salariu bonus pentru nastere

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Anunti la scoala ca vei depune Plangere Penala pentri ca nu ti se platesc drepturile legale.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Multumesc pt. raspuns. Plangerea se depune la tribunal? Se vede ca n-am facut niciodata asa ceva...
Mi-au spus ca vor da banii la anu'(si la multi ani?!)...

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria07 spune:

Sunt din iasi,am intampinat aceleasi piedici din partea dirctorului si a juristului ISJ cand am formulat cererea pt acoerdarea salariului bonus.doresc sa-mi obtin dreptul in instanta,dar pe cine sa dau in judecata,directorul scolii sau juristul???? astept raspuns pe forum sau mail!multumesc!!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Buna ziua ,

Am doua intrebari legate de concediul de maternitate si lauzie :

1. Pentru a depune dosarul pentru acordarea indemnizatiei de 6 mil. pentru ingrijirea copilului pana la 2 ani trebuie neaparat sa figurez cu concediu de maternitate si lauzie ? Daca da , cate zile sunt obligatorii ? Eu nu vreau sa-mi iau nicio zi din cele 126 prevazute de lege , ci sa-mi intrerup contractul de munca si sa intru direct in CIC de 2 ani . Am inteles ca nu se poate , ca trebuie sa figurez neaparat cu 42 zile de concediu de maternitate . Este adevarat ?

2. Concediul de maternitate si lauzie afecteaza zilele de concediu de odihna pentru anul in care se acorda ?

O a treia intrebare ar fi in legatura cu bonusul banesc acordat proaspetelor mamici sub forma unui al 13-lea salariu . Stiu ca este prevazut in Contractul Colectiv de Munca la Nivel National . Eu am contract individual de munca la un SRL unde nu exista sindicat. Este obligata firma sa-mi acorde acest bonus si daca da , in ce cuantum ?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri .

32+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. DA
2. DA
3. DA - echivalentul unui salariu realizat pe luna cum ar fi al 13-lea salariu.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Am depus plangere penala din mai, in iunie am fost chemata pentru audiere la politie si astept (inca!!!) un raspuns.
...
e normal sa dureze atat de mult?

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va multumesc pentru voturi!

Mephala - Gusta - Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai numar de inregsitrare. De ce nu mergi sa intrebi care este statusul la plangerea depusa? A fost inaintata la Procuratura? Daca da care este numarul de dosar? Si carui procuror a a fost repartizat dosarul?

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Am facut-o si pe asta, acu' o luna, am nr. dosarului, numele procurorului, am trimis un mail pe adresa parchetului...nimic. Cand am fost acum o luna, mi-a spus ca sunt ft. multe dosare de rezolvat si ca intr- luna voi primi raspunsul acasa.
Au trecut de atunci doua luni....

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va multumesc pentru voturi!

Mephala - Gusta - Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crocus spune:

Am reusit sa obtin acel minunat de salariu bonus, insa nu fara amenintari cu datul in judecata. Cand a auzit de tribunal imediat sa inmuiat si a cedat. Trebuie putina fermitate si se rezolva. Fetelor, nu cedati.

Mergi la inceput