Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna
Am primit balotul cu haine, are cam 40-50 de kg. Este sigilat, il vom desface impreuna cand vom impartii hainele batranilor.
Cred ca mai avem nevoie de 250 de pungi sa punem hainele in ele pt ca sunt destul de multe. Ce spuneti? Cum sa le impartim.
Am primit si bomboane si 19 Poiana pt orfelinat pe care le voi da fetelor.
Deocamdata atat si revin cat de repede.
Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireland spune:

...daca este nevoie ma ofer sa cumpar eu 3 sau 4 varfuri de brad, ce ziceti?

Buggy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Super Ireland,
Multumim.
Pana maine voi reface lista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Buggy,
am inteles ca te vei intalni cu Mihai in weekend. E clar totul? Vei primi 165RON.
Sanatate si spor la treaba!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna ,
Asa este Anto, ma voi intalnii cu Mihai Duminica.Am facut rost de 2-3 colidatori, actori cu care eu colaborez asa ca vom ingrosa putin randurilePoate reusim sa facem rost si de un costum de mos si poate ( speeer) sa facem si niste gustarele pt batrani ...sa ii servim direct cu ceva...
Cu pungile rectific...sunt multe haine dar am inteles ca sunt in jur de 200 de bucati asa ca nu ne trebuie pungi in plus.
Abia astept sa ne vedem si sa finalizam acest eveniment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

AU MAI RAMAS 6 ZILE PANA LA INCHIDEREA CAMPANIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Salutare

Fetelor imi fac si eu aparitia cu ceva noutati.
In primul rand am triat si spalat toate hainele de care va vorbeam ramase de la bunicii mei. Buggy, ia-le si pe astea in calcul, sunt in jur de 50 buc.
Vreau sa te intreb daca pot sa dau si haina barbateasca, palton, pardesiu, etc...? Nu am decat 1 din fiecare si ar mai fi si 1-2 perechi de pantofi...??? Merge asa ceva?
Pe urma, as vrea sa va zic ca m-am decis, tot in memoria bunicilor mei, sa ma implic un pic mai mult in aceasta actiune.
M-as oferi sa rezolv eu problema cu gustarelele pentru batrani. Astept insa cateva sugestii de la voi. Suma cu care voi putea contribui pt aceste gustari se ridica la max 250 RON.
Vreau sa-mi sugerati cate ceva. Eu m-am gandit la urmatoarele:

200 farfurii de unica folosinta + pahare
continut: masline, cascaval, mezeluri, 1 fruct (mandarina sau mar) 1 chifla si niste bomboane ceva...2-3 acolo.
Credeti ca ma incadrez in suma de 2,5 mil? As vrea sa ma ocup eu integral de asta pt ca v-am zis as vrea sa fie in memoria bunicilor mei. Desigur, daca vi se pare cam saracut meniul, se pot adauga aici cozonacii promisi de Andra.
Ah, uitasem de sticle de suc...(oare ce tip ar fi indicat - merge Fanta, Orangina, chestii de astea? cam cate sticle..? Lasati-le si pe astea tot pe seama mea...
As mai avea o idee...traditionala salata de boeuf (in loc de mezeluri sau de cascaval..??!!) Mi-ar lua ceva timp s-o prepar...si cu timpul stau destul de rau (serviciu, copil mic..) dar m-as descurca - m-ar ajuta si sotul. Insa as vrea sa-mi spuneti cam din ce cantitati sa o fac.... fiindca n-am gatit in viata mea ca pt cantina....!!
Sa punem gustarile pe farfuriile de unica folosinta sau sa aranjam ceva gen bufet suedez?

Astept raspunsurile voastre, ceva sugestii, PM-uri, etc...sau sunt on line pe YM.

Denisa, mami lui Cosmin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

In cont astazi sunt 706ron, revin cu numele deponentilor!!

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">CRACIUN DE VIS
Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Denis
Ce super...Salata de boef e o idee geniala. Eu zic ca te incadrezi in aceasta suma cred totusi ca nu cu bauturi ( cred, voi ce ziceti) Ar fi bine daca s-ar oferii sa ia altcinva bauturile si tu sa te ocupi numai de gustari.
In alta ordine de idei sugerez ca bauturile nu ar trebui sa fie acidulate stiu de la buni ca nu prea se simte bine dupa ce bea ceva cu acid. Si ne-ar trebui cam 100 de l de suc fiecare sa poata bea cam jumate de l ( sau 200 de sticle de jumatate de l) iar e o parere, voi ce ziceti? De unde am putea face rost de suc mai ieftin? cred ca cel mai bine ar fi sa luam fiecaruia o sticla si sa o punem in pachet...Si stiti cum facem? Punem mese la fiecare etaj...astfel incat sa fie accesibila gustarea tuturor. Facem noi rost de mese de-acolo. Ce emotii am...
Sunteti super ce sa mai zic...O sa fac suma totala pe care o avem in acest moment si urmeaza sa ne gandim ce vom cumpara cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Cred ca fiecare batranel cu farfuria lui.
Voi ce ziceti?

Mergi la inceput