Romanii din Marea Britanie (11)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Morning,

Am postat un anunt pt un job in zona Birmingham. Nobody interested? Sau aveti ceva cunostinte? Mi-e groaza ca nu gasesc pe nimeni si trebe sa ma duc eu. Si mie in perioada aia mi se intoarce iubirea inapoi din Germania.

Please PM daca aveti cunostinte despre un roman interesat de un translation job.

Gaby

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Fetelor dragi,

Ma pun azi pacatele sa ma uit asa plictisita in New Woman, stiti voi, revista de asta usurica pentru femei, si fetelor imi pica ochii peste o rochita, asta: http://www.matalan.co.uk/pages/trends/002/015/9
Io, ma indragostesc pana este cap de ea, e exact stilul ce ma reprezinta, fericita ca n-o sa ma coste mult in plus (numai 12 lire), ma duc repede la situl lor (www.matalan.co.uk) si constat cu stupoare ca nu se fac comenzi online. Am innebunit instantaneu. Ma uit unde au magazine, si constat ca nici macar in Londra nu au, acolo unde era o sansa sa mi-o procure niste rude de-a sotului meu. Fetelor dragi, asa ca io ma pun in genunchi inaintea vostra, e ridicol si pueril si scandalos ce fac, dar va rog intelegeti ca am intrat in sevraj, I MUST have it! Cer enorm de mult, dar o fac totusi: daca se afla cineva intr-unul din orasele mentionate la lista cu magazine http://www.matalan.co.uk/pages/stores, va rog fie-ti-va de un suflet posedat de o rochita cu buline si cumparati-mi-o. Platesc tot in avans, rochie, livrare si o cafeluta.
Multam tare frumos si iertati-mi indrazneala. Adevarul e ca nu ma recunosc pe mine insami

Cu drag,


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by scarmanus

Fetelor dragi,

Ma pun azi pacatele sa ma uit asa plictisita in New Woman, stiti voi, revista de asta usurica pentru femei, si fetelor imi pica ochii peste o rochita, asta: http://www.matalan.co.uk/pages/trends/002/015/9
Io, ma indragostesc pana este cap de ea, e exact stilul ce ma reprezinta, fericita ca n-o sa ma coste mult in plus (numai 12 lire), ma duc repede la situl lor (www.matalan.co.uk) si constat cu stupoare ca nu se fac comenzi online. Am innebunit instantaneu. Ma uit unde au magazine, si constat ca nici macar in Londra nu au, acolo unde era o sansa sa mi-o procure niste rude de-a sotului meu. Fetelor dragi, asa ca io ma pun in genunchi inaintea vostra, e ridicol si pueril si scandalos ce fac, dar va rog intelegeti ca am intrat in sevraj, I MUST have it! Cer enorm de mult, dar o fac totusi: daca se afla cineva intr-unul din orasele mentionate la lista cu magazine http://www.matalan.co.uk/pages/stores, va rog fie-ti-va de un suflet posedat de o rochita cu buline si cumparati-mi-o. Platesc tot in avans, rochie, livrare si o cafeluta.
Multam tare frumos si iertati-mi indrazneala. Adevarul e ca nu ma recunosc pe mine insami

Cu drag,


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty




scarmanus, ca bine ti-ar mai sta in rochia aia...
Fetelor, pun si eu o vorba buna...faceti ceva dragutz pentru o fata dragutza....


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Fetelor dragi, m-a cuprins asa o rusine dupa ce am postat mesajul, adevarat va spun ca nu-mi sta in caracter asemenea rugaminti lacrimogene, si pentru ce? O rochie (emoticon ce se da cu capu' de pereti). Cred ca daniela_b are pile acolo sus, ca mi-a trimis un inger prin Johanna, care locuieste la 5 minute de un Matalan si care s-a oferit cu multa generozitale sa mi-o cumpere. Tarasenia este insa ca dupa ce le-am scris un mail sa ma desluseasca, mi-au raspuns ca au epuizat stocul cu rochitele scufitei , dar ca sa stau pe faza ca o sa apara rochii noi in acelasi stil. E sa fie a mea sau nu rochita, ce ziceti?

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si eu am Matalan langa mine, sunt cateva in Londra. Fii cu ochii pe ste-ul lor pt alte rochite.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Fetelor, m-ati emotionat peste poate. Sunteti minunate si va multumesc ca treceti peste copilariile mele si va oferiti sa ma ajutati . Ma pun la panda pe Matalan

Cu mult drag,


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Fetelor,dragutelor,as avea o rugaminte la cele care locuiesc in Londra.Peste 2 saptamani,mai precis de 1 mai ne-am propus sa vizitam Londra.Avem o excursie cu autocarul,mai rentabila la pret.
As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii despre ce ar trebui sa fac sau sa nu fac in Londra.Tot ce va vine in minte,nu ezitati sa-mi scrieti.Cum e vremea in perioada asta,cum e cu schimbul banilor,transportul in comun,locuri importante de vizitat...V-as fi recunoscatoare pentru cit mai multe sfaturi.

Multumesc si nu in ultimul rand La multi ani celor cu nume de flori!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erin20 spune:

quote:
Originally posted by Daconst

Fetelor,dragutelor,as avea o rugaminte la cele care locuiesc in Londra.Peste 2 saptamani,mai precis de 1 mai ne-am propus sa vizitam Londra.Avem o excursie cu autocarul,mai rentabila la pret.
As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii despre ce ar trebui sa fac sau sa nu fac in Londra.Tot ce va vine in minte,nu ezitati sa-mi scrieti.Cum e vremea in perioada asta,cum e cu schimbul banilor,transportul in comun,locuri importante de vizitat...V-as fi recunoscatoare pentru cit mai multe sfaturi.

Multumesc si nu in ultimul rand La multi ani celor cu nume de flori!

Dana




Salut!

Vad ca nu mai e nimeni pe aici. Asa ca ma bag sa iti raspund eu Am fost in Londra de cateva ori.

Sunt foarte multe lucruri de vazut! Cat timp vei sta?

Pai, in primul rand, ai putea sa faci turul cu "The Big Bus". Este foarte frumos, te plimba prin centrul Londrei. Au si ghid care iti spune tot ce trebuie sa stii. Acest tur se termina cu o croaziera pe Tamisa.

Sunt foarte multe lucruri frumoase pe care ai putea sa le vezi. De exemplu: Buckingham Palace,Tower of London, Houses of Parliament, London Eye, Madame Tussauds, London Dungeon, Acvariul, Trafalgar Square, sunt foarte multe muzee (din cate am inteles eu, ai accesul gratuit in unele) Tower Bridge, (simt ca imi scapa ceva). Au ei si foarte multe castele. Am vizitat unul din ele (Windsor) dar este cam departe de oras Ah si London Zoo, daca ai timp

Cat despre transport si bilete pentru atractii, aici ai putea sa iti faci o idee despre preturi http://www.visitlondon.com/ sau aici poti gasi oferte speciale http://www.london2for1.co.uk/ (daca cumperi 2 bilete, platesti numai pentru 1 .. dar, citeste conditiile cu atentie)

Biletele de autobuz normal costa o lira si ceva daca nu ma insel. Asa ca, cred ca ar fi mai rentabil sa iti faci un bus pass, daca vei avea nevoie

Banii, cred ca ar fi mai bine sa ii schimbi acolo (in Germania).

Poate mai vin fetele pe aici si iti mai spun si ele cate ceva. Daca ai nelamuriri, poti sa ma intrebi si pe mine, as fi bucuroasa sa te ajut.

Apropo..Ai viza?

Succes si distractie placuta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Multumesc mult de raspuns si sper sa-mi mai scrie si fetele daca mai au idei.
Viza am pe 6 luni,deci nu-i problema.Excursia e de 4 zile,dar mergem cu autocarul si vom sta practic doar 2 zile in Londra.E timpul scurt pentru toate si de asta sfaturile voastre imi prind tare bine.
Avem turul orasului inclus in pret si vizita la Windsor.
Restul depinde de noi cum ne organizam.
Vroiam sa stiu daca este ceva abonament pt o zi pe toate mijloacele de transport?Si daca renteaza pentru a vizita ce e mai important?
Am mai auzit ca ar fi in Londra si Chocolate Bar,stie cineva unde este?Eu sunt amatoare mare de ciocolata.
Vroiam sa va mai intreb daca este ceva de care ar trebui sa ma feresc,de exemplu in Paris am fost socati cum se fura si isi pazesc toti oamenii gentile si buzunarele...
Nu-mi mai vine nimic in minte acum dar astept toate sugestiile voastre.
Pupici si o saptamana faina!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erin20 spune:

quote:
Originally posted by Daconst

Multumesc mult de raspuns si sper sa-mi mai scrie si fetele daca mai au idei.
Viza am pe 6 luni,deci nu-i problema.Excursia e de 4 zile,dar mergem cu autocarul si vom sta practic doar 2 zile in Londra.E timpul scurt pentru toate si de asta sfaturile voastre imi prind tare bine.
Avem turul orasului inclus in pret si vizita la Windsor.
Restul depinde de noi cum ne organizam.
Vroiam sa stiu daca este ceva abonament pt o zi pe toate mijloacele de transport?Si daca renteaza pentru a vizita ce e mai important?
Am mai auzit ca ar fi in Londra si Chocolate Bar,stie cineva unde este?Eu sunt amatoare mare de ciocolata.
Vroiam sa va mai intreb daca este ceva de care ar trebui sa ma feresc,de exemplu in Paris am fost socati cum se fura si isi pazesc toti oamenii gentile si buzunarele...
Nu-mi mai vine nimic in minte acum dar astept toate sugestiile voastre.
Pupici si o saptamana faina!

Dana




Dana,

Da sunt si abonamente generale. Cred ca s-ar merita. Pretul lor depinde de zonele prin care circuli. Si ar prinde bine deoarece, ai putea sa iei si biletele pentru atractii la pret mai mic (daca ai citit oferta aia cu 2 pt 1).

Intr-adevar timpul e cam scurt Nu cred ca vei avea timp sa vizitezi toate cele enumerate de mine. Oricum e fain ca ai turul inclus. Eu zic ca se merita.

Nu am auzit de Chocolate Bar. Dar daca afli unde e, sa imi spui si mie

Cat despre hotii de buzunare..Peste tot sunt Nu am avut parte de ei. Oricum ai grija, mai ales in zonele aglomerate.

Sper sa mai treaca si fetele pe aici. Sunt sigura ca ele stiu si te pot ajuta cu mai multe informatii.







Mergi la inceput