa intreb detalii privind banii ( confirmarea celor depusi si cum stau la moment cu banii) dar promit ca voi afla chiar maine si voir reveni cu detalii.

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Imi pare asa de rau de aceasta veste!
Poate totusi ii va reactiona organismul la noul tratament!
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ce se mai stie de Nicoleta?

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Ce mai face Nicoleta?

Cum se mai simte?


Mergi la inceput