Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns terry spune:

multumesc frumosc ralucah, ne-am descurcat. treaba grea o sa fie vineri cand vor trebui facute toate cumparaturile pentru cele 200 de pachete.
pana joi trebuie sa vedem exact cati bani sunt stransi, cat se aloca fiecarui pachet si in functie de aceasta sa se faca cumparaturile.eu propun ca fiecare pachet sa contina:
- pe langa dulciurile cumparate de carolinah
- o cutie lapte (pentru ca nu este obligatoriu sa se tina la frigider)
- 1 borcan gem
- 1 ciocolata
- 1 cozonac
- haine
- 1 sticla suc neacidulat
- 1 cana
- fructeaceasta este o propunere de pachet. valoric nu am facut calculul sa vad daca s-ar inscrie in 2-300.000. e doar o idee.
trebuie neaparat sa stabilim zilele astea.Impreuna cu colegii mei care vor sa participe propunem ca loc, ora si data de cumparaturi:VINERI 16 DECEMBRIE ORA 19 METRO BERCENI (propunere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Terry, multumesc pentru lista, sunt de-acord cu ea sa vedem cum ne ajung banii. Din punctul meu de vedere este in regula ora si locul.
Caro, cum facem cu biscuitii, ii poti trimite pe 16? La cumparaturi din cate stiu nu poti ajunge...ar trebui sa ne intalnim sa preiau ce ai strans.
Catrinadil poti ajunge la cumparaturi? Daca nu va trebui sa stabilim o intalnire cu toate cele care nu puteti venii fie la cumparaturi, fie la eveniment ca sa preluam ce ati reusit sa strangeti.
Ireland, ajungi pe 18?
Astept vesti din partea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Fetelor, am confirmarea unui grup de 3-4 persoane care vor canta colinde. Sunt baieti care au terminat Teologia, deci o sa fie superrrrr!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Salut

Vad ca se misca lucrurile in ultima vreme...
Eu am avut un pic de treaba si n-am mai putut intra pe pa voi.
Dar de azi ma mobilizez si eu, ca n-am cumparat nimic din ce am promis.
Am stabilit urmatoarul meniu:
pe farfuriile de unica folosinta, cu furculite de unica folosinta vor fi:
- cateva masline (mai nesarate)
- 1 felie de cascaval
- salata de boeuf
- 1 mandarina
- 2 bomboane

sau daca aduceti voi atatea dulcuri, in loc de bomboane sa pun 1 felie - doua de salm/sunculita, ceva ...???
Ralucah, multumesc pt oferta de a ma lua cu masina. Oricum tb sa discuti cu Buggy, dar iti dau un PM si cu telefonul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by buggy

Terry, multumesc pentru lista, sunt de-acord cu ea sa vedem cum ne ajung banii. Din punctul meu de vedere este in regula ora si locul.
, cum facem cu biscuitii, ii poti trimite pe 16? La cumparaturi din cate stiu nu poti ajunge...ar trebui sa ne intalnim sa preiau ce ai strans.
Catrinadil poti ajunge la cumparaturi? Daca nu va trebui sa stabilim o intalnire cu toate cele care nu puteti venii fie la cumparaturi, fie la eveniment ca sa preluam ce ati reusit sa strangeti.
Ireland, ajungi pe 18?
Astept vesti din partea voastra.



Pai Buggy, nu am discutat la tel ca ti-i vor livra tie acasa miercuri, 14 dec? Asa ramasese ultima oara cand am vorbit (cred ca meircurea trecuta)! Eu i-am dat nr tau de tel colegului care are legatura cu importatorul, acesta din urma va lua legatura cu tine si iti va livra toate dulciurile acasa pe 14 (maine). Dupa ce semnezi de primire, factura vine la mine si o platesc. Apoi pe 14 dupa-amiaza ne intalnim ca sa iti dau si ce mai e pe la mine: cartile, banii, beteala, instalatia de pom si costumul de mos.

Te rog confirma!

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

denis, eu zic ca ar fi mai potrivit in loc de bomboane sa pui 2 felii de 'ceva'. poate gasesti masline fara samburi, din alea feliate ca le-ar fi mai usor sa manance. si ai ramas la chiflute sau painici din alea mici? eu zic ca sunt mai potrivite decat felii de paine. eu am dat doar cateva sugestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Iulia Laura va mai veni sigur cu inca 3 colegi la cumparaturi.
incerc sa ajung si eu dar nu pot promite inca.- MIERCURI 14 DECEMBRIE ULTIMA ZI DE STRANGERE A DONATIILOR
- VINERI 16 DECEMBRIE - METRO BERCENI ORA 19 - CUMPARATURI- IMPODOBIREA BRAZILOR, IMPACHETAREA CUMPARATURILOR, IMPARTIREA CADOURILOR - DUMINICA 18 DECEMBRIE LA SEDIUL CAMINULUI DE AZIL SF. DIMITRIE. ADRESA: SOS. BERCENI NR.12 SECTOR 4 BUCURESTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Astazi am primit raspuns de la Doamna directoare a centrului de batrini, in legatura cu propunerea de face un abonament la revista As.
Totusi, normal, mi-a spus ca au nevoie de 5 exemplare de revista, fiind 5 etaje.
Am sa mai intreb prin colegi care ar vrea sa doneze,ca nu-mi permit 5 abonamente, dar am sa incerc.
Oricum ideea nu pica, dar cum nu e legata de actiunea de duminica, mai am timp sa caut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Caro, e ok maine pe 14. E sigur stabilit? Ca sa fiu acasa.
Am luat inca 5 pachete pt batrani de la Soni, in total sunt 12 cutii si un balot mare cu haine.
Nu am schimbat inca banii... maine ma voi stradui.
Neaaparat trebuie sa vedem cum facem cu cumparaturile pt ca ia ganditiva 1l de lapte pt batrani= 200 de l de lapte
1 borcan cu gem x 200 = tot vreo 200 de kg
si lista continua. Trebuie sa fim vreo 3-4 masini. Eu voi fi cu una.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Terry, ai pastrat cumva bonul de la pungi si calenadare? Ar fi super deoarece voi avea nevoie de chitante pe ce cumparam sau de declaratii de donare pentru dosarul pe care il fac. Caro voi face o copie xerox dupa chitanta pe care o primesc de la biscuiti si iti voi da originalul. Iulia Laura, voi avea nevoie de o declaratie de donare a combinelor pentru centrul de batrani, la fel si cu brazii si cu toate produsele cumparate de voi.Am nevoie de chitante sau declaratii de donare la acest dosar. Intentionez sa ma ocup in continuare de batrani si de aceea trebuie sa fac totul ca la carte.

Mergi la inceput