Alina-lumina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

ma tot gandesc...cred ca ar fi bine daca as trimite-o tot eu pe mail...daca ne ajuta Lia si o scrie ea, ca ea stie sa scrie.

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Am sa-i spun Luciei
tu ai pute lua contact si cu acea emisiune?
daca da ar fi super



anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

am incercat...nu am reusit nimic
Oricum e foarte greu sa decizi pe cine sa scoti de acolo ca sa "intre" Alinuta...
Oricum am speranta ca vom reusi ceva, o suma maricica cu Posta

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

As avea si eu vreo doua-trei intrebari.
Contul de pe prima pagina este in lei?
Ar fi ok sa trimit niste bani (lei) acolo? Parca am citit intr-un post de mai de mult ca tatal Alinei nu a putut sa scoata niste bani din el, pentru ca... nu mai stiu de ce.
Care ar fi alta modalitate de a trimite bani pentru Alina? Nadina, strangi tu banii pentru Ro si poti sa-mi dai adresa ta (pe PM) pentru un mandat postal?

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

mihaela_73, multumim pentru ideea de a apela la o sponsorizare din partea Postei pentru Alinuta, deoarece tatal este angajatul postei. O sa o rugam pe Lia daca poate si are timp sa se scrie o scrisoare si sa tina legatura cu tine, mai ales ca ai mai ajutat pe cineva si stii ce este de facut! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Daca ai putea sa ajuti un copil sa-si capete vederea, ai face-o ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

aurelia , pot eu sa-ti spun de ce nu au putut sa scoata banii parintii Alinei. Cineva le-a trimis 100 de $ prin Western Union, dar din pacate nu au comunicat codul si nu stie cine i-a trimis! Din aceasta cauza parintii Alinei nu au putut ridica banii!Sper ca oamenii inimosi care le-au trimis cei 100 $ prin Western Union sa citeasca si sa-i ajute pe parintii Adinei sa intre in posesia banilor! multumim pentru sprijin Ne bucuram de fiecare suflet care doreste sa o ajute pe ALINUTA sa vada !www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Daca ai putea sa ajuti un copil sa-si capete vederea, ai face-o ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Da, si eu vreau sa stiu unde strangem banii din Ro. Cred ca ar fi indicat sa-i strangem tot in Euro, fiindca de Euro o sa fie nevoie in Belgia. Contul in ce moneda e deschis? Daca trimit bani acolo ce garantie exista ca nu vor fi scosi si folositi in alt scop? Sincer, as prefera sa-i trimit lui An-k, dar posta romana are marele talent sa rataceasca multe scrisori si n-as vrea sa se piarda. Stiti alta metoda fara comisioane uriase?

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
poze vechi
poze septembrie - octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Pt cele ce vor sa o ajute pe Alinutza din Ro, si nu vor sa depuna in cont- contul e in lei, eu am o idee, pt ca nu stiu cat de repede vom strange banutii, iar pana in aprilie sunt 4 luni, eu atunci vin acasa, in Bucuresti, ii puteti pastra si mi-i da mie atunci, intre timp pot face o listuta separata cu banutii virtuali pentru a stii oarecum cum stam

Sau o idee si mai buna ar fii sa se ofere cineva sa-i stranga

Aurela, Rox, va multumesc in numele Alinei, datorita unor oameni ca voi Alina se va bucura in curand de forme si culori

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Fetelor, nu va suparati pe mine, mai bine incercati sa puneti banii direct in cont sau sa-i pastrati pentru cand vine an-k in Romania. Banii pe care tatal Alinei nu i-a putut lua erau trimisi prin Western Union din USA, insa nu era mentionata persoana care i-a trimis si stiti ca te intreaba chestia asta la WU.
La mine la serviciu sunt niste probleme care ma afecteaza foarte tare, tot anul a fost nashpa si nu prea ma mai pot concentra, mi-e sa nu ma zapacesc de tot cu banii.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Dragele mele,
Voi scrie acea scrisoare si va multumesc pentru increderea acordata. O sa fac o ciorna pe care zic eu sa o trimiteti de la una la alta si sa adaugati/stergeti ce credeti ca nu e bine. Dupa-masa am o alta actiune umanitara aici in Barlad la care trebuie sa fiu prezenta, dar fac tot posibilul sa o aveti pe seara.
Lia

Mergi la inceput