Romanii din Marea Britanie (11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns William spune:

Anglia, tara mea de suflet, eu unul cred ca romani care sunt acolo sunt foarte norocosi, eu unul astept sa termin cu bacul si sa vin si eu acolo :P va da-ti seama ca sunt super entuziasmat, alt ceva pot ura decat noroc in continuare romanilor de acolo :P
P.S: a vazut cumva cineva stoneheadge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Alina, eu nu stiu ceva concret dar stiu ca sunt multe scoli de seara, unele gratis.


William, eu si sotul meu am fost acum 2 saptamani intr-un tur de o zi ce a inclus Castelul Windsor, Stonehenge si orasul Bath. Am avut si vreme buna si a fost minunat. Stonehenge, contrat celor auzite ca sunt doar pietre in mijlocul campiei, mi-a placut cel mai mult. O mare de verde, verde cat vedeai cu ochii, sub un cer albastru perfect, fara nici un nor...si in mijloc asezamantul asta ciudat, al carui scop nu se cunoaste nici acum. Am avut un sentiment de liniste, de pace, de bine...
Recomand Stonehenge din tot sufletul, dar sa prindeti o zi calda si frumoasa.

Am mai vizitat aici si Canterbury, orasel in care mi-ar placea sa locuiesc, nu f mare dar curat, primitor, frumos.


--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

Andra, multumesc pt raspuns. Da, sunt inscrisa la gp, dar tocmai ne mutam, asa ca va trebui sa mutam si surgery-ul cu gp cu tot, desi imi pare rau fiindca asta unde suntem imi place. dar asta e. medicul nu m-a trimis la ginecolog, mi-a zis numai ca trebuie sa ma vada midwife, asa ca am programare la ea. nici o scofala, sau poate ma insel. de 2 ecografii stiam si eu, mai ales ca e a doua sarcina si daca merge bine nu ma intreaba nimeni de sanatate.
bournemouth-ul e plin de scoli de limba engleza, unele functioneaza tot timpul anului, altele numai vara. eu urmeaza sa dau testul ielts la richard language college, care se ocupa cu asa ceva. daca ai intrebari mai concrete, alina, nu ezita sa le pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Andra, multumesc!

belle_vue, imi poti da un link catre acel colegiu?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Remember me? Stiu ca nu am mai intrat de mult timp pe aici dar mai mult am stat pe la odisee.
Eu sunt bine bebe e ok. E fetitza din cate zic astia, sper sa ramana fetitza pana la sf. Nu mai am mult si abia astept sa vina baby. Mai avem numai cateva cump de facut pt baby si pt bagajul meu de spital. Pana la urma voi naste natural asa am hotarat cu medicul. Eu trebuie sa nasc intre 12-18 august. Am asa emotii abia astept sa ne vedem la ochi cu baby. Ca nume am ales Arianna Raisa.
Mai nou vrem sa ne si mutam singurei sa am spatiu si pt baby si gradina numai a noastra si tot tacamul.
Sper ca sunteti toate bine.
Va pup pe toate si promit sa mai intru pe aici din cand in cand sa va zic ce mai facem.

------------------------
31+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mada, ma bucur sa citesc despre tine. Chiar ma gandeam acum cateva zile cand am intrat pe forum caci stiam ca ai zis ca esti gravidutza. Cum a fost, pana cand au tinut greturile, cum te-ai simtit si cum iti e acum?
Eu inca fara nici un noroc pana acum, imi doresc asa tare sa raman insarcinata si sunt asa stresata din cauza asta..Of, sper sa vina si la mine a doua liniuta roz cat mai curand!
Sarcina usoara in continuare si daca nu mai scrii curand sa nasti usor si sa vii cu pozici cu minunea!
Pupici, ai grija de tine

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns William spune:

Canterbury e perfect, am citit si eu despre el si de asta sper sa ajung cat mai repede in Anglia si acolo as sta, am un un cuplu sa le zic sot si sotie de acolo sunt englezi si au zis ca daca vreau pot sa ma duc acolo, faza e ca sunt plin de bani, dar nu as vrea sa stau pe spinarea lor vreau sa muncesc, sa imi castig painea dar ei sunt ff ocupati si nu stiu cand o sa imi mai raspunda la emailuri, si stoneheadge e super, l-am vazut in poza, dat fiind il sii studiez, unii zic ca l-au plasat extrateresti, dar eu am alta parere, este ca druizi au construit acel loc pentru ceva asta nu stiu inca, esti ff norokoasa ca locuiesti acolo motanik :P si sper ca intr-o buna zi cat mai repede:P sa ajung si eu pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Andra ma simt bine acu. Greturile au tinut pana pe la 4 aproape 5 luni. Cel mai nasol a fost cu mirosurile. Nici acum cand am trecut de faza asta nu mai suport sa trec pe langa mcdonalds, kfc, etc fara sa ma stramb.
Dupa ce am terminat cu greturile si cu mirosurile a inceput si burtica sa se rotunjeasca. Pe la 17-20 de sapt am inceput sa simt cum misca baby. Asa finutz tare ca un fel de fluturas miscand prin burtica. Mai apoi pe la 24-25 a inceput si Flo sa simta daca punea mana pe burta mea dar tot asa usor. Acum da niste suturi de se unduieste burta in toate directiile. Face valuri.
Pe la 26 de sapt bebitza mea s-a intors cu capsorul in jos si asa a ramas de atunci. Acuma mai nou a mai coborat si burta e f jos si daca da din manutze am senzatia ca o scap.
Acum ma misc din ce in ce mai greu si caldurile astea nu prea ajuta, incerc sa stau in casa la racoare ziua si ies mai mult seara pe racoare la aer si la o plimbare. Mi se umfla mainile si picioarele si mi-au aparut si vergeturile. Pe coapse un pic si pe gamba stg la dr nu am nimic.
In weekend mergem sa luam ce mai trebuie pt bagajul meu de spital si mai avem de luat pt baby patutz si caditza, termometru si inca niste maruntzisuri.
Daca vreti sa vedeti poze cu ce am cump pana acu intrati la Lucrusoare baby. Si pe mine cu burtica ma vedeti la Poze.
Acu vrem sa terminam cu ultimele cump ca din sapt 37 se poate intampla orice asa ca trebuie sa fim pregatiti.
In rest a fost ok toata sarcina, am mai avut pb cu heartburn dar le-am tratat cu rennie si am fost racita de vreo cateva ori si cum nu ai voie decat paracetamol si lamaie cu miere si ceai mi s-a acrit de la ele sincer. Nasol sa nu poti lua nici un medicament nimic. Si am ami avut o raceala mai serioasa insotita de tusa puternica si am baut sirop de patlagina care e pt copii si pana la urma cu chiu cu vai mi-a trecut.
Am mai avut o sperietura intr-o seara si am ajuns cu ambulanta la spital ca inima mea a luat-o razna. Dar totul a fost ok pana la urma am stat la spital pana pe la 3 dim si mi-au facut un ECG si au ascultat inima lui baby si era ok. Pana la urma mi-au dat drumul acasa dar m-am cam speriat. Ca ne pusesem la somn pe la vreo 10 jumate si eu pe la 11-12 a inceput sa imi bata inima aiurea si f puternic de ziceai ca iese din piept si tremuram si mainile si picioarele imi erau reci, dar bine ca nu era nimic serios si a fost totul ok in final.


------------------------
31+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

In rest abia astept sa ne gasim ceva fain sa ne mutam ca daca ies din spital dupa ce nasc vreau sa o duc pe bebitza direct in casa noua. Si o sa trebuiasca acusi sa ma apuc de impachetat si dupa ce ne mutam tre sa spal toate hainele si paturicile si etc de baby sa fie curate pt micutza noastra.
M-am cam plictisit ca am stat acasa si cam epuizam toate activitatile posibile dar uite ca a trecut timpul si acusi vine bebeul. Si atunci am sa destula ocupatie.
Incepe si la noi la odisee sezonul nasterilor si toate avem emotii si ne pregatim de galerie pt fete. Cum lipseste cineva mai mult cum banuim ca e pe la spital. DEja au inceput intrebarile si cum tre sa ii fac baie si cu e mai bine sa il imbrac si etc. Plus tehnici pt o nastere mai usoara si alte minunatii de genul. Frica emotie bucurie..
Andra sper sa reusiti si voi sa ajungeti la doua liniutze dar sa nu te stresezi prea mult ca nu face bine deloc. La noi a durat cam vreo 3-4 luni pana a venit si a doua liniutza.
Eu iti pumnii si te astept cat de curand cu vesti imbucuratoare. Sa te muti si tu la noi la odisee.
Acuma tre sa fug ca am papa la cuptor si apoi vreau sa trag un pui de somn ca azi noapte de la 2 la 4 am privit peretii nu m-am odihnit deloc. Pupici si mai revin!

------------------------
31+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mada, am citit pe nerasuflate ce ai scris si apoi mi-am bagat nasul si in pozici. Cred ca abia asteptati papusica, daca eu abia astept sa pui poze cu ea! Deocamdata insa ii doresc sa stea cumintica acolo si sa vina la termen si totul sa decurga usor si bine!
Unde o sa nasti? Cum a fost la inceput cu gp-ul, te-a trimis el la un ginecolog sau? Doctorita mea zice ca nu e cazul inca sa ne facem probleme dar ca daca e sa nu dipser ca o sa facem tratament. Luna asta facem analiza pt nivelul progesteronului dar nu stiu de ce, am o senzatie ca nu o sa fie bine. Am fost un copil bolnavicios, ma tem ca acum se arata repercursiunile.

Ei, abia astept si eu sa intru in clubul gravidutzelor si apoi al mamicilor. Pana atunci insa trag cu ochiul la voi si ma minunez de piticii frumosi!

Te pup, w/e frumos si sa ne mai dai vesti despre voi.

--------------------

Andra

Mergi la inceput