Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buggy, am citit si recitit ce ai scris. I-mi cutg larimile de bucurie si de ciuda ca nu am putut telefona ca am lucrat pina la ora 20 (21 Romania)!tare as fi vrut sa salut in direct prin intermediul tau pe bunici! dar voba ta .. mai sint ocazii si ...peste putin este Pastele!<sper din tot sufletul ca fiecare bunic si bunica sa fi avut o flaneluta de la Soni ca pina la urma alea sint din partea mea! Sinteti extraordinare toate si a-ti facut un lucru ca-povesti! Deci exista mos craciun! si sanatate si ani multi si celor care au infiintat acest forum . Datorita lui vom reusi impreuna sa ajutam si pe altii care au nevoie.Toturor Craciun fericit si un calduros LA MULTI ANI! SONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Soni, m-am ocupat personal sa se intample asa, am fost foarte vigilenta si iti garantez ca aproape toti batranii ( zic aproape , pt ca unii abia mai respirau si cu toate astea le-am pus si lor in pungi...dar nu puteau nici sa se uite, eu le-am scos si le-am aratat) poarta flanelute de la Soni si desfacand cutiile mi-am dat seama ce munca infernala ai depus tu singura cu aranjatul lucrusoarelor. Si ca tot vorbeam de cutia cu pansamente sterile, am identificat-o si o vom duce asa cum ai propus la orfelinat.Toate cele bune si Craciun fericit si tie, desi eu sper sa mai vorbim pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ce frumos, fetelor! Cred ca nici macar nu va imaginati cata bucurie le-ati adus acelor batranei! Va felicit!


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Sunt foarte emotionata si bucuroasa ca impreuna am putut face asa o fapta buna! Tuturor care s-au implicat, chiar si numai cu gandul va trimit

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Buggy am uitat sa te rog ceva.. Imi doresc din toata inima sa vad pozele cu batraneii.. cum facem?

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Dragele mele, este extraordinar ce bucurie ati reusit sa aduceti celor atat de lipsiti de ea. Multumesc


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia Laura spune:

Dragelor,

aveti mai jos un mail pe care eu l-am dat tuturor colegilor si prietenilor care ne-au ajutat. Vi-l dau si voua pentru ca este valabil si pentru voi la fel de mult:

Neatza,

E-mailul acesta este unul de multumire pentru absolut toti cei care in ultimele doua saptamani s-au mobilizat si au ajutat cum au putut la campania noastra “Craciun pentru Batrani”.

Ieri, la azilul Sf Dimitrie, s-au intamplat multe minuni si multe dintre ele datorita fiecaruia dintre voi. Am ras, am plans, iar am ras, am dansat, am stat la datorie in spatele lui Mos Craciun, pentru a il ajuta cu darurile grele, am imbodobit brazi (noi mai putin, pentru ca batraneii au avut mult mai mult elan, initiativa si stil), ne-am pupat si am aflat si invatat o multime de lucruri.

Am aflat despre fiul Petrut, maior in Irak sau despre nepoatele studente la ASE si la Drept, am sperat alaturi de Magda ca poate de anul asta Cristian se intoarce din America sa o vada…L-am cunoscut pe fostul comandor de Aviatie, devenit intre timp infirm, dar scriitor, am avut placerea sa conversam in italiana cu Renata, o doamna cu stil, cocheta si incantatoare, ni s-a povestit cum a fost la Paris in timpul razboiului si cu greu am putut tine pasul cu veronica pe « Drumurile noastre toate » a lui Dan Spataru.

Straduindu-ma la maxim sa nu fiu patetica, ci doar obiectiva…va spun ca acolo s-a intamplat o minune. Ca bucuria, emotia si joaca lor au invins durerea si tristetea noastra. Si va mai spun ca nu se compara nici un cadou pe care il veti primi Craciunul asta cu lacrimile doamnei Cati, in varsta de 92 de ani, imobilizata in scaun cu rotile care soptit ne-a spus ca, ei bine da, la ea nu vine nimeni niciodata si nu a primit nici un cadou pana acum…


Bottom line, fiti mandri de voi ! Eu va multumesc,,,si ne auzim inainte de Paste ! #61514;

Special thanks : Mela, Cristina, Alina, Irina, Elena, Adriana, Cristi…si Mihai, Lucian, Calin…tuturor…mai ales pentru culoarul ala, de la etajul 1, spre sfarsit, cand se cantau colinde pe patru voci, atat de frumos…si noi toti aveam lacrimi in ochi…iar batranica aceea a vrut sa ofere colindatorilor un borcan de miere, pt ca « asa se face… ».


PS : Aceia dintre voi care vor sa mai danseze cu noi, pana de Paste, nu neaparat sa doneze bani sau alimente ci timp si zambete, incurajari si povesti, pentru caminul Sf Dimitrie…you know where to find me.


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Tzuni, multumim pt aprecieri sa stii ca si noi te admiram pe tine si iti tinem pumnii sa aveti succes cu micutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

In legatura cu pozele a gasit Terry solutia, sunt descarcate pe net, o parte, dar vor fi parolate, pentru ca nu avem voie sa le facem publice. Cand voi intelege mai bine ( ca aseara eram foarte obosita) si le vom descarca pe toate, va voi da parola pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Doamne, ce emotionant! Ma bucur ca am putut face asta pentru batrani! N-am cuvinte...


Buggy si celelalte care, spre deosebire de mine, ati putut fi acolo.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput