Romanii din Marea Britanie (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:


Tina: stai, ca noi puneam cartonasele alea inapoi imediat cum le luau, dar blonda l-a pindit pe Horia cind a mai luat unul si atunci l-a prins. Si ma uitam dupa aia cind a mai venit lume, toti se sprijineau de vitrina aia cum stateau la coada.
Si ai grija de tine, ma gindesc la tine zilele astea ... stiu cum e, si cind ti-e greu gindeste-te la mine cum era cu doi, am reusit sa-i duc pina in ajunul EDD-ului !

Cryss: noi am luat un borcan mare de varza pentru sarmale, gata murat si a fost bun. Aveau si niste mezeluri bune si borcane ok. Mi-a placut ca tineau carnea de mici intr-un frigider mare care era incuiat. Adica trebuia sa ceri cheia ca sa vezi cum e carnea de mici. N-am incercat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Doamne,ce nesimtire pe blonda ceea!Eu daca eram in locul tau cred ca se trezea cu un pumn!Nu sunt sanatoasa!
Am fost astazi la spital,mi-au luat sange (o s aimi dea analizele cat mai curand),l-au monitorizat pe bebitza,si doctora si midwife-ul a zis ca e foarte fericit(dupa bataile inimii si miscarile),mi-au facut control intern si mi-au luat un sample,colul e inchis totul e ok jos acolo asa ca nu trebuie sa imi fac griji. (nah ca am uitat cum se zice in romana),si mi-au facut si teste la urina(care pare a fi ok).Pare a fi o anemie la mine,asa zic ei..desi la cat sunt eu de grasuta si la cat de bine pap nu stiu de unde ar putea veni aceasta anemie dar in fine.Faza e ca tot controlul asta mi l-au facut la etajul 3 unde era pentru nasteri..si-am auzit o graviduta tipand.AOleu ce frica mi s-a facut.Nici nu vreau sa ma gandesc..dar dupa aia..am auzit si un planset de bebitza...era asa de induiosator.Nici eu nu stiu ce vreau..Uneori zic ca vreau sa il tin pana la 50 de saptamani de frica nasterii,alteori zic ca abia astept sa vina momentul in sine si sa il/o tin in brate.
Tu cu 2..mama mia..Cred ca e greu dar si extraordinar cu 2 inimioare!SA ii pupi si ptr mine!

Sper ca nu v-am plictisit cu ale mele probleme.Si scrieti mai fetelor si voi mai des! Toate mamicile,ne-mamicile,gravidutele,viitoare gravidutze!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza P. spune:

Wow ce de mamicute, dar mai ales viitoare mamicute!
Mada, sper sa-ti fie mai bine in al doilea trimestru si sa ne anunti cum a fost scan-ul!
Tina, iti urez nastere usoara si asteptam vesti!
Mirupati, nu m-am mirat prea tare de comportamentul acelei vanzatoare cu toate ca nu e frumos, noi nu mai traim in Romania si ne-am dezobisnuit sa primim reactii d-astea si normal ca a doua oara nu o sa mai calci pragul acelui magazin.
Cu bine si s-aveti o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare si de la noi!

Si noi am fost la alimentara inainte de Craciun pt a cumpara niste condimente pt Tina...si tot madama blonda ne-a servit dar a fost foarte draguta cu noi, mai ales ca noi eram foarte suciti, ba aveam bani cash ba nu, ba zicea Tina sa scot din cos ceva ba sa las(eu si Lari eram in magazin si eu vorbeam cu Tina la telefon, ii ziceam ce are si ea zicea ce sa ii iau)...si chiar ne-a vorbit f frumos si ne-a servit frumos.

Varza pt sarmale nu am vazut acolo dar eu sunt perfect multumita cu cea de la turci...

Poate nu ii plac copiii, cine stie, sau poate nu ii plac gemenii...lol Mirule, imi inchipui ce nervoasa erai...si nu i-ai zis nimic??

Ce mai faceti in rest? Doamna Roxana si doamna Cecilia nu mai serviti forum? Ceci, de cand nu am mai vb si de vazut nu mai zic...am vb cu Roxana sa ne vedem intr-un weekend, fii pe faza!

Mada, am facut 6 luni curatenie pt o tipa...si a ramas gravida in timpul asta. 3 luni a stat mai mult acasa desi e profesoara, si-a luat medical peste medical pt ca pur si simplu voma din 10 in 10 minute si nu putea manca nimic.
Dupa 12 saptamani insa a inceput sa se simta mai bine si apoi chiar ok. Asa ca mai rabda putin caci o sa fie bine totul.

Pupici la toata lumea si numai bine.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hellooooooo, mai e cineva pe aici?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Yes. Eu!

Tina mersi de urari si sunt deja si eu la odisee la mamici de iulie-auguat.
Azi am fost la scanul de 12 sapt pe care le-am implinit duminica. Totul este ok bebe s-a tot miscat pe acolo si se chinuia tanti aia sa il masoare si numai nu il prindea locului. Apoi cand a terminat de masurat s-a calmat si nu mai vroia sa faca nimic asa ca la mai impuns tanti si intr-un final s-a rostogolit de parca facea tumbe si la sf si-a intins piciorutzele tare tare de tot s-au vazut perfect. Am vazut cand i-a masurat capusorul si cele doua emisfere craniene. Super interesant.
In rest ma simt oleaca mai bine pot manca tot nu orice dar oricum fac progrese. Acum sunt innebunita dupa piersici, capsuni si zmeura. La inceput eram cu banane, grefe si struguri. In rest nu am pofte deosebite. Greatza s-a mai calmat ma simt si eu mai om. De dormit dorm mai bine noaptea si simt nevoia sa dorm la pranz in fiecare zi.
Ca sa imi ocup timpul liber m-am apucat de studiat pt ECDL, stiu sa lucrez cu calc bine dar nu am nici o hartie sa dem asta si am zis ca decat sa stau sa nu fac nimic toata ziua decat tv mai bine mai studiez oleaca ca nu strica.

Cam atat de la mine. Voi nu prea mai dati pe aici?
Va pup pe toate si poate mai veniti din cand in cand cu vesti.

------------------------
12+
Born free, now I'm expensive.
http://community.webshots.com/user/mada_mxm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza P. spune:

Super Mada! Ma bucur mult ca te simti mai bine si ca l-ai vazut pe bebe! Te vad acolo la semnatura graviduta. Ma bucur mult ca ne spui si noua cum merg lucrurile si-ti urez o sarcina cat mai usoara!
Te superi daca intreb ce este acela ECDL?
Pup si s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

ECDL = European Computer Driving Licence, curs la care se predau notiuni de baza privind utilizarea computreului si a Microsoft Office-ului (Word, Excel, Internet browsing, PowerPoint, Outlook Expres).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Pai a raspuns Ella si pt mine. Poti sa afli mai multe daca te intereseaza la www.ecdl.co.uk .
In rest suntem ok am mai avut weekendul asta greturi dar cica dupa luna a 4-a ar trebui sa dispara sa speram. Ieri cu greturi cu tot am fost la Toys'r'us in Brent Cross si am luat niste carticele pt baby cu personajele disney f faine, de genul my first picture dictionary si my first 1000 words, how to tell the time etc. Si am vb cu mama sa imi trimita din ro cartile pt copii in romaneste ca le-am pastrat pe toate de cand eram eu mica. Mama mi-a inspirat o pasiune pt carti de mica si asa as vrea si eu pt baby ca in ziua de azi copii nu vad decat computer si playstation cartile nu le mai plac. Pacat!
As vrea sa se mai incalzeasca sa pot merge in parc la o plimbare sa vad si eu un pic de soare ca de zile mohorate si de frig sunt satula.
Cam atata de la mine, voi ce mai ziceti ce mai faceti?

------------------------
13+
Born free, now I'm expensive.
http://community.webshots.com/user/mada_mxm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna seara!

In sfarsit am net acasa si dupa ceva probleme imi zburda paginile pe froum, ceva de necrezut, mai ales ca de obicei DC_ul imi mergea mai greu ca orice..

De la noi ce vesti sa va dau...mi-a intarziat CM si mie dar am facut un test si a iesit negativ. Ultimul CM l-am avut pe 16 nov si totusi nu e bebe. Doctorita mi-a spus ca acum revine CM asa cum era inainte de pastile, ceea ce inseamna mari dereglari. Insa suntem rabdatori, am facut analizele la sange amandoi, a iesit totul bine...de acum asteptam sa fie si la noi cu ochisori.

Mada, ma bucur ca te simti din ce in ce mai bine, Doamne ajuta sa treaca definitiv greturile si...abia asteptam sa ne mai dai vesti. V-ati gandit la nume? Ce vrei sa fie? Wow, ce nerbabdatori suntem si noi.

Tina, ce mai face burticul? Am incercat sa te sun azi dar zicea ca esti temporary unavailable...

Sunt multe absente pe aici, sper sa mai intrati sa ne mai scrieti despre voi. Sper ca e toata lumea bine...

Mai vb, va pup, o saptamana usoara!

--------------------

Andra

Mergi la inceput