Lupta pentru viata copilului meu!

Lupta pentru viata copilului meu! | Autor: marieta_alexandru

Link direct la acest mesaj

Coordonator actiune:-Marieta Daniela Alexandru (adresa si nr. de telefon sunt expuse in caz) si Camelia Popescu (adresa si nr. de telefon sunt tinute confidential dar au fost trimise catre DC)
Declaratie de raspundere:-Ne asumam responsabilitatea in ceea ce priveste veridicitatea acestei cereri.
Copie dupa actul de identitate:- DA


continuarea de www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=52155" target="_blank">AICI


Suntem familia Alexandru din Craiova.

Acest strigat de ajutor este pentru fiul nostru, Marius Claudiu, de 13 ani (nascut pe 17 iunie 1992). Baiatul nostru sufera de Distrofie musculara progresiva DUCHENNE iar in prezent este imobilizat in scaun cu rotile.
Boala evolueaza rapid si in scurt timp va afecta caile respiratorii si inima ducand la decesul copilului. Toti medicii la care am fost, si nu au fost putini, ne-au spus ca cei cu astfel de boala nu traiesc mai mult de 18-20 de ani. Ce a fost in sufletul nostru cand am aflat? Durere, disperare, neputinta, toate la un loc.
Am inceput pe cont propriu sa ne interesam unde am putea merge sa ne salvam copilul. Am aflat de clinica din Kiev - Ucraina, care in urma apelului nostru si a analizelor trimise de noi, ne-au acceptat la tratament. Acesta consta intr-un transplant de celule musculare STEM care au rolul de a inlocui celulele musculare deja distruse din organismul copilului. Mai cunoastem familii care au mai tratat copii cu distrofie la aceasta clinica si au reusit sa opreasca evolutia bolii. Transplantul se face in cel putin trei etape la interval de 6 luni iar costul unei serii de 3 etape este de 33000 de euro.
Inchipuiti-va durerea unei mame cand stie ca exista o sansa cat de mica pentru a trai copilul ei si se loveste de problema banilor.
De unde sa luam noi acesti bani? Venitul familiei noastre este de 200 euro (7000000 lei vechi) si suntem 4 persoane. Am facut apel prin ziare si televiziuni dar n-am reusit sa strangem suma necesara primei interventii (15000 de euro), iar timpul trece si sansele lui scad. Am fost programati pt. interventie pe 15 august 2005 dar a trebuit sa amanam din cauza lipsei banilor.
Dar cat timp exista o sansa cat de mica, voi lupta pentru copilul meu.
Stiu ca sunt destui oameni care au nevoie de bani, oameni disperati ca si mine, dar va implor, dati-i o sansa si fiului meu!

Am deschis urmatoarele conturi la Banca Ion Tiriac - Craiova.Titular cont: Alexandru Marieta Daniela
RO57 CBIT 1710 2671 5A00 1000 -in RON;
RO23 CBIT 1710 2671 5A00 2000 -in EUR;
RO86 CBIT 1710 2671 5A00 3000 -in USD.

Adresa noastra este:Strada Luminitei Nr. 20, cod 200359, Localitatea Craiova, Jud. Dolj, Romania.

Telefon:
0251 463723
0722 830082

Email:
viata_pentru_claudiu@yahoo.com
marieta_alexandru@yahoo.com

Clinica din Kiev: - www.emcell.com


Pentru orice detalii sau alte dovezi care sa confirme situatia fiului meu, va rog sa nu ezitati sa ma contactati. Va multumesc din suflet si va doresc multa sanatate dvs. si celor dragi.

Cu recunostinta,
Marieta Daniela Alexandru


Marieta Daniela Alexandru

site-ul lui Claudiu: - http://claudiu.netfirms.com/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62906" target="_blank">Lupta pentru viata copilului meu!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Marieta, nrumerele de telefon de mai sus sunt pt informatii, nu? Dar teledon care e? Adica exista un nr. de tel. la care sa sun si sa intre banii direct?

http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Megg,din pacate nu exista un nr. de teledon la care sa se sune si sa intre banii direct.Speram sa se deschida subiectul de aici,de la Umanitare,cu numele "Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata!!!,functiona destul de bine si erau multe fete inimoase care il pusesera in miscare!

Marieta Daniela Alexandru

http://claudiu.netfirms.com/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62906" target="_blank">Lupta pentru viata copilului meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Poate ca era bine sa pui si un link catre pagina celor de la Kiev (pe care eu tocmai am vizitat-o) pentru ca intr-adevar exista sanse reale (si multi nu stiu asta) ca viata copilului tau sa fie salvata. Eu iti tin pumnii si ma rog sa fie bine.

Sotul meu a avut un frate care a suferit de aceasta boala. Pe timpul acela nu exista tratament.

Ar fi pacat ca numai din cauza banilor sa nu avem acces la descoperirile de ultima ora.

Suntem cu sufletul alaturi de tine

Adina



www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Marieta, as redeschide eu teledonul acela de care se ocupa Gabriela, dar nu stiu daca este permis (moderatorii ce spun, primesc verde sa redeschid subiectul cu 5 euro pentru o viata?). Oricum, Marieta, sa stii ca n-am disparut o data cu subiectul si incerc sa string bani in continuare de la fetele de pe forum care stau in aceeasi zona cu mine (Boeru, Arhistefy, cu care deja m-am vazut de doua ori, Anda 141, IrinaG) si de la prieteni si cunoscuti. Il pup pe Claudiu cu mult drag si pe tine, sa fii puternica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Natasa,am redeschis teledonul dar din pacate l-au inchis dupa cateva minute,nu stiu exact ce s-a intamplat.Probabil trebuia o declaratie si din partea Nicoletei,eu i-am trimis Liliei Toma un PM,nu am stiut la cine sa apelez pt. acea declaratie,eu am garantat pt. Claudiu dar ar trebui cineva si din partea Nicoletei!
Adina,poti pune acel link catre pagina celor de la Kiev,sa poata intra oricine doreste?Este bine de stiut ca sunt sanse reale pt. Claudiu,are nevoie de oameni optimisti care sa creada in sansele lui de a invinge aceasta boala!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

daca nu primesc o copie a unui act de indetitate a coordinatorului actiunii - voi inchide subiectul.

de asemeni, topicul trebuie editat pentru a arata in acelasi format ca celelalte topicuri aprobate.

multumesc



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

iata link catre clinica de la Kiev

ultimele cercetari dau sanse reale de vindecare celor care sufera de aceasta maladie

http://www.emcell.com/

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">un artist care merita ajutat
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Multumim Admin,in curand veti primi si copia de pe actul de identitate!

Marieta Daniela Alexandru

http://claudiu.netfirms.com/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62906" target="_blank">Lupta pentru viata copilului meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Fetelor,neputand redeschide Teledonul,propun sa continuam aici campania pt. a-l ajuta pe Claudiu,ce ziceti?
Moderatorii nu sunt de acord sa deschidem doua subiecte pt. acelasi copil,de aceea m-am gandit sa ne adunam aici si sa ducem mai departe acea actiune frumoasa care ii daduse atata speranta lui Claudiu,astept acordul vostru.

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Gata,Gabriela a reusit sa deschida Teledonul,vom face tot posibilul sa-l ajutam pe Claudiu,deci haide-ti sa donam acolo!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput