Sa o ajutam pe Nicoleta- noutati despre starea ei.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Lilia, ma bucur de vestea asta buna!
Spune-mi, deci pana la urma au primit bani in cont? Ca noi am mai trimite, da' sa stiu ca ajung la ei.
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

ANTO, am scris la subiectul cu teledonul: au ajuns, nu tu erai Viorica?
Pupici si multa sanatate la toata lumea

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma

ANTO, am scris la subiectul cu teledonul: au ajuns, nu tu erai Viorica?
Pupici si multa sanatate la toata lumea

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Viorica e mama. Scuza-ma, am ratat raspunsul tau. Ok, incercam sa ne mobilizam luni-marti. Revin cu un mesaj dupa ce am rezolvat.
Sanatate multa Nicoletei si putere familiei!
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Buna!
Am trimis niste banuti in contul lei:

Ordin de incasare numerar nr.200736 din 12.12.2005
S-a incasat de la d.na Cimpoiesu Viorica 512472
posesor C.I nr SV 130864,C.P 2540613335009
suma de 260 RON
catre BCRO Prahova Ploiesti
Liviu Macsim(Ro 27RNCB3900000709940003 pentru Nicoleta)
Ref.oper.5122228565 Doc.oper.:nota contabila electronica nr.240672 din 12.12.2005
Casier Doina Brancic

Lilia, te rog sa transmiti mamei Nicoletei ca ne gandim la ele. Sa ne tina la curent cu ce se intampla ca sa le ajutam pe parcurs.
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Nicoleta inca nu a fost operata, mai urmeaza inca tratament cu oxigen

Astazi am vorbit cu tatal Nicoletei si a zis ca la sf saptamanii o sa scoata un extras de cont si o sa ma anunte de cei 260 RON trimisi de Antoioana( de pe numele mamei ei

Pupici la toata lumea, sunteti minunate
Va tin la curent cu tot ce se intampla

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Primirea banilor de la Anto e confirmata, multumim mult.

Nicoleta nu a mai fost operata la picior. Se pare ca tratamentul cu oxigen i-a facut bine si se mai urmareste situatia, poate reuseste sa se evite noua operatie.

Din pacate s-a inrautatit situatia la plamani...si trebuie luate masuri urgente...
Bine ca exista sponsorul macar.. Desi sunt la fundul sacului cu banii pentru viata de zi cu zi, macar un pic de optimism ca tratamentul e platit.

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Ne rugam ca problema la plamani sa se rezolve cat mai curand mai ales acum ca nu se mai pune problema banilor.

Am vazut ca Nicoleta este trecuta si in teledonul de pe DC, poate se mai aduna si acolo ceva banuti pt intretinerea de zi cu zi.
Ar fi pacat sa ramana fara bani de zi cu zi si sa trebuiasca sa se intoarca acasa...

Multa sanatate!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Mai stiti ceva de Nicoleta?
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor si La multi ani. Sint soni (ma gasiti pe subiectul teste de glicemie pt un bb dechis de Roandre) . Azi cu nr. care mi l-a dat Lilia am vorbit cu mama Nicoletei . Rezumat: dupa doua luni de camera hiperbarica si un sofisticat aparat american au reusit sa opresca toata boala la picior . problema sint plaminii unde acele celule gigante contiunua sa faca noduli. azi Nicoleta s- a impartasit si s-a pus in mina lui D-zeu. De miine incepe un tratament cu interferon care numeni nu i-a garantat ca va avea rezultate . se va sti peste doua luni. dar exista alte doua alternative ultima China Transplant . Mama zicea ca nu stie cine plateste totul ca numai sa schime pansamentele sint 500€ si ca ea inca pt o luna jumate max doua reuseste sa-si asigure minimul zilnic. Va saluta si va imbratiseaza ,va ureaza multa sanatate si roaga pe Llia sa puna situl dr la vedere ca daca s-ar fi dus acum un an era mai bine nu se ajungea aici. Stie ca multa lume are nevoie din cei de acasa. Eu am situl, daca lilia il are , cu aprobarea prof. poate sa il puna pe forum dac nu i-l dau eu. Salutari si sa speram ca Nicoleta suporta si acesta incercare la care e supusa .Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Multumim mult de vesti, Soni! Sa-i ajute Dumnezeu!!!
anto


...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput