Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

buggy ma bucur ca ai luat cele 12 pacehetele ,sper sa fie de fos .cita alergatura ami ales ca aici sin 2 la metru!!! sa speram ca vor fi bune Sint alaturi de voi toate si i-mi pare rau ca nu pot veni . Credeti-ma si eu am afcut zeci de drumiri si va inteleg. Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Soni , te tinem la curent, vom trimite poze si iti vom povesti tot amanuntit ca si cand ai fi fost aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

buggy, am factura de la pungi si de la brazi. pentru pungi a trebuit sa pun factura pe numele unei firme pentru ca cei de la care am cumparat nu puteau vinde unei persoane fizice, dar apare numele meu in josul facturii. la brazi am factura de la selgros iar pentru calendare nu am nici o chitanta pentru ca le-am luat de la biserica. trebuia sa il astept pe preot pentru a ne da ceva la mana si dura mult prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Ok, o sa te rog sa faci o declaratie in care spui ca donezi aceste lucruri centrului de batrani.
Pe toate cele care donati cate ceva, va rog sa scrieti astfel de declaratii ca sa nu existe confuzii mai tarziu. Cum spuneam, imi doresc sa ma ocup in continuare de acesti batrani.
In alta ordine de idei...oare la anul vor mai avea combinele si brazii? As murii de ciuda sa 'dispara'...Ce putem face in privinta asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

quote:
Originally posted by buggy

(...)In alta ordine de idei...oare la anul vor mai avea combinele si brazii? As murii de ciuda sa 'dispara'...Ce putem face in privinta asta?



Ma bag si eu in vorba: am inteles ca ai de gand sa faci un dosar cu declaratii de donare. Nu poti sa adaugi la dosar si "semnaturi de primire", de la cineva cu drept de semnatura de la azil (un administrator sau un director)? E mai putin probabil sa dispara obiectele mari daca cineva semneaza pentru ele.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

BINEINTELES!!!Nici nu ma gandeam altfel. Vreau ca ceea ce a fost donat ( bani, produse) sa se regaseasca perfect pe ceea ce axilul va primii. Clar ca voi face proces verbal cu tot ceea ce vor primii.
Totusi cum putem controla cu adevarat? brazii se pot 'pierde' combinele se pot 'strica' ...stiu ca sunt si eu paranoica dar in societatea in care traim nu prea ai cum sa nu devii paranoic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!
V-am scris si dincolo...
Scuze pt intarzierea raspunsului, am intrat in ultimul timp numai dincolo, la copilashi...Da, sigur ca va dau costumul! pe 17 e la noi la copilashi si pe 18 e ok sa vina cineva, sau cum? sa il ia ...
Am facut azi cd-urile audio pt copilashi si am facut si 1 cu colinde si 1 cu muzica veche, frumoasa...pt batranei...

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireland spune:

Buna fetelor,

Ieri am cumparat patru varfuri de brad si niste beteala, toate de culoare rosie , am mai facut rost de o camasa barbateasca noua (41/42) si intentionez sa scriu un cd sau doua cu muzica... sa vad ce pot sa aleg pentru bunicuti

Vineri nu o sa pot ajunge la cumparaturi pentru ca lucrez, dar o sa vin duminica sa ajut la toate cele. Daca exista cineva care cunoste zona si este dispusa sa ne dam un punct de intalnire prin oras, mi-ar prinde tare bine...
Eu n-am fost niciodata in Berceni si pe cine am intrebat n-a stiut sa-mi spuna unde este nr. 12

Va pup si va doresc o zi minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Astazi am tras si eu linie la ceea ce am strans si ii voi preda lui Buggy urmatoarele (cu proces verbal de predare/primire):

- 1,620 RON
- O instalatie de pom
- Beteala pt pomul de Craciun
- Un costum de mos
- 3 cutii de carti (Pashosha)
- O plasa cu carti/reviste

Banii provin din donatii de la:

- colegii mei de serviciu (1,010 RON)
- Pashosha (200 RON)
- Arhistefy (50 RON)
- Contactnicole (100 RON)
- Colegii sotului meu (60 RON)
- Rudele mele (200 RON)

De asemenea, s-au livrat astazi, 14.12.05, la domiciliul lui Buggy dulciuri in valoare de 1,000 RON (plus TVA) cu factura nr ...donatie din partea firmei unde lucrez.


lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by buggy

BINEINTELES!!!Nici nu ma gandeam altfel. Vreau ca ceea ce a fost donat ( bani, produse) sa se regaseasca perfect pe ceea ce axilul va primii. Clar ca voi face proces verbal cu tot ceea ce vor primii.
Totusi cum putem controla cu adevarat? brazii se pot 'pierde' combinele se pot 'strica' ...stiu ca sunt si eu paranoica dar in societatea in care traim nu prea ai cum sa nu devii paranoic.



Nu esti deloc paranoica.E foarte posibil sa dispara lucrurile,stim prea bine ca asa se intampla.Din pacate nu ai cum sa controlezi ce se intampla dupa ce plecati voi de acolo.

Tot ce poti sa faci e sa le spui clar si raspicat ca ai de gand sa te ocupi in continuare de acesti batrani,ca o sa mai vii pe-acolo,ca la anul de Craciun se vor folosi aceiasi brazi...

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput