salariu bonus pentru nastere

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

atlantiana,


din partea mea ai tot respectul si admiratia!


ma bucur ca ai avut acest curaj!

mie deja imi fac zile fripte,imi ratacesc pontaje,ma plimba pe la usi,etc,etc.


sper sa am curaj sa fac si eu asa,dar CU TOT SISTEMUL......
poate s-ar mai schimba ceva in tara asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In sfarsit vad persoane care stiu sa-si ceara in justitie drepturile conferite de lege. Bravo! Toata admiratia mea. Urmaresc cu un interes deosebit acest demers. Vei castiga.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

bravo atlantiana!
eu tot citesc subiectele asemanatoare sa fiu pregatita din timp.la arad la spitalul judetean nu a luat NIMENI pana acum acest salar bonus dupa cum m-am interesat.va fi ffff palpitant sa incep eu.

alina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eca spune:

mamicilior care lucrati in MJ ati luat acest salariu bonus? Sau ce v-au raspuns cei de la conducere? Cumva ca noi avem alt statut(ma refer la personalul auxiliar)? Nici eu nu am primit salariul desi am facut cerere pt.el, nici raspuns scris nu am primit insa mai astept sa treaca cele 30 de zile si in functie de raspuns cred ca voi face o cerere de chemare in judecata.Eu zic ca avem dreptate si beneficiem si noi de acest drept intrucat si sindicatul nostru a fost semnatar al CCM. daca aveti noutati mai spuneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1976 spune:

Buna ziua mamici si tatici......
Am si eu o intrebare.....a luat vreuna din mamicile care lucreaza in invatamant acest salar de baza?
Multumesc, astept raspuns....pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Mesaj pentru mamicile care nu lucreaza sau care sunt in CIC si asteapta sa nasca un nou bb si al caror sot este salariat:
- sotii vostri beneficiaza de acest salariu bonus la nasterea copilului. Sotul meu a fost anuntat astazi ca va primi acest salariu deoarece eu sunt in CIC si nu pot beneficia de el. A fost o surpriza, nu stiam ca asa prevede legea, dar asa este.

Am scris cele de mai sus in ideea ca mai sunt mamici in situatia mea care nu stiau de acest lucru.

Oana 39+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loly spune:

Pt oana1976gasesti mai multe pentru cei care lucreaza in invatamant la http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=54905&st=175

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursbrun spune:

Buna ziua!
As dori si eu niste lamuriri suplimentare in ceea ce priveste acest salariu.
Sotia mea a lucrat in invatamant in anul 2005/2006 in perioada 1 septembrie 2005 - 31 august 2006. Contractul ei a fost de la inceput pe perioada determinata (data finala 31 august 2006).In data de 02 septembrie 2006 a nascut. Intrebarea mea este daca ea mai beneficiaza de acest salariu bonus, in conditiile in care contractul ei de munca a expirat pe 31 august.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by Amaya

Mesaj pentru mamicile care nu lucreaza sau care sunt in CIC si asteapta sa nasca un nou bb si al caror sot este salariat:
- sotii vostri beneficiaza de acest salariu bonus la nasterea copilului. Sotul meu a fost anuntat astazi ca va primi acest salariu deoarece eu sunt in CIC si nu pot beneficia de el. A fost o surpriza, nu stiam ca asa prevede legea, dar asa este.

Am scris cele de mai sus in ideea ca mai sunt mamici in situatia mea care nu stiau de acest lucru.

Oana 39+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)


Comorile mele



A, ce surpriza. Si eu sunt in aceasta situatie. Nu m-am invrednicit sa merg nici pt primul copil sa iau salariul bonus. M-au refuzat din prima si acum trebuie sa ma duc "pregatita" de lupta .
Cu sotul va fi mai greu, ca lucreaza in sectorul privat. Presupun ca legea care prevede asta se afla scrisa tot in codul muncii pe undeva. Macar sa il trimit cu ea in brate la personal.


Alina Radu Teodor si Anya Ioana

Mergi la inceput