Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Pe data de 10 decembrie un grup de fete de aici vom trimite un colet cu diverse lucruri pentru copiii de la orfelinat, dar am vrea sa adaugam ceva si pentru batrani (pachetul va ajunge in 6...8 saptamani, deci dupa sarbatori).
Mai avem o saptamana la dispozitie, asa ca va rog sa ma ajutati cat de rapid posibil cu o informatie: ce ar fi mai util pentru batrani? Eu m-am gandit ca as putea sa cumpar diverse materiale pentru lucru manual (pentru tricotat/crosetat/pictat/sau-altele-de-genul-asta). Voi ce parere aveti?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

buggy, aici este ora 22.29 la voi ora mai mut . Amore mio, cum putem sa ne vedem dac eu sint la 2000km (torino)esti o dulce oricum. .In seara asta am trimis din banii mei 100€ la sora mea miine vor fi acolo sa ia cele doua incarcaturi. O sa vedem luni daca mai trebuie. este o problemina. Masina descarca la ROMEXPORT (eu nu stiu unde este) si pleaca. Deci i-mi treb. (eventual e-mai nr. tau de tel sa se puna ia in contact cu tine. va pleca la 5 dim din iasi. inainte de a junge te va chema ea . I-ti trimit prin e-mail messengerul meu . dar eu miine sint la facut pachete pt. bunici daca il trimiti poate te contactez de la asociatie. dac nu ne auzim mai pe seara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buna,

..de cand nu noua asta reglementare am o nelamurire.
Este o fata din Elvetia care mi-a spus ca imi trimite bani pt actiune "Craciunul batranilor"
Nu imi mai aduc aminte acum cine dar banii trebuia sa ajunga la Pashosha.

deci, prietena mea pleca de aici pe data de 13 decembrie asa ca sa nu uitati sa trimiteti pliculetzul in timp util.

Apropo, unde sunt Pashosha, Dar Danateo?

sper sa fi scris unde trebuia....

Alexandra

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">La 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza" Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Laura B
Ar fi super daca ai putea face rost de toate aceste lucruri au mare nevoie de ele. Mai pun o data lista cu ce ar avea nevoie in general si nu strict acum de Craciun: hartie colorata, blocuri de desen, acuarele, pensule, lipici, materiale de sac, sfoara, materiale de tricotat, andrele, nasturi, foarfeci, ate, etc (lucreaza foarte mult si fac niste lucruri superbe, am vazut si niste picturi si niste caciulite tricotate) lenjerie , sosete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Soni
Vorbeam de sora ta, de numarul ei de telefon si de momentul in care ma voi intalnii cu ea.
Sunt convinsa ca acesti saci cu haine vor fi o adevarata binecuvantare pt batrani, singura mea problema ( poate sunt paranoia) e ca trebuie sa ajunga la batrani si nu in alta parte
daca ma intelegeti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Jasmine, imi pare tare rau ca nu am ajuns vineri la intalnire dar pana la urma tot raul spre bine.
Luni sper ca ne vedem, a ramas ca ma suna Mihaela si imi spune daca poate la ora stabilita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

fetelor, am dat-o in bara cu brazii.
cei pe care ii stiam eu la 200.000 si 500.000 aratau oribil. anemici rau. cei care erau mai fatosi erau intre 1.500.000 si 2.500.000, erau si mai scumpi.
ce facem? chiar nu imi permit sa cumpar 3 brazi la pretul asta. luam unul si bun? si poate ornam cu ghirlande din plastic (gen crengute de brad), beteala... celelalte etaje
nu am luat fara sa ma consult cu voi. am fost azi in carrefour si selgros. poate stiti voi o locatie unde s-ar putea gasi ceva frumusel la un pret acceptabil.
ralualexandrei tu ce brad vei lua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

quote:
Originally posted by terry

fetelor, am dat-o in bara cu brazii.
cei pe care ii stiam eu la 200.000 si 500.000 aratau oribil. anemici rau. cei care erau mai fatosi erau intre 1.500.000 si 2.500.000, erau si mai scumpi.
donatia mea o calculasem la 2 milioane pentru aceasta campanie.
ce facem? luam unul si bun? si poate ornam cu ghirlande din plastic (gen crengute de brad), beteala... celelalte etaje
nu am luat fara sa ma consult cu voi. am fost azi in carrefour si selgros. poate stiti voi o locatie unde s-ar putea gasi ceva frumusel la un pret acceptabil.
ralualexandrei tu ce brad vei lua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Terry este important sa facem rost de 4 brazi pt ca toti batranii sa se poata bucura de ei. Repet sunt 4 etaje si cam 50 de batrani pe etaj, unii se deplaseaza greu si primesc mancarea la pat. Doar cativa sunt "privilegiati" si reusesc sa se bucure de cate ceva. De aceea eu sustin in continuare ideea ca avem nevoie de 4 brazi pt ca sa se poata bucura de ei cat mai multi batrani. E de inteles ca nu ii poti cumpara pe toti, sunt foarte scumpi. Daca Ralualexandrei isi mentine in continuare aportul cu un brad inseamna ca mai avem nevoie de 2 brazi pe care cred ca vom reusi sa ii cumparam cumva.
Avand in vedere ca sunt artificiali, vor avea brazii la fiecare Craciun, sper...
Cum spuneti si voi acum...putem din banii stransi sa mai cumparam doi brazi in caz ca nu se mai ofera nimeni.
E clar ca vom lua o decizie impreuna.

Mergi la inceput