Sa o ajutam pe Nicoleta- noutati despre starea ei.

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Nicoleta este in continuare in Italia. Dupa administrarea interferonului care nu a avut nici o influenta( va amintiti ca din pacate, nodulii au crescut atunci) a incercat un al doilea medicament de la care a intrat in soc anofilactic. Apoi i s-a administrat al treilea medicament. In aceasta marti a facut tomografie. O raza de speranta a aparut cand s-a constatat ca nodulii au stagnat.

Totusi Luminita e la capatul puterilor si vrea sa renunte sa se intoarca acasa. Nicoletei i-a cazut tot parul, Luminita a slabit ft mult, si le e ft greu cu banii( de la ea am inteles ca cheltuiesc cam 600 euro pe luna, nu stiu daca e mult sau putin pentru Italia)
Pana la urma, familia Nicoletei le-au convins sa ramana inca 2 luni pentru a incerca ultimul medicament. Spera sa reuseasca sa scada maxim posibil marimea si numarul nodulilor. E ultima incercare, apoi...se vor intoarce acasa si vor accepta destinul...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Lilia imi pare rau de ceea ce s'a intamplat..ma rog din tot sufletul sa reuseasca ...
daca poti anunta familia ca mai sunt bani in cont si vor mai fi..am inceput din nou sa strangem bani la "Teledon"..
Doamane Ajuta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoniutza spune:

Ma numesc Antonia si sunt sora lu Nicoleta,si as vrea sa va multumec in numele ei pentru tot efortul pus in aceasta campanie si sa stiti ca Dumnezeu o sa va rasplateasca inzecit.Va multumesc inca odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Antonia este sora Nicoletei, are doar 14 ani, si ieri a reusit pentru prima data sa intre la subiectul deschis pentru Nicoleta. A scris cu emotie acest mesaj de multumire pentru toti cei care sunt alaturi de Nicoleta.

Mi-a promis ca, desi, inca nu ii este foarte clar cum functioneaca DC, va mai intra si ne va spune cat mai des posibil noutatile despre starea si evolutia Nicoletei.

Ce pot sa va spun acest moment este, ca Nicoleta a avut o reactie nu prea buna la ultimul medicament. A facut un fel de pareza( amorteala) pe jumatate de corp. Pentru ca s-au speriat foarte mult, iar Lumina a simtit din nou ca cedeaza psihic, au vrut iar sa renunte. Cu mare greu, familia au reusit sa le convinga sa ramana si sa continue tratamentul macar pana la tomografie( care va avea loc peste 3 saptamani) in speranta ca rezultatul va fi unul cat mai bun. Cat ma rog la Dumnezeu pentru asta!!!!
Nicoleta nu renunta! Lupta! Noi suntem lunga tine!


Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Antonia bine ai venit printre noi
Multa sanatate Nicoletei noi suntem langa ea..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Imi pare tare rau.Sper din tot sufletul sa o ajute Dumnezeu si sa faca o minune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Astazi este ziua Nicoletei si imi permit sa ii scriu aici felicitarile:
La Multi ani, Nicoleta! Multa sanatate sa iti aduca Dumnezeu si sa fii puternica! Nu renunta! Toata lumea de aici te sustine si se roaga pentru tine!

Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ultimul medicament administrat Nicoletei nu a avut nici o influente benefica.
Din pacate, evolutia a fost negativa, nodulii crescand in continuare.
Am inteles ca cerceteaza foarte serios posibilitatea de a fi operata, unicul loc gasit fiind: http://www.aats.org/
Vor scrie acolo pentru a afla detalii.
Intre timp, la Institut se incearca ultima posibilitate cu inca un medicament...

Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Ce mai face Nicoleta?
Cum se mai simte? sper din tot sufletul ca situatia sa se fi mai imbunatatit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

am depus vineri la banca 100 RONi cu chitanta 2007051100185476.

Multa sanatate!!!!

Mergi la inceput