Alina-lumina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Buna dimineata,Multumim Lia pentru promtitudine si asteptam cuminti scrisoarea catre posta !Succes azi la actiunea umanitara si 'o pana usoara' pentru scrisoarea catre posta!www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Daca ai putea sa ajuti un copil sa-si capete vederea, ai face-o ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Rrox, bine ai venit in ajutorul Alinutei!Contam pe ajutorul tau !www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Daca ai putea sa ajuti un copil sa-si capete vederea, ai face-o ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

vreau si eu sa o ajut pe alinuta , am mai vorbit cu ank pe mess , vreau sa trimit si eu niste baniti dar mi-e frica sa nu se piarda plicul sau sa-l desfaca cineva ...buna ideaa cu stransul banilor aici in romania
daca nu se ofera nimeni , pot sa strang eu banii aici ii romania, numai sa-mi spuneti ce sa fac , va dau adresa numerele de telefon , copie dupa buletin...

m-am tot gandit , poate stie cineva sa deschidem o linie telefonica unde sa sune lumea si sa doneze bani, ar fi mult mai usor asa si mai comod pt toata lumea, daca stie cineva cum se procedeaza ...



Adriana si Cezarica (n. 23 Aprilie 2005 )


Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

din ce tin eu minte pe celelalt subiect este un cont in Romania, deschis special pt ei.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

dragele mele
Buna, buna

Lia multumim si asteptam scrisoarea

Nadina, nu-i nici o problema, nu ne suparam, , sper sa se incheie anul cu bine la serviciu, sa nu mai fie probleme

Adrianaf, super ca vrei tu sa strangi banuti, daca vrei scrie si la noi la mamici, pt fetele din tara

Ideea cu teledon la telefon e cea mai comoda pt fiecare dar habar n-am ce si cum se face

Tinatache, varianta 'fara cont' e pt cei carora le este peste mana sa depuna in cont, si vor ca banii sa fie folositi in scopul pt care au fost trimisi- umanitar, mie personal, vorbind cu mama Alinei doar la telefon, mi-a facut impresia unei femei simple intr-adevar dar si care ar face orice pt copilul ei(parere personala)

Despre Craciunul micutilor, nu gaseste nimeni o hainuta ramasa mica, copilului su ceva dulciuri? cum credeti voi... eu voi trimite ceva, putin pt cei doi copilasi

va pupik


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

aha, si sa trimiteti bani in plic in Romania? uau, mult noroc:)
Ar mai fi varianta prin mandat postal la cine strange dar asta decideti voi cum stiti ca e mai bine.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Tinatache, nu cred ca vor trimite in plic, sau?..., dar cu posta romana, mi-au ajuns la scrisori desfacute, multe ajungeau intregi dar le desfaceau pustii de la bloc, dar se va gasi o modalitate su se va folosi contul care este in lei

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Buna fetelor!

As vrea sa o ajut si eu, cat pot, pe Alina sa poata sa vada frumusetile duin jurul ei si chipul celor dragi.Dar eu cum sa fac?Sunt din Oradea...unde sa trimit bani sau cum sa fac?An-k, Danna, tuturor celor care se implica in acest caz!

Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Alexandra, printesa lu'mami si a lu'tati

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

neatza ....si io vreau scrisorica de la lucia ...o mai trimit si eu pe colo colo ...

An-k daca ne vedem duminica pun si eu ceva banuti ptr Craciunul celor doi copilasi daca nu ..plicul si Posta Belgiana sa traiasca( mai baga odata adresa ca am scris-o direct pe plic ..ca deee is fata desteapta)

Adseana, rrox

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Arata ca esti OM!Putin poate insemna ptr o fetita minunata...VEDEREA!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Multumim AdrianFedorca pentru ca te-ai oferit sa strangi banutii in Romania pentru Alinuta!Prin mandat postal cred ca e cel mai sigur, pe adresa ta! Tu poti sa ti evidenta banilor din Romania sa o publici pe forum la timp si in aprilie sa-i inmanezi An-kai sau sau si mai repede o parte se pot folosi pentru bilete de avion daca nu gasim o sponsorizare prin TAROM!Pe AdrianaFedorca o stim multe fete care s-au inscris in campanie, este o mamicuta de marite aprilie 2005 , plus ca face si o declaratie pe propria raspundere pentru strangerea acestor bani! Daca sunt persoane care doresc si le e mai la indemana sa trimita acesti bani in cont si asa e foooarte bine . Important este scopul nu mijloacele !Adseana, bine ai venit si multumim de ajutor!www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Daca ai putea sa ajuti un copil sa-si capete vederea, ai face-o ?

Mergi la inceput