Vesti despre Mihaita Hogas

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Uf! Ce bucurie ne-ai facut cu vestile bune!



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ce bucurie!!!! Vesti bune, super!!!!! Sa dea Domnul sa veniti sanatosi acasa cat mai repede!!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

"La Multi Ani" dragii mei!Sa ne ajute Dumnezeu ca incepand din acest an sa fim fericiti cu totii iar copiii nostri,Mihaita si Claudiu,sa fie sanatosi si puternici,sa aiba o viata frumoasa alaturi de parintii lor care ii iubesc enorm!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

SUUUUUUUUUUUUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER! SANATATE SI INCA O DATA LA MULTI ANI!

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Doamne, ce vesti bune! Gabriela, multumim mult!
Pupaturi multe lui Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Multumim pt ca va bucurati alaturi de noi; Din pacate insa azi noapte Mihaita a inceput sa aiba diaree, sa nu vrea sa mai manance si de dimineata a inceput un mic cosmar: a varsat medicamentele si tot ce am incercat sa ii dam sa bea: lapte, apa, ceiut. Am mers la urgente si inca suntem acolo la ora asta. Am gasit un calculator care vad ca are net. Pana ce vine cineva sa ma intrebe de sanatate m-am apucat sa scriu pe dc. Acum Mihaita este langa noi, in perfuzii si este extrem de slabit; Nu am reusit sa ii dam medicmentele pe o zi intreaga pt ca varsa tot. Medicii au reusit sa ii dea doar cortizonul intravenos si acum cateva minute i-am dat doar imunosupresia in speranta ca nu o va varsa si de data aceasta. Ce sa-i faci, parca mergeau toate prea frumos. Am ratat si impartasania de duminica asta. Partea buna este ca in scurtele momente cand este treaz daca ne strambam cu suficient talent el totusi rade si reactioneaza bine. Il doare doar funduletul care era extrem de iritat, are rani deschise, carne vie, si acum cu diareea asta, este cumplit, nu poate sa stea pe fese.
plecam la unitate.
revin cand pot
gabriela

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici poze transplant www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2116943636" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Doamne ajuta sa treaca repede repede si peste momentul asta. Micutul erou din cate se vede este foarte robust si rezistent, prin cate a trecut ... Sigur ca a voastra credinta tare in Dumnezeu si dragostea voastra sunt primul medicament de care are nevoie, iar pe celelalte , cu voia Domnului le va tolera spre binele lui. Imi aminteam citind si eu de baietelul meu care cand a inceput sa mearga facea tot felul de giumbuslucuri. Si noi incercam tot felul de strategii, ca sa nu-l alintam .. etc
Ideea e ca , cu toate eforturile noastre , el tot a reusit sa-si ia doza de pupici si de stat in brate si adormit ba la tati, ba la mami pana pe la doi ani si jumatate cand a cedat locul lui bb mic (fratiorul lui) Acum cu al doilea nu imi mai fac astfel de probleme si il iau in brate fara sa ma mai gandesc ca poate se invata(ca la primul).

Pentru iritatiile de la fundulet eu am folosit cu mare succes (rezultate in cateva ore ) - crema de galbenele. (poate ca nu-ti spun o noutate - dar ... totusi spun)

Te imbratisez cu drag,
Adina

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna Gabriela, ne ingrijorezi cu vestile acestea

Mihaita a facut cumva gastroenterita? Poate da, daca varsa si are diaree. Este foarte important – desi cred ca medicii de acolo stiu asta – sa il hidratati – incercati chiar sa ii dati o lingurita de lichid la fiecare 5 minute, in 24 de ore aceasta metoda asigura –incredibil – cantitatea de lichid de care are nevoie organismul intr-o zi.

Aici in Canada se da un fel de “inghetata” cu diverse arome (pt copii) care se chema Pedyalite, si care este de fapt o solutie cu minerale care suplineste mineralele pierdute prin diaree.

In Romania, cand eram eu mica, si am facut asa ceva, mi s-a dat branza telemea, foarte sarata, si apoi apa minerala obisnuita, rece.

Lichidele pe care i le dati trebuie sa fie recisoare, nu calde, si data in cantitati mici, ca sa le retina organismul...

Pentru ficat, mie mi s-a dat (cand eram copil, acum 30 de ani), branza de vaci (care este un adevarat pansament pentru ficat, il ajuta sa se refaca), multa miere (cu aceleasi calitati), grapefruit, citrice in general, paste fainoase cu branza de vaci, mar copt.

Sanatate multa, sa te faci bine, Mihaita!
Eliza





Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,
Vesti bune, bune. Acum 10 minute am iesit din spital !!! Suntem extrem de fericiti si noi si Mihaita. Am reusit sa intru pe net 20 minute pe la amiaza si cand sa va scriu noutatile m-a chemat Dan inapoi la spital si cand m-am dus doctorita ne-a spus ca putem pleca astazi. Am scapat de perfuzii si de luat sange. Uf, ce ne-am speriat. A fost intr-adevar gastroenterita. Inca mai asteptam rezultatele de la scaun sa vedem ce virus sau bacterie o fi. Mai face inca scaune apoase insa nu mai vomita. Ciudat ca ne-au dat drumul acasa insa noi suntem fericiti pt ca de-abia asteptam sa il putem plimba pe afara. Mihaita nu mai avea rabdare, vroia sa mearga pe jos si unde sa il ducem cu perfuziile alea dupa el! Ne-au dat inca recomandare sa ii dam solutie de hidratare pt acasa si inca ceva sa nu mai aiba greturi. Partea proasta e ca a pierdut mai bine de 300 g si dupa toate perfuziile astea cu lichide s-a umflat iar la ochisori si la burtica si acum trebuie sa elimine apa din organism. Joi mergem ca de obicei la consult si vom vedea atunci ce s-a intamplat. Ne bucuram ca a luptat bine organismul cu boala, doctorii au fost f multumiti de cat de repede si-a revenit. A fost prima lui incercare, prima testare de imunitate si se par ca in ciuda imunosupresiei el este si ramane un luptator. As putea sa va scriu foarte mult despre cum a suportat intepaturile in vena si despre cat de mult ne-am bucurat ca intelege ca toate astea sunt pentru binele lui. Am fost putin tristi pentru ca intotdeauna suntem cu alcoolul dupa noi si dupa fiecare atingere il dam cu alcool pe manutze, in casa mereu sa fie curat si jucariile si mancare proaspata si aveam senzatia ca a fost in zadar cand ne-au zis ca e un microb sau un virus, insa acum ne bucuram cand am vazut ca a luptat bine si a reactionat frumos la gastroenterita asta. Initial ne-au spus ca vom sta in jur de o saptamana si uita-ne dupa trei zile. Slava Domnului !!! Acum ca ne-a venit inima la loc, va multumim si ne scuzati ca v-am speriat. Otis multumesc pentru mesaj, vom incerca sa fim atenti la combinatiile de mancare chiar daca medicii insista sa manance orice. Eliza, intr-adevar s-a confirmat diagnosticul pe care l-ai presupus si ne-am dus cu el cam la timp pentru ca noi nu intelegeam de ce este atat de moale si de adormit si am aflat ulterior ca era extrem de deshidratat si l-au bagat in perfuzii inainte de a face primele analize si consultatii. A durat mult pana ce doctorul de garda i-a citit dosarul. Speram sa fie bine de acum inainte si sa il vad ca ia in greutate. Acuma imi doresc iar greutatea aia de 8.700 de la care nu mai vroia sa creasca. Avem vreo 8.500 cu tot cu pungile de lichide bagate in el in ultimele zile. O luam de la capat cu ingrasatul. Va pupam pe toti cu drag.
Doamne ajuta !
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici poze transplant www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2116943636" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

Doamne ajuta sa fie bine Mihaita si sa va intoarceti acasa sanatosi!

Mergi la inceput