Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buggy, sacosele s-au gasit chiar dupa plecarea ta de la orfelinat !
Eu maine dimineata plec din Bucuresti. Voi la ce ora va strangeti acolo? ( Mai spune-mi si mie te rog exact unde e ...) Poate reusesc ( dar nu promit ! ) sa dau o fuga sa las alea la voi inainte de a pleca din Bucuresti ( daca sunteti voi acolo la ora aia ) Daca nu, tot tragem noi o fuga in alta zi si le lasam!
Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna, plecarea se face de la mine de-acasa la ora 10 dimineata. Din cate stiu eu vor fi 5 masini din care una mai incapatoare. Bebe Beca am rezolvat cu transortul masinilor te asteptam direct la ora 11 pe sos Berceni nr-ul 12, Spitalul Sf Luca - Centrul de batrani Sf Dimitrie.
Anculina, acolo vom fi la ora 11, daca ai putea trece ar fi super, daca trebuie mai devreme iti pot da adresa mea... sau sa te intalnesti cu vreo fata care sa stea aproape de tine sau in drum. In ce zona stai?
oricum iti dau un PM cu adresa mea.
Loreg, esti binevenita si ceaiul tau va fi numai bun.Inca o data pe directoare o cheama Cerasela Belciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Stau la P-ta Rahova si ne indreptam spre iesirea din Bucuresti spre Ploiesti, ca mergem la Brasov, la ai mei.
Daca sta cineva pe traseul asta, poate ne vedem si le dau ..dar problema e ca sotul vroia sa plecam de dimineata ( pe la 8 ) ca ne si intoarcem in aceeasi zi...Vedem cum facem.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Buggy eu am vorbit cu Denisa si vom ajunge pe la 12 cred (la 10:30 ma duc la Tosca sa iau patiseria si cozonacul si apoi trebuie sa ajung in colentina si dupa berceni). Vom veni direct la azil ca stiu eu unde este.


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Vom incerca sa ajungem la ora 11. Asta in functie de cum rezolvam problema cu Rebeca. Buggy, imi poti da pe pm numarul tau de telefon?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Acum am ajuns acasa, sunt bulversata ...as vrea sa zic totul dintr-o data... dar mai am un milion de lucruri de facut.
Ca si la orfelinat imi e greu sa imi gasesc cuvintele.
Rog moderatorii sa mai lasam putin subiectul sa continue dupa care il voi oprii la un moment dat si voi deschide altul imediat pentru ca tare vreau sa continuam.
Deocamdata vreau sa povestim aici celor care s-au implicat dar nu au reusit sa ajunga.
Vreau sa spun tuturor ca daca nu eram impreuna nu am fi reusit. O sa va trimitim poze pentru ca nu avem voie sa le publicam sau parola site-ului unde le vom descarca din aparate.
E mult de povestit si rog pe cele care au disponibilitate sa o faca. Ca toti cei implicati sa afle cat mai multe pareri.
Va pup si va iubesc si promit sa revin cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

asa e, ramai fara cuvinte.
a fost o seara de neuitat atat pentru noi cat si pentru ei. am incercat toate sentimentele: de la mila, tristete pana la bucurie si entuziasm. daca spun ca a fost impresionant, e prea putin. a fost o agitatie frumoasa. chiar daca nu am participat de la inceput, am prins cea mai frumoasa parte: impartitul cadourilor. s-au bucurat ca niste copii. i-au sarutat mana Mosului, l-au imbratisat, au dansat cu el. fiecare s-a bucurat in felul lui si totul a culminat cu un mic spectacol de colinde. la fiecare etaj cei patru baieti care s-au oferit sa le faca astfel un cadou acelor batranei, ne-au impresionat deopotriva si pe noi si pe ei cantand f.frumos.mi-as dori din tot sufletul sa nu-i uitam si sa nu fie Craciunul singura ocazie cand am putea participa la astfel de actiuni. Le putem readuce zambetul pe buze chiar daca sunt uitati de cei ai lor.Poate suna ca la decernarea premiilor Oscar dar tin foarte mult sa le multumesc tuturor colegilor mei si colegilor fostei mele colege de serviciu, fetelor de pe forum pe care in graba le-am cunoscut pe holuri si tuturor celorlalti pe care nu i-am cunoscut dar au venit pentru o cauza mai mult decat nobila. Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Dragii de ei cat de fericiti au fost...le-am umplut inima cu bucurie...
Voi incepe cu cartile Pashoshei care sunt extrem de utile pentru multi. Am intalnit acolo un scriitor care si picteaza foarte frumos si care e innebunit dupa carti.
Apoi hainele de la Soni, draga mea am vrut sa te sun dar nu am mai avut numarul in memoria telefonului. Era acolo o batranica speciala, tare distinsa si cu bun gust si aranjata dar pierduta in timp si in spatiu, Soni, vorbea numai in italiana si zicea ca vazuse toata Europa si visa sa se pregateasca de avion. Era o batranica frumoasa si cum ziceam speciala, mi-a patruns in suflet, ea si inca un batranel de care va spun mai incolo. Revenind la " italianca" asa i-am zis, i-am daruit o poseta albastra pururiu foarte draguta de care nu se mai desprindea si cele mai frumoase lucruri de care era foarte mandra si zicea mereu...astea sunt din Italia. Era indragostita de Italia si traia cu sufletul acolo.
Mai era un batranel care canta la muzicuta si i-am daruit blugii de la tine Anculina si 3 flanele frumoase si un costum,a fost foarte incantat.
M-am ocupat personal ca tot ceea ce ati daruit voi sa ajunga exact acolo unde trebuie si nu in alta parte.
Caro, nu poti sa iti dai seama ce mai rontaiau batraneii din biscuitii daruiti de firma voastra. Vorbesc de cei care uitau tot de la un minut la altul si le era mereu foame. Era un batranel care a mancat la pachetul de biscuiti de cand i l-am dat si pana am plecat.
Al doilea batran dupa " italianca" ce mi-a intrat in suflet semana identic cu Gepetto. Era un batranel cu ochii blanzi si inlacrimati si parca ii puteai privii direct in suflet si avea naivitatea un copil. S-a bucurat asa de tare de Mos Craciun ca plangea si radea...nu o sa ii uit in viata mea acea expresie...nu am cum sa redau exact ce am vazut desi mi-as dorii.
Mos Craciun a stat cu fiecare in parte si i-a pupat, i-a imbratisat, a dansat cu ei si le-a ascultat dorintele. Era o doamna acolo care striga cu tot sufletul : " mosule, eu imi doresc sa se intoarca Cristian din America "
Mos Craciun a fost de milioane,fara el nu mai era la fel, nu ca vreau sa ma laud dar mi-a depasit si mie toate asteptarile. Este un actor cu care eu colaborez si care de obicei joaca rolul Profesorului Trasnit. Caro, costumul a fost super iar batraneii au intrat in joc si au crezut in Mos.
Denis a facut salata de boef pentru toti cei 200 de batrani si a pregatit niste gustari super...batranii au apreciat din plin si Ralualexandrei a facut niste cozonaci aurii si frumosi o minune...Ce sa mai, se simtea sufletul pe care l-au pus cele doua in acest ospat la care recunosc cinstit maaama ce am mai poftit....nici nu va imaginati si eu suspectez ca au mai fost astfel de trairi din partea organizatoarelor. Aratau extraordinar si acum inghit in sec. Tin sa adaug si contributia Ralucaih la acest ospat si sa va mai spun ca ea a facut cele mai artistice fotografii iar Catrinadil la acest capitol cele mai in detaliu, mai multe si nu cred ca a scapat mai nimic din ce s-a intamplat acolo, parca vroia sa pastreze si sa reproduca cu exactitate ce s-a intamplat acolo.
Sa va mai spun ca a facut rost Iulia Laura de " Cantecele noastre toate " un album superb si s-a lasat cu dans pe " iubesc femeia"
Sper ca batranii sa se bucure din plin de combine si cd-uri, ce colinde frumoase...
Ce brazi frumosi ( multumita lui Terry ,Ralualexandrei si Dianei) au impodobit si cu ce emotii...le era frica sa nu faca ceva rau si ei la randul lor facusera cu mana lor niste ornamente superbe.
Din pacate nu am reusit sa o cunosc pe BebeBeca si imi pare asa de rau...am cam fost prinsa cu contractele, acte, procese verbale si toate cele neplacute pe care cineva trebuia sa le faca. Ireland a adus niste varfuri de brazi superbi si Loreg a asigurat portia de ceai cu lamaie pentru mult timp. Tot ea mi-a spus ca va incerca sa le faca rost batranilor de pensule, hartie si tot ce trebuie pentru pictat.
Iar cumparaturile nu puteau fi facute fara donatia si contributia voastra. Turturica ai avut o idee extraordinara, chiar daca nu ai reusit sa organizezi tu acest Craciun, ai dat impulsul de care aveam nevoie sa ne mobilizam.
Dragii batranei, nu vreau sa ii abandonam si noi...vreau sa le fim in continuare alaturi. Terry a avut o idee geniala pe care o vom dezbate dupa sarbatori. Tin sa va spun ca mai avem aproape 25 de milioane pentru ei si sper sa ii inmultim.
Am plecat cu o parere de rau de-acolo...ca si de la orfelinat...
Poftim, a trecut si asta...cine ar fi crezut.
Cu riscul de a ma repeta, formam cea mai cea comunitate ( toate superlativele bune evident)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Am uitat sa va spun ce cor minunat am avut, cat de frumos au cantat ...ce sa mai...a fost o seara de neuitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

CEI CARE AU FACUT POSIBIL UN CRACIUN DE VIS PENTRU CENTRUL DE BATRANI SF DIMITRIE ( NEPOTII PENTRU O ZI )Turturica
Carmita Baby
Soni
Ireland
Jasmine
BebeBeca
M34(mihai)
Antonoaia
LauraB
Carolinah
Arhistefy
contact nicole
Pashosha
Laura B
Adela
An K
Carmita Baby
Lorelei19
Catrinadil
Alinutza1980
Anelize
Ina 32
Liliana Csaki
Ralucah
Terry
Iulia Laura
Buggy
Denis
leila
calin
creola
Sper ca nu am uitat pe nimeni, va rog daca totusi am facut-o sa imi atrageti atentia si sa nu va suparati pe mineSunt mandra ca am reusit sa ne mobilizam si sa le "turnam -batranilor- o picatura de nectar in cupa plina de amar"

Mergi la inceput