salariu bonus pentru nastere

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

vreau si eu un bat de-ala miraculos de li se pune pe spinare...

am depus cererea, si .. raspuns...

cerere respinsa.. pt ca... Ccdm la nivel national nu este aplicabil forului tutelar (X.X, institutie bugetara), aceasta nefiind semnatara acestuia

i-am pregatit un rezumat cu raspunsurile de pe-aici, sper sa se dea pe brazda si sa nu ajung la plangerea pt abuz in serviciu...

si revin cu noutati...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu te lasa. Ai sa obtii banii.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

si eu am depus cererea.am sunat sa intreb ce mai "se aude cu ea" si mi s-a raspuns ca "la noi nu se dau banii astia".
si vorba aia nici indemnizatia nu o aiu la timp.si pe langa asta mai mi-a impartit-o si in avans si lichidare.si ii iau din an in paste.


jo si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Dupa cum bine a spus Marius nu tre sa ne lasam.Insistati ca pana la urma nu au ce face si ne vor da banii. Daca e lege e lege si se aplica.
History, bravo. Foarte bine ia facut.Eu astept acum raspunsul de la Spital. Va tin la curent.
Pt Marius, oare CCM la nivel de ramura sanitara e valabil?Acolo scria ca tre publicat in Monitorul Oficial.Mersi anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Orice CCM la nivel inferior fata de CCMN care este la nivelul cel mai inalt, trebuie sa cuprinda toate drepturile din CCMN si poate sa aiba si drepturi suplimentare sar NICIODATA inferioare drepturilor statuate prin CCMN.
1. Trebuie sa fie publicat in MO ca sa intre in vigoare.
2. Trebuie sa fii membru de sindicat ca sa beneficiezi de avantajele negociate la nivel de CCM la nivelul respectiv si sa apartii prin organizatia sindicala respectiva partii semnatare a negocierii respective.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Spune/mi te rog marius, eu am nascut in februarie si lucrez intr/un minister, nu am facut aceasta cerere caci nu stiam ca exista asa ceva, acum pot sa o fac? ministerele sunt semnatare a CCM?

Beatrice si piersicuta Cristina Mihaela (18 februarie 2005)
http://community.webshots.com/user/ixxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Da, poti sa faci cererea, veyi la ce a raspuns Marius.....E valabil pt toata lumea....Asa ca nu mai astepta.
Au mai intrebat fete despre cererea asta...asa ca citeste ce s-a scris inainte...te vei lamuri, Marius a raspuns strict si la obiect.
si Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Eu am facut cererea si zilele astea astept un raspuns.Insa fetele de la personal mi-au spus ca la noi nu s-a dat nici un fel de ajutor banesc nici chiar in caz de deces ca au nus' ce norme interne.
Marius este posibil asa ceva?

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu am nascut de 2 ori, prima data in 2003 si apoi in 2005 si NU AM PRIMIT salariul bonus pt nastere NICIODATA. Mentionez ca lucrez in invatamant si mi s-a replicat ca directorul scolii nu a prevazut in fondul de salarii pentru anul respectiv si treaba asta. Ce pot face???

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Plata sa face din fondul de salarii. Acesta (fondul) este bugetat luna de luna si este variabil in functie de necesitatile efective.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro
Claujro, uite ce a scris Marius, deci spune-le asa.
si BB Fulvia

Mergi la inceput