Vesti despre Mihaita Hogas

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arislo spune:

Multa sanatate!

Eliza multumesc pentru informatii, Am scris Corinei. Tu sper ca ai primit banii pe felicitarile pentru George

La multi ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Gabriela, un an nou fericit tie si intregii familii si mai ales multa, multa sanatate, in special pentru Mihaita! Sa dea Domnul sa va intoarceti cu bine acasa, iar puiutzul sa creasca mare si sanatos.

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

un an nou plin de bucurii si impliniri. sa Va ajute Domnul si in continuare !

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

La Multi Ani!
Anul 2006 sa va aduca multa,multa sanatate,fericire si sa auzim numai vesti bune!
Doamne ajuta-l pe Mihaita sa se faca repede bine si sa vina acasa sanatos!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

gabriela unde ati intampinat noul an? cum s-a comportat mihaita?

veniti maine, de boboteaza la biserica? eu voi incerca sa fiu acolo cu baietelul meu, care mai are putin si se reface complet...

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Gabi am lasat un mesaj lungggggggg pe ymess
Astept vesti de la voi
Numai bine

Maria bb & mami Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ce mai faceti? sunteti bine?

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

La multi ani si noul an sa va aduca ceea ce va doriti!

Nu mai stim nimic de voi.


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

La multi ani cu sanatate in anul ce-a venit si va doresc sa aveti parte numai de bucurii, de impliniri, sa va vedeti visele cu ochii si copiii sanatosi si voiosi.

Nu am intentionat sa las o perioada atat de lunga de tacere la vestile despre Mihaita insa timpul este prea scurt pentru noi, trece extrem de repede si internetul de alaturi a fost deschis doar cateva ore in cursul diminetii deoarece este un campus universitar aici si nu au venit inca studentii din vacanta. Dar, iata-ma, nu ati scapat inca de mine .

Ma bucur sa va scriu numai vesti bune, imi cer scuze pentru ca v-am dat emotii. Slava Domnului Mihaita este bine, este din ce in ce mai bine.
Chiar azi dimineata am fost iar la un nou consult si medicii ne-au spus ca daca totul va fi bine vom putea pleca acasa peste aproximativ o luna. Deci, conform planului. Am fost putin tristi pentru ca zece zile am bagat in Mihaita mai ceva ca intr-un cal (oua dimineata, ciorbica cu carnita la amiaza, biscuiti, iaurt, lapte etc.) in speranta ca va trece de pragul de 9 kg (acum avem 8.700) si am vazut dimineata ca domnul bebe era constant la greutate. Ma intreb daca nu manca cum a mancat zilele acestea cred ca ar fi scazut dramatic in greutate. Ciudat, ce mai! Nu va zic cum l-am facut sa manance toate cele de mai sus: cate 2 ore stat la o masa, tot felul de combinatii pasate, care mai de care mai lichide, cu calorii, cu ulei special de crestere, cu seringa, ne jucam cu el si mai apare cate o seringa care ii aterizeaza in gurita si mai inghite o gura si tot asa. Zilele astea am fost ca niste robotei: masa, somn, parc si spital. Ne-am descurajat putin cand am vazut dimineata cantarul: aceeasi greutate. Asa ca nici de data aceasta nu au putut sa ii micsoreze dozele de medicamente. O sa ne luptam iar cu dozele mari de medicamente si cu iritatia de la fundulet provocata de ele. Nu vrem sa ne plangem, Doamne fereste! am vrut numai sa va povestim cam ce a mai facut Mihaita zilele acestea.

Trebuie sa va spun neaparat despre bucuria imensa pe care o avem de fiecare data cand il vedem cum se trezeste dimineata si deja incepe sa mearga, de fapt vrea sa alerge dar se termina repede pista (adica distanta de la pat la usa), cum rade si se alinta, cum ne imita si mai ales cum se alinta in special cand stie ca a facut o prostie. Are momente cand este extrem de nervos, cu tipete si se incordeaza de se inroseste ca racul fiert; atunci ne trebuie toata rabdarea din lume, sa incercam sa vedem de ce s-a enervat, cum sa il linistim fara sa provocam din asta o obisnuinta, adica sa nu creada ca de fiecare data cand face o asemenea criza va fi si imediat luat in brate, pupacit, alintat. Mai mult ne este teama sa nu se loveasca cand se enerveaza pentru ca pur si simplu isi arunca capul in toate directiile si s-ar lasa sa cada din picioare indiferent de locul unde este. Acum cu noile medicamente pentru tensiune se pare ca aceste crize sunt un pic mai rare, noi speram sa ii treaca de tot.

Nu mai stiu daca am apucat sa va povestesc putin despre sarbatori. A fost minunat, a fost cel mai frumos Craciun pe care l-am avut vreodata. Sa fim impreuna cu Mihaita, sa fim impreuna toti trei. Multumim Doamne din suflet Si ca un bonus foarte gras am avut parte de Mos Craciun si de prieteni care ne-au invitat la ei si cu care ne-am simtit extraordinar de bine. Le multumesc inca o data la toti pe aceasta cale. De Anul Nou ramanand singuri prin pensiune ne-am hotarat sa ne punem pijamalele si sa ne culcam ca sa nu ii stricam programul destul de sanatos a lui Mihaita castigat cu mari eforturi. Insa aproape de miezul noptii am auzit copii alergand pe hol si am vazut ca familiile de rusi erau si ei in pensiune. Ne-am imbarcat cu o prajitura si ne-am dus sa uram si noi la cineva La multi ani si cand ajungem la ei, oamenii frumos imbracati, cu masa mare in mijlocul camerei, ca la romani. O singura rusoaica vorbea cateva cuvinte in engleza, restul doar rusa (si erau tare mandri ca stiu rusa). Am stat fara sa ne dam seama doua ore impreuna cu rusii la acea masa si ne-am simtit f bine, ne-au invitat cu bratele deschise si ne-am inteles mai mult din semne si din gesturi. Asa ca bunul Dumnezeu ne-a scos in cale si in noaptea de revelion oameni buni cu care am petrecut frumos si am invatat cum se spune in ruseste la multi ani "snoven goden" (scuze pentru scriere eu am scris cum se pronunta).

Vreau sa va multumim la toti care nu ne-ati uitat si ne-ati urat toate cele bune in aceste zile de sarbatoare. Va dorim si voua multa multa sanatate si toate dorintele sa vi se indeplineasca.
Ii multumesc Madalinei pentru telefon, esti o scumpa, imi pare tare rau ca ti-ai facut griji pentru noi. Nu vreau sa fiti ingrijorati. Suntem bine slava Domnului, speram din suflet sa nu intervina nici un fel de complicatii, de virusi, de raceli, nimic. Sa ne ajute Dumnezeu sa avem doar probleme normale, cand ai copii, si sa ne binecuvanteze cu o "fratioara" pentru Mihaita ca noi imbatranim si n-o sa avem energie sa tinem pasul cu el.
Vreau sa ii multumesc si lui Witchie pentru emisiunea de pe 30 decembrie de la radio. Ne-a sunat si am putut sa vorbim inca o data despre Mihaita, sa multumim si sa dam curaj si altor parinti care se lupta acum pentru viata micutilor lor. Imi cer scuze pentru ca am avut emotii mari si nu cred ca am fost foarte coerenta.

Sper sa nu mai las perioade asa mari de tacere intre noi, vreau sa stiti ca aici, pe am gasit niste oameni extraordinari, oameni adevarati, fara de care nu am fi reusit sa il salvam pe Mihaita. Nu vreau sa va uit niciodata si ma rog in fiecare zi pentru sanatatea voastra si fie ca bunul Dumnezeu sa va rasplateasca eforturile de mii de ori mai mult.
Va imbratisam cu drag, ma bucur ca pot sa va dau vesti bune, sper sa nu mai fie probleme si va doresc sa faceti in continuare minuni cum ati facut cu Mihaita al nostru.

Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici poze transplant www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2116943636" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Vai Gabi, vestile ca sunteti atat de bine ne bucura enorm. Faptul ca doctorii va dau druml acasa peste o luna este extraordinar, asta spune totul despre evolutia buna a lui Mihaita.

Va pupam!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput