Romanii din Marea Britanie (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriale spune:

Azi, 21.

Iri, mami de Ale

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/g_a_i_2003/my_photos

"Accadono cose che sono come domande. Passa un minuto o passano gli anni e poi la vita ti risponde."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

OOooo, da ! A fost ziua mea ieri, multumesc frumos pentru urari !

Andra, da, vin cu voi, ca eu nu stiu unde e. Ne vedem la telefon inainte, sa stabilim ce si cum ?

Pa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Inca o data LA MULTI ANI si implinirea tuturor dorintelor, Miru!

Ne auzim la telefon, ne intalnim si mergem impreuna, nimerim noi.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Buna! Sa nu dati cu pietre in mine ca intru dintr-o data cu aceasta intrebare. Stiti cumva daca sunt romani in BRISTOL sau chiar mai bine in CLEVEDON???? Thanks a lot.

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_popa spune:

Fetele din UK,
Am mare nevoie de ajutor de la voi.
Noi locuim in USA, dar acum eu sunt in Germania cu serviciul.In Mai vreau sa plec acasa inapoi si am gasit o oferta foarte faina de avion insa atunci cand vreau sa il platesc cu credit cardul meu, imi spune ca paper ticket-ul trebuie sa fie trimis la o adresa din UK Acum eu platesc acolo si trimiterea acasa si tot, insa am nevoie de cineva sa-l primeasca acasa si sa mi-l trimita aici in Germania. Ma poate cineva ajuta?
Multumesc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

quote:
Originally posted by silvia_popa

Fetele din UK,
Am mare nevoie de ajutor de la voi.
Noi locuim in USA, dar acum eu sunt in Germania cu serviciul.In Mai vreau sa plec acasa inapoi si am gasit o oferta foarte faina de avion insa atunci cand vreau sa il platesc cu credit cardul meu, imi spune ca paper ticket-ul trebuie sa fie trimis la o adresa din UK Acum eu platesc acolo si trimiterea acasa si tot, insa am nevoie de cineva sa-l primeasca acasa si sa mi-l trimita aici in Germania. Ma poate cineva ajuta?
Multumesc





Silvia



silvia - ti-am trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soma spune:

quote:
Originally posted by Frederik

Multumesc de raspuns, sper sa mai primesc si altele.
Astept recomandari unde ne-am putea gasi locuinta. Ce zone sint mai bune? Jobul va fi in Gatwick, dar trebuie sa tinem seama si ca baietelul nostru va merge la scoala anul viitor. Aveti copii la scoala? Cum se descurca? Ce scoli imi recomandati?
Eu va astept in continuare raspunsurile, mai ales ca sintem presati de timp sa luam o decizie.



te-ai interesat, vei avea drept de munca ca si dependent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

|Ca dependent SIGUR ai drept de munca.
Eu sunt exemplu viu

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soma spune:

quote:
Originally posted by motanik

|Ca dependent SIGUR ai drept de munca.
Eu sunt exemplu viu

--------------------

Andra



bun asa, ne mai gandim. Ai idee, sa fie la fel si in Irlanda?
Chiar, cam cum va comparati voi (englezii, sa zicem) cu irlandezii? Am vost ceva saptamani-luni in ambele tari, dar n-am putut sa-mi fac idee. Apoi, pana nu traiesti undeva, din turism/training nu prea poti sa-ti faci idee. Sau nu va comparati(Comparatii similare: romani-moldoveni, seudezi-finlandezi, s.corea-japan)? dar ca nivel de trai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Soma, aici nu stiu ec sa iti spun. Nu cunosc detalii legate de Irlanda si irlandezi.

--------------------

Andra

Mergi la inceput