Sa o ajutam pe Nicoleta- noutati despre starea ei.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Lilia, incearca si la Banca Nationala...succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani, NIcoleta!

Iti doresc multa sanatate si putere si sa de-a Domnul sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

La multi ani NICOLETA !www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina LuminaCraciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

La Multi Ani, Nicoleta!

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

LA MULTI ANI NICOLETA! FIE CA INGERUL NUMELE CARUIA IL PORTI SA TE PAZEASCA IN ACESTE ZILE GRELE.
SA ITI ADUCA IN DAR CEEA CE ITI DORIM CU TOTII: SANATATE!!!


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani Nicoleta si din partea mea!

Lilia ai primit mailul meu cu traducerea? Ti l-am trimis de dimineata!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Nicoleta iti doresc din tot sufletul La multi ani cu multa sanatate si sa ai putere sa lupti sa treci peste toate aceste incercari. Ma gandesc deseori la tine, la cate chinuri ai de suportat .... sa dea bunul Dumnezeu sa iti aduca cel mai frumos dar care exista in aceasta lume: SANATATEA ! Sper ca toate rugaciunile noastre sa ajunga unde trebuie si sa te faci bine cat mai repede.

Doamne ajuta!
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Imi cer scuze ca am scris pe fuga mai devreme.

Alexandra, da, am primit traducerea ta. Multumesc mult de tot, ai fost o draguta sa iti faci timp sa traduci.

Mai fac un apel: daca e cineva care ar putea sa imi traduca doua pagini din italiana pentru a putea scrie istoricul pana la sfarsit..VA ROG MULT.

Nicoleta a fost operata ieri. Aseara aproape de 22 inca nu se stia nimic( am vorbit cu bunicii ei). Urma sa ii sun astazi dar nu am reusit sa dau de ei. Imediat cum aflu ceva, va scriu si voua.

Dumnezeu sa o ajute!!!

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

S-a reusit!!! Institutul la care se trateaza Nicoleta a gasit un sposnor.

Deci tot ce tine exclusiv de tratament si interventii( inclusiv tratamentul la plamani) va fi platit.

Nicoleta urmeaza in continuare tratament cu oxigen pentru refacerea tesuturilor si cat de curand va fi operata pentru a i se inlocui proteza.

DAR.. acuma nu stiu daca am dreptul sa mai fac acest apel.
Adevarul este ca e prima data cand Luminita( cu ea am vorbit azi dimineata) ma roaga direct sa o ajutam.

Ea mi-a spus asa: aproape toti banii care sunt in cont vor fi utilizati ca sa plateasca ce mai era de platit.. Insa din calculele lor raman fara bani pentru viata de zi cu zi. M-a rugat sa scriu acest lucru. Ea mi-a spus ca cheltuieste pe zi acolo cam 20-25 euro. Si stie ca va sta cel putin pana dupa Sarbatori. M-a rugat sa scriu asta in speranta ca va putea fi ajutata cat de cat cu niste bani( bauiesc ca daca sunt fete care traiesc acolo si pot sa o ajute cu solutii privind cazarea, produse ar fi binevenit,( privitor la produse numai dupa ce discuta cu ea, ca Nicoleta este foarte alergica la multe produse)).

Si am scris doar din motivul ca daca nu vor avea bani sa se intretina vor fi nevoite sa se intoarca acasa. Si ar fi mara pacat sa piarda totul acuma, cand partea cea mai grea s-a rezolvat.

Acuma astept pareri de la voi, daca credeti ca e posibil sa adunam cateva sute de euro ca sa le ajutam...

Credeti-ma, daca Luminita ar fi fost persoana profitoare nici nu ne-ar mai fi anuntat ca nu mai e nevoie de sumele mari de la inceput.. Acuma e vorba de niste bani mult mai putini, dar la fel de necesari....




Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma


Alexandra, da, am primit traducerea ta. Multumesc mult de tot, ai fost o draguta sa iti faci timp sa traduci.


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Mi-a facut placere sa pot ajuta cu ceva, chiar daca poate nu e mare lucru, asa ca n-ai de ce sa-mi multumesti. Cat despre traducerea in italiana, iti sugerez sa deschizi un subiect la discutii generale, intitulat, de exemplu "Traducere italiana urgent!". Acolo citesc mai multe fete si poate gasesti pe cineva sa te ajute. Succes

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput