salariu bonus pentru nastere

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Francesca-Anais spune:

quote:
Originally posted by laura radulescu


Francesca, si daca zice ca nu are bani ce fac? Mie nu imi da la timp nici indemnizatia.

Laura si bebe Cristina
( 20.06.2005 )






LAURA, atuni e trist, Laura, nu stiu , spune-le ca nu tu ai facut legea si ii dai in judecata, e dreptul tau, chiar daca nu o sa mergi in instanta dar macar incearca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns history spune:

Felicitari teodraghici.Aiavut noroc de un jurist deschis la minte .Cei de la mine de la spital ,dupa ca nu stiu ce cu ce se mananca,au mai facut si scandal.Oricum,datorita tie,vad ca se poate si nu-mi pierd speranta.Mai incerc,nu ma las.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru Laura



In mod normal ITM dar avem de-a face cu indolenta si lipsa de exercitiu juridic. Daca un ziarist ar prelua legislatia in vigoare si apoi cu o camera ascunsa ar inregistra un contract asa cum precizezi tu dupa care ar merge la juridic cu scandal ar iesi un articol pe cinste. Sa vezi ce repede s-ar schimba daca s-ar face public acest demers.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

History, nu te lasa. Eu am trimis cererea la Spital si te voi tine la curent.Daca un Spital da banii, atunci se poate. Juristul a spus ca la el va ajunge cererea si ca dpdv al lui nu e nici o problema.
Iar eu nici macar nu l-am vayut in viata mea pe omul asta. Insista
teo si Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns history spune:

De ce nu vor sa ne dea acesti bani fara atata tevatura?Cumva le scadem lor din venituri?Exista posibilitatea sa-si insuseasca acesti bani?Pot face cereri in numele mamelor si banii sa-i incaseze ei?Este ilegal,dar macar in teorie s-ar putea?Altfel de ce nu dau banii,ca nu sunt din buzunarul lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolungu spune:

Buna,
eu am nascut in 2004 si nu am stiut de existenta salariului bonus pt nastere. Il mai pot solicita acum in 2005 sau "am pierdut trenul"? Si daca da, in baza carui contract? Pe www.romleas.ro am gasit CCMN pt 2002, 2003 si 2005-2006 - cum ramana cu 2004? se aplica cel da pe 2003?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francesca-Anais spune:

eu am primit azi salariul bonus dar mi-au retinut Pensia, CASS, impozit.Marius mi-a spus ca nu se impoziteaza. pot sa mai fac ceva?
seful meu nu stie nimica, contabila se ocupa de toate cele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nico - da se aplica cel din 2002 in 2003 si 2004
monika- au dreptate acest salariu suplimentar suporta toate retinerile prevazute de lege somaj, cas cass si impozit.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francesca-Anais spune:

multumesc marius, ma bucur ca nu am facut gura ca ma mai faceam si de ras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns history spune:

Buna dimineata tuturor!Am mai depus o data cererea.Am gasit pe http://www.solidaritatea-sanitara.ro/ccmr.html contractul la nivel de ramura sanitara semnat de parti(pentru cei din sanatate) unde la art. 94(1) lit.c este prevazut acest drept.Juristul de la mine nu are nici o legatura cu legile,a incercat sa ma ia tare,dar eram cu lectia invatata si s-a suparat foarte cand a vazut ca nu ma poate intoarce.I-as face un ,ca doar nu da din buzunar.Acum astept sa vad daca mai gaseste sa-mi argumenteze cu ceva pentru contra.

Mergi la inceput