Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Buna dimineata fetelor.

Hai ca m-am mobilizat si eu ieri si m-am dus in Carrefour si m-am apucat de cumparaturi pt gustarile promise. Da' nu mai poooottt.... la anu "prima prioritate" este masina. Am carat la sacose...Si n-am luat decat mandarinele si farfuriile. Mai am de facut drumuri si azi si maine ca mai sunt multe de cumparat....
Hai ca m-am vaitat destul.... Gata.
Oricum, voiam sa va intreb - e ok daca iau cascaval/salam...ceva feliate de vineri seara...? Se pastreaza oare bine la frigider pana duminica...???

Pupici multi...si spor la cumparaturi

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Fetelor trebuie sa ajunga la mine pachet de la danaA si mi-a spus ca aveti si voi o cutie cu lucruri pentru batrani(cam in jur de 30 kg) deci cand ajunge pachetul va spun si sa veniti una din voi la mine acasa pentru a lua pachetul.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

z

quote:
Originally posted by terry

Fetelor, haideti sa facem un calcul cu ce bani sunt stransi.

la noi sunt 1100 RON (am reusit sa mai strangem pe langa cei 650 RON alti 450 RON prin amabilitatea altor oameni inimosi carora le multumim mult de tot pentru gestul lor )
in cazul in care eu nu ajung vor fi acolo Iulia Laura si Cristina cu toti banii.

si eu am mari emotii.



La mine sunt 1,620 RON.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

denis, le poti tine la frigider feliate dar sa le acoperi cu folie din aia care se lipeste.buggy, unde estiiiii???
hai sa facem calculele pentru a putea face lista si ce suma revine fiecarui pachet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Bine v-am gasit albinutzelor!
Tot in priza va gasesc si asta ma anima si pe mine. Din pacate sunt intepenita la servici si va urmaresc doar pe DC.
Eu am vorbit in mail cu directoarea si vad ca raspunde destul de greu. Probabil n-are mereu acces la mail. Deci tot prin telefon sa insistati. Citez: "aici avem 200 de beneficiari care sunt cazati intr-un imobil cu 5 nivele. Asa ca ne-ar fi de mare folos daca ne-ati putea ajuta cu 5 abonamente."
Al cincilea o fi parterul :)
Eu am mai gasit un sponsor de un abonament. Le-am scris si la revista poate sponsorizeaza si ei cu unul. Si i-am intrebat care-i procedura abonament-adresa de destinatie.Dar raspunsul vine cam greu.
Voi stiti cumva? Cand depun in cont dau si adresa?
Ma simt vinovata, ca nu m-am implicat mai mult sper sa am ocazia altadata.
Va pupic si tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

contactnicole, stai linistita ca nu este ultima campanie pentru acesti batrani. nu ai de ce sa iti ceri scuze. ei au nevoie de nepoti mai tot timpul, nu doar de Craciun. asa ca ii vom ajuta cat se poate si pe parcursul anului.
scrie care este pretul abonamentului pe 1 an sau pe 6 luni si sigur vor aparea si alti doritori care sa sponsorizeze acest camin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by contactnicole

Bine v-am gasit albinutzelor!
Tot in priza va gasesc si asta ma anima si pe mine. Din pacate sunt intepenita la servici si va urmaresc doar pe DC.
Eu am vorbit in mail cu directoarea si vad ca raspunde destul de greu. Probabil n-are mereu acces la mail. Deci tot prin telefon sa insistati. Citez: "aici avem 200 de beneficiari care sunt cazati intr-un imobil cu 5 nivele. Asa ca ne-ar fi de mare folos daca ne-ati putea ajuta cu 5 abonamente."
Al cincilea o fi parterul :)
Eu am mai gasit un sponsor de un abonament. Le-am scris si la revista poate sponsorizeaza si ei cu unul. Si i-am intrebat care-i procedura abonament-adresa de destinatie.Dar raspunsul vine cam greu.
Voi stiti cumva? Cand depun in cont dau si adresa?
Ma simt vinovata, ca nu m-am implicat mai mult sper sa am ocazia altadata.
Va pupic si tinem legatura.



Eu sponsorizez un abonament de un an.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Off au mai apaurut doua probleme.
1. Numai azi ma mai pot intalnii sa adun bani si ce mai e de adunat si nu dau de Catrinadil. Totusi daca nu se poate si nu se poate azi, voi incerca si maine sa gasesc o portita.
2. Mai avem nevoie de o masina duminica la mine acasa pentru ca nu intra toate. Sunt 12 cutii mari de la Soni cu haine + vreo 30 de cutii cu biscuiti si croisante + balotul acela mare de vreo 50 de kg + 3 cutii mari de la Pashosha cu carti.Efectiv va mai fi nevoie de o masina daca nu doua.Eu stau aproximativ aproape de spital.
Trebuie sa va ganditi cum facem.
De cumparaturi nici nu mai vorbesc ca nu mai au loc. Daca nu se gaseste nimeni va trebui sa apelam la serviciile unei dubite ( contra cost si cred ca costa ceva) altfel nu se poate.Nu uitati de declaratii, voi avea nevoie de ele. Absolut toate cele care oferiti cate ceva, Ireland, Terry, Iulia Laura, ralualexandrei(ma refer la brad), si sper ca nu am uitat pe nimeni. Sa pregatiti va rog declaratii cu donatii.In alta ordine de idei. Buburuzica,, cherry mai participati cu carti si ornamente( buburuzica)?
Nu mai avem timp si la randul meu sunt foarte presata de alte lucruri.
Va pup si va astept cu idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia Laura spune:

Buggy, nu te ingrijora cu masina, ca e ok, o rezolvam! La cumparaturi eu o sa vin cu doua masini (eu cu prietenul meu + inca un coleg). De asemenea, la eveniment, o sa vin tot cu doua masini. Practic, pot sa iau cumparaturile la mine de vineri si sa le tin pana duminica dimineata cand le duc direct la azil. Eu o sa aduc intr-o masina combinele (am si factura, pt ca pana la urma am luat noi) si brazii de la terry, iar in cealalta cumparaturile. Nu are nici un sens sa inchiriem o dubita. Sunt aproape sigura ca ne descurcam cu ce resurse avem si daca nu, fac eu mai multe drumuri. Si eu stau tot prin Berceni, asa ca vorbim maine seara sa stabilim cum venim la tine duminica sa te ajutam cu incarcatura.

Va pup fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Iulia Laura mi-ai luat o piatra de pe inima, daca ai stii cate cutii sunt...
Maine ramane la 19 sigur la Metro in fata? Aveti legitimatii, ar trebui sa am si eu dar inca nu mi-am facut.
Revin imediat cu ce bani am.
In sfarsit am schimbat si banii de la Turturica, scriu aici ce si cum

Mergi la inceput