Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns terry spune:

stiti la ce m-am mai gandit si cred ca s-ar bucura 'bunicii nostri de imprumut': sa le punem in punguta cate o iconita. nu stiu cat ar putea costa si de unde am putea lua 200 de bucati, dar fie ele si pe hartie cred ca le-ar umple inimile.
eu am montat-o pe mama si voi mai face rost de la ea de globulete.
daca nu reusesc (desi mi-ar parea extrem de rau sa nu pot ajunge - am niste cursuri si nu stiu de pe acum cat dureaza) sper sa ma pot intalni cu cineva sa ii dau tot.buggy ai stabilit ora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by buggy

Jasmine, imi pare tare rau ca nu am ajuns vineri la intalnire dar pana la urma tot raul spre bine.
Luni sper ca ne vedem, a ramas ca ma suna Mihaela si imi spune daca poate la ora stabilita.





Hai ca ne-am zapacit.Mihaela sunt eu,pe ea o cheama Petronela.In fine,nu asta e important.

Ai mare dreptate cu hainele alea.Si de fapt cu orice altceva.Trebuie date personal batranilor.Nu cred ca e vorba de nici o paranoia,doar stim destule povesti cu ajutoare duse la orfelinate si impartite intre angajati.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Nu.
Am zis sa ne sfatuim toate. Pe 18 la ora......spuneti si voi cele care ati putea sa veniti ora care credeti ca e buna si stabilim ora cea mai votata. Mai exact puneti va rog 2 ore una la care sa ne strangem noi sa finalizam pachetele si una la care sa incepem alaturi de batrani sa impodobim bradul. Bebe Beca se oferise sa cante colinde daca facem evenimentul in week-end si parca mai era cineva...mai ramane valabil?
Va rog sa postati din nou si sa confirmati si bineniteles sa ne puneti si ora la care puteti, ca sa ne putem organiza.
Incep eu cu ora.Propun sa ne intalnim la ora 12 ( in cazul in care nu mai avem nimic de cumparat ) si sa ducem tot ce avem la spital si sa ne apucam de treaba si cand terminam ( aici e mai greu ) sa zicem ora 3 sa ne apucam sa impodobim brazii, dupa care sa urmeze colindele si cadourile
Mentionez ca in timp ce impodobim brazii sa punem cantece cu colinde la combina promisa de Iulia Laura( daca mai e valabil si astepta din nou o confirmare din acelasi motiv, sa stim exact pe ce anume ne bazam)
Si la sfarsit sa iesim toate si mancam ceva pt ca am reusit sa ducem un lucru frumos la bun sfarsit ( probabil in jur de ora 6-7)
Ca idee sunteti de-acord? Si inca ceva, va rog nu va suparati ca cer confirmari dar trebuie sa stim pe ce ne bazam si de la ce sa ne luam gandul. Diseara as vrea sa alcatuiesc o noua lista, astept sa primesc banii de la prietena lui Jasmine.
Nu mai avem mult timp asa ca trebuie sa ne mobilizam puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buggy, ieri seara am dat nr,tau de tel la sora mea si al ei ti l-am trimis prim e-mail. Ieri am sortat singura 4 ore si azi sper sa termin in concomitanta cu munca. Sint cosmeticiana si in asociatie am spatiul meu de lucru . Sint indumente intime, toate curate si spalate, multi pantaloni. haine , pulovere ,geci si altele iar ce ajunge de la iasi va fi la tine deci mai mult ca sigur le vei vei imparti cu fetele care te ajuta.Mai sigur decit asa....Cele de aici le rimitem pe adresa data si te avizez si pe tine sa fii acolo ca treb sa ne trimiteri macar um mail pe a.mirita@fratia.it (e presedinta). Va imbratisez pe toate si as vrea sa fac mai mult dar timpul este scrut. Ne organizam in continuare.,si cu ajutorul vostru. Poate o sa ajungem si noi care batrini care bunici si cine stie ,se vor ocupa altii de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia Laura spune:

Buna fetelor,

Da, combina ramane in picioare. Imi cer scuze ca nu intru foarte des, dar asta nu inseamna ca am abandonat misiunea, dimpotriva :) Incerc acum sa iau cu banii cu care am fi luat o combina noua, 4 la mana a doua, cate una pentru fiecare etaj. Pana miercuri va spun ce am cumparat. Tot pana miercuri, o sa depunem si suma de bani (eu+ colegii) in contul de la Finans, sper ca inca se poate.

In rest, va rog sa va bazati pe mine la cumparaturi, impachetari,sortari si orice altceva mai aveti nevoie.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

imi cer scuze dar deabia azi am reusit sa ajung la posta, e "priori" deci sper sa ajunga cat mai repede banutzii

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Salutare fetelor inimoase...

De unde aveti atata energie si mai ales atata timp sa va implicati in asa ceva....nu-mi dau seama. E bine insa ca mai exista oameni ca voi...
Mi-am propus sa ajut si eu, cand si cu ce pot...pe la unele din cazurile de aici.. E drept, nu reusesc sa ma implic atat cat mi-as dori dar....
Treceti-ma si pe mine cu 20 RON si cu haine pentru batrani. Spuneti-mi ,primiti haine..? si daca da, cui le pot da, unde si cum ne putem intalni...???
Mie mi-au murit anul acesta ambii bunici dupa tata si au ramas ceva haine care ar putea bucura cativa batranei. Le voi alege pe cele mai bune, le voi spala si aranja si vi le voi da pt batrani. Numai sa-mi spuneti unde si cum.

Va pup
Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

quote:
Originally posted by DidiAlex

Buna,

..de cand nu noua asta reglementare am o nelamurire.
Este o fata din Elvetia care mi-a spus ca imi trimite bani pt actiune "Craciunul batranilor"
Nu imi mai aduc aminte acum cine dar banii trebuia sa ajunga la Pashosha.

deci, prietena mea pleca de aici pe data de 13 decembrie asa ca sa nu uitati sa trimiteti pliculetzul in timp util.

Apropo, unde sunt Pashosha, Dar Danateo?

sper sa fi scris unde trebuia....

Alexandra

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">La 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza" Gabriel Garcia Marquez

Pai daca treb sa trimita bani pentru batrani cred ca treb sa ajunga la una din fetele de aici.Pashosa strange bani pentru orfelinat si nu si-a mai facut aparitia pe aici ca se preg de plecare si nu se mai implica deocamdata decat sa termine actiunea cu copii de la orfelinat.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Bineinteles ca primim si haine.
Sper sa imi fac timp sa vin sa le iau eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

fetelor,
servim si o gustarica la spital?
adica sa impartim pe farfurii niste cozonac (am inteles ca s-a oferit ralualexandrei sa faca) si vedem ce se mai gaseste (asta pe langa pachetele pe care le dam)

Mergi la inceput