Lupta pentru viata copilului meu!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Hai sa facem cu totii un mic efort acum, in prag de Sarbatori si sa punem cit putem in contul lui Claudiu. Darul lui cel mai frumos ar fi toti banii si o sansa la viata pe care noi chiar avem posibilitatea sa i-o dam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doralina spune:

Marieta,
am gasit o inf care ar putea ajuta

O familie de oameni inimoși din Iași a aflat povestea lui Alex. Viorel Bârlădeanu și fiica sa, Mirabela, au pus bazele Fundației FANU – destinată ajutorării persoanelor ce suferă de distrofie musculară. Pentru a veni în sprijinul copilului, familia Bârlădeanu a oferit un căruț electric în valoare de 8.000 de dolari. "Un astfel de căruț îi va da lui Alex mai multă independență și încredere în sine și va ușura sarcina familiei", ne-a spus Mirabela Bîrlădeanu, președinta Fundației FANU.
Nu este prima dată cînd familia Bârlădeanu a ajutat persoane distrofice. "Am reușit să oferim patru cărucioare electrice. Sper să nu ne oprim aici. E doar un început. Dorim să construim și o casă de vacanță cu toate facilitățile necesare unui distrofic, unde cei bolnavi și familiile lor să poată uita pentru un timp de griji", ne-a împărtășit planurile sale dl Viorel Bârlădeanu.
Duminica trecută, Mirabela a mers în Brăești și i-a dăruit lui Alex căruciorul. Cu zîmbetul său frumos, copilul a șoptit: "Acum pot să merg singur la școală!"
Shttp://www.evenimentul.ro/local/article/98505,6,baseArticle.htmlimona Bădăluță

Sa incercam sa aflam coordonatele acestei fundatii din Iasi,poate pot ajuta cu o suma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Doralina,ar fi excelent daca fam Barladeanu l-ar putea ajuta si pe Claudiu,un asemenea carucior ar fi minunat pt. copil,in special pt. mers la scoala!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Oameni buni!
Dumnezeu i-a aratat lui Claudiu,acum,in ajun de Craciun ca il iubeste si l-a ajutat sa stranga TOATA SUMA,cei 33000 de euro,pt. a putea merge la Kiev sa faca transplantul mult visat!
Azi,in direct,la televiziunea locala TERRASAT,i s-au oferit 10000 de euro de la Cerealcom si 13000 de euro de la primarul Craiovei.Le multumim din suflet!
Suntem inca sub starea de soc,chiar nu pot sa cred,sunt atat de fericita ca imi vine sa topai si sa strig:Oameni buni,Dumnezeu ne iubeste si ne-a aratat acest lucru,chiar simtim MIRACOLUL CRACIUNULUI!!!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Craciun Fericit tuturor,alaturi de cei dragi!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

O.... Cat de frumos!

Miracole exista! Este intr-adevar o veste minunata, superba . Chiar si numai aflarea acestei vesti te face sa simti prezenta lui Dumnezeu, si a Mantuitorului care iata , lucreaza prin oameni, cele mai alese minuni ...

Ii dorim insanatosire grabnica lui Claudiu.

Cu mult drag,
Fairy

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Marieta, sa dea Dumnezeu sa ti se insanatoseasca puiul si sa poata zimbi din nou! Craciun Fericit si plin de bucurii!! Tare ma bucur de vestea asta, abia astept sa o spun tuturor celor care stiu despre Claudiu si au donat pentru el! Chiar ca exista miracole!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Cristina,au intrat in cont banii trimisi de acea firma,echivalentul a 500 de euro,multumim mult!
Pana acum am reusit sa adunam 9500 de euro,plus donatiile facute,10000 de euro si 13000 de euro pe care acele minunate persoane i-au donat in ajunul Craciunului.
Multumim din suflet TUTUROR!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Bine v-am gasit,fetelor!
Intr-adevar,exista minuni,ajunul Craciunului de anul acesta nu am sa-l uit niciodata,a fost ZIUA NOASTRA NOROCOASA,ziua in care Dumnezeu chiar a facut o minune,a auzit rugaciunile si strigatul nostru disperat de ajutor si ne-a aratat cat de mult ne iubeste!
Nu am sa uit cum mergeam pe strada plangand,cu dosarele in brate si bateam la usa fiecarei societati ce-mi iesea in cale,le spuneam despre copilasul meu si-i imploram sa ne dea o mana de ajutor...au fost zile si nopti cand ma rugam la Dumnezeu sa deschida sufletele patronilor si oamenilor cu posibilitati materiale,sa-si rupa din preaplinul lor o bucatica si pt. viata puiului meu...DOAMNE,ITI MULTUMIM!
Va multumesc voua,prieteni dragi,pt. tot ce ati facut pt. ca aceasta minune sa aiba loc,am reusit,cu ajutorul vostru sa adunam 9500 de euro in cont,sfaturile si incurajarile m-au facut sa nu renunt,m-ati ajutat sa ma ridic de fiecare data cand simteam ca nu mai pot!
Va multumesc din tot sufletul si ma rog la Dumnezeu sa va ajute inmiit!
Carrie,multumesc mult,au intrat banii trimisi de firma...cea de pe contractul de sponsorizare-1800 RON!
Sarbatori fericite tuturor si un AN Nou plin de bucurii si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Articolul aparut azi intr-un ziar local despre Claudiu:
http://www.gds.ro/Societate/2005-12-29#articolNr44487


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput