Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Buna dimineata fetelor

Cand rezolvati cu pozele... sa ne dati de stire. Vreau si eu sa le vad, pt ca multe momente emotionante mi-au scapat. N-am putut fi langa Maosu sa-l vad impartind cadourile, fiindca m-am ocupat de impartirea gustarilor. Lucru care m-a facut destul de fericita de altfel, pt ca i-am vazut pe batarni bucurosi, mancand cu pofta din ceea ce au primit, multi au spus si "bogdaproste"....
Si vreau sa-i multumesc in mod special fetei (si o rog sa ma ierte ca i-am uitat numele..) care a continuat impartirea gustarilor dupa plecarea mea.
Imi pare rau ca n-am avut timpul necesar sa ascult corul de colindatori, sa stau mai mult de vorba cu batranii, sa dansez cu ei, sa-i ascult...asa cum ati facut multe.
Dar sper sa reusesc sa fac mai multe data viitoare. Si sper de Paste ...sau chiar pana atunci sa ne vedem iara, in acelasi loc si in aceeasi formula.

Va pup si va multumesc.

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Cred sincer ca duminica a fost una din cele mai frumoase dovezi ale existentei acstei familii mari, desprecopii. Oameni care nu ne-am vazut niciodata inainte (poate doar cu cateva exceptii) am devenit o mare si unica familie pentru 200 de suflete parasite, abandonate intr-un camin din Berceni.
Patru etaje care strang intre peretii tristi povesti uimitoare, amintiri dragi, regrete, deceptii...toate stranse in 200 de suflete la care nu mai vine aproape nimeni niciodata.Povestile lor s-au lipit de sufletele nostre, mainile lor batrane si zbarcite de timp le-au strans pe cele tinere si impreuna au pus un glob in bradul pe care nu cred ca visau sa il aiba. Am fost copii si nepotii lor pentru o zi si asta cred ca a fost cel mai frumos cadou cu putinta.
Imi vor ramane mereu in inima profesoara de italiana cea cocheta, dl aviator care ne-a intampinat prima oara in uniforma, dansatorul de la etajul III caruia ii plac blondele :)), muzicantul care mi-a solicitat mai multe poze decat oricine, doamna oarba care ne-a cerut o tigara :))) si fiecare pereche de ochi care ne-a privit cu duiosie, fiecare mana care m-a atins.
Desi suna a decernare de Oscar asa cum spunea si Mela, as vrea la randul meu sa le multumesc tuturor celor care au facut posibila aceasta zi: Mosului care avea lacrimi in ochi si a avut nevoie de multa forta sufleteasca, Iuliei care a dansat si a facut conversatie cu toata lumea umpland spatiul cu rasul ei, Andreei noastre care forfotea de la un etaj la altul de aveai impresia ca s-a clonat, lui Terry care a venit direct de la cursuri si s-a apucat de sortat haine, Andra si Denisa care au facut minuni cu partea de "catering :)) ", fetele care au sortat toate baxurile de haine cu cochetaria specifica femeilor incercand sa "asorteze" fiecare punga, baietilor nostri care ne-au fost alaturi si vineri la cumparaturi si duminica carand baxuri si pachete, tuturor fetelor care au trimis bani si haine din strainatate si care sunt convinsa ca au accesat subiectul duminica de mai multe ori nerabdatoare sa afle vesti. Tuturor as vrea sa le multumesc pentru aceasta zi de duminica in care am fost cu adevarat o familie.






Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Buna ziua dragelor,
Am terminat de citit acum postarile voastre si nu mi-am putut stapani lacrimile; mi-am adus aminte de tot ceea ce am simtit in cursul zilei de ieri - toate am trecut prin aceleasi trairi...ne-am bucurat si ne-am intristat, am ras si am plans deopotriva... Va spun cu mana pe inima, ca daca n-as fi venit nu mi-as fi putut ierta acest lucru toata viata. Imi pare bine ca s-a putut organiza aceasta campanie si sper din tot sufletul ca macar o data pe luna sa ne facem timp macar 1h sa mergem sa-i vedem. Eu una..nu-i voi putea uita niciodata pe acei batrani: nici pe "italianca", nici pe batrana cu borcanul de miere, nici pe batrana de la etajul 1 (care seamana izbitor de bine cu bunica mea care s-a prapadit acum 5 ani de Sf Nicolae...)si care plangea in hohote la auzul colindelor, nici pe batrana de la etajul 3 care m-a rugat sa-l rog pe D-zeu sa o cheme la el....Am sa ma rog pentru toti..dar nu ca sa-i ia Dumnezeu in ceruri..ci ca sa le dea sanatate; si o sa ma mai rog sa ne ajute D-zeu sa le mai putem face bucurii de acest gen si cu alte ocazii.
Va multumesc fetelor pentru ca existati si pentru ca mi-ati dat posibilitatea sa va cunosc: acum sunt cu mult mai bogata...sufleteste! Si ma simt minunat!

Astept si eu pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

BUGGY sa stii ca astazi am primit plicul de la ORCHID in care aveti si voi 100 ron pentru actiunea voastra care va urma cu batraneii.De asemeni am vb si cu DanaA si pachetele vin prin cineva cu vaporul deci cand ajunge in Bucuresti o sa ma contacteze si va dau de veste pentru a intra in posesia pachetului.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by buggy

In legatura cu pozele a gasit Terry solutia, sunt descarcate pe net, o parte, dar vor fi parolate, pentru ca nu avem voie sa le facem publice. Cand voi intelege mai bine ( ca aseara eram foarte obosita) si le vom descarca pe toate, va voi da parola pe PM



Abia asteptam pozeleeeee!

Mai fetelor,am plans cand am citit ce ati povestit.Sunt impresionata de tot ce am reusit sa facem pt acesti bunicuti.

Vreau sa fac o precizare : sunt impresionata in mod special de fetele care au muncit efectiv pt ca planul nostru sa se transforme in ceva atat de frumos.Eu zic ca Buggy,Terry,Soni,Denis si toate cele care ati fost implicate cu adevarat meritati toate florile (fie ele si virtuale) si tot respectul.

Pentru ca una e sa contribui doar cu niste bani (cum am facut eu) si cu totul altceva e sa strangi acesti bani,sa faci liste,calcule,sa mergi la cumparaturi,sa cari,sa faci pachete,sa sortezi,sa mergi acolo la spital si sa iti petreci duminica impreuna cu bunicii.

Pentru voi,toata admiratia mea si toate gandurile bune.



Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

In seara asta descarc toate pozele. Probabil imi va lua cateva ore sa le prelucrez cat de cat pentru nu vreau sa ratez nici una. Terry sau Andreea va rog mult sa imi spune-ti si mie pe privat cum procedam cu pozele ca nu fac vreo pozna.


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

fetelor, toata admiratia pentru efortul depus. Nu nominalizez pe nimeni pentru ca n-as vrea sa las pe cineva pe din afara, asa ca felicit toata lumea care s-a implicat in actiune
Ma bucur tare mult ca am reusit sa ne mobilizam si sper ca succesul actiunii sa ne dea curaj sa nu ne oprim aici. Pentru ca sint convinsa ca exista si alti batrini care au nevoie de putina lumina in viata lor.
raluca, dupa ce descarci pozele da-mi si mie o adresa unde le pot vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Ce frumos! Bravo fetelor! Va admir pentru tot ce ati facut!

Cu drag,
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Gata pozele, buggy am trimis si pm, cum facem? Eu acum cad pe jos daca nu ma duc sa dorm, asa ca ne vorbim maine dimineata.

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinagray spune:

Fetelor,

Sunteti pur si simplu minunate. Cat de mult as fi vrut sa fiu si eu acolo..
Daca as putea primi si eu niste poze .. as fi foarte fericita

Adina

Mergi la inceput