Romanii din Marea Britanie (11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:




Salutare, iaca dupa o gramada de timp mai fac si eu prezenta.

Ne mai auzim soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Paste Fericit!
Hristos a Inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Adevarat a inviat!
Cum ati petrecut?
Noi am fost in afara Londrei la o prietena, am gatit ciorbita de perisoare, sarmale, salata de boeuf, cozonaci si tort, noaptea am ascultat putin din slujba pe net si am ciocnit oua rosii..si cam atat.

Erin, abia astept sa ma intorc acasa.. Tu cand mai vii aici?

Pupici fetelor, numai bine.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Ma bucur ca voi v-ati distrat si ati simtit un pic atmosfera de sarbatoare.
La mine a fost cel mai ''zapacit '' Paste.
Sapt trecuta eu am fost f ocupata asa ca al meu viitor sot a tb sa gateasca singur :cozonac la masina de paine,salata beof si salata de vinete.In prima zi de Paste am facut si eu de gatit un bors si asta ne-a fost mancarea ...
Duminica eu am avut de terminat un proiect si de la 10am pana la 7pm, cu o pauza de masa, m-am tot chinuit de scriu ceva. Cristi s-a plictisit si a stat la tv, asa ca a fost o zi obisnuita pt noi.
Singura bucurie e ca sambata seara am iesit la biserica si a fost f frumos sa cantam ''Hristos a Inviat '' in romaneste. La 12 s-au stins toate luminile in biserica si s-au aprins una cate una lumanarile... a fost un mom superb
Singura neplacere a fost ca noi am ajuns la biserica de la 9 30pm, crezand ca slujba va incepe la 10, dar a tb sa asteptam pana la 12.
Noroc ca am stat jos ca eram f obosita dupa o zi de servici si nu mai aveam rabdare sa astept.
Imi lipseste sentimentul acela de ''acasa'' de sarbatori, iar anul asta mi-a lipsit si tatal meu.
Cam asa a trecut Pastele pt noi!
Sa dea D-zeu sa ajungem sanatosi cu totii si la anul care vine!

Pup,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erin20 spune:



Andra, eu sper sa ajung la vara. De fiecare data cand am fost acolo a fost cam frig Si nu stiu cum de am norocul de tot culeg cate o gripa din aia naspa de ma pune la pat Cred ca in viata mea nu am fost asa de bolnava, cum am fost pe acolo
Pe la sfarsitul lui mai cred ca voi merge sa aplic pentru viza. Daca o iau sper sa ajung prin iulie

Pupici si toate cele bune!

Erin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

am si eu o intrebare: in Anglia e suficienta ceremonia religioasa? sau tr sa o ai intai pe cea civila?

merci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna, fetelor!
Mai primiti pe cineva in clubul vostru? Ma cheama Cristina, si sunt de ceva timp aici. Stiam de site-ul asta, insa intram mai mult la sectiunea legata de evolutia sarcinii, pt ca in noiembrie, daca totul e ok, o sa devim mamica din nou.
Nu cunosc pe nimeni roman in jurul meu, sotul nu e roman, asa ca ar fi super sa mai stam din cand in cand de vorba in limba materna. De obicei, sunt foarte ocupata. Avem o afacere si asta cere timp, dar totusi, uneori chiar imi vine sa plang de ciuda ca nu pot vb romaneste decat cu fetita mea, insa nici cu ea nu prea mult, ca nu prea stie.
Va pup pe toate si sper sa am noutati de la voi cat mai repede.

cristina lutac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bun venit Cristina!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Buna fetele!
M-am intors din excursie si am mai trecut o data pe la voi sa va multumesc de sfaturi,ca tare bine mi-au prins.
Mi-a placut grozav de mult si am reusit in mare sa vedem cam tot ce ne-am propus.Oricum e asa de mult de vizitat incit am putea linistiti sa mai mergem o data.
Am avut noroc si de vreme oarecum buna ca desi era schimbatoare n-a plouat deloc ziua,doar noaptea.Asa am putut sa vizitam linistiti toate locurile frumoase.
Am pus pozele aici

Va pup pe toate si va multumesc din suflet ca mi-ati fost de mare ajutor!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

ANDRA,mersi mult pentru primire!
Sper din tot sufletul sa intru cat mai des aici, ca tare imi mai place sa vorbesc in limba mea.
Va pup pe toate.
Eu, Jasmine si bebe din burtica

cristina lutac

Mergi la inceput