Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Ok, deci ramane stabilit, eu ma voi ocupa de gustari.
Totusi mai astept sugestii si neaprat sa-mi spuneti, ca sa stiu cum ma organizez: bufet suedez, sau asezate portii pe farfurii...???? Si dati-mi va rog..... sugestii despre ce cantitati sa folosesc la salata aia... n-am idee cam cat ar trebui sa fac...!!!
Si inca ceva fffff important..
M-am plans si ma mai plang....eu inca nu am masina (doamne-ajuta poate la anu, ca nu mai suport...) deci nu ma pot deplasa... Ma descurc sa fac cumparaturile necesare ca doar sunt obisnuita, dar in ziua aceea trebuie neaparat sa ma luati careva de acasa cu toate pregatirile...
Atunci Buggy cum ramane? Ne vedem totusi luni dupa-masa (treci sa iei hainele) si mai stabilim atunci daca poti veni tu sau altcineva sa ma luati de acasa in duminica aia..???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Mi-ai si raspuns deja la o parte din intrebari.
Si eu ma gandeam tot asa, dar sa auzim si alte pareri.
E mai simplu fiecare cu farfuria lui...asta ca sa stiu cum voi portiona aperitivele. Oricum, pe farfurii le vom aranja atunci.

Painea : paini obisnuite, taiem din ele, sau mai bine o chifla pt fiecare? Eu as tinde catre ultima varianta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

sold:249.25
29nov.05 op.leila->100ron
comision op. 1.5ron
02.dec.05 op.liliana->50ron
comision op. 1.5ron
06dec.05 op calin-> 50ron
comision op. 1.5ron
07.dec.05 op. creola->263ron
comision op. 1.5ron
8dec.05 comision extras cont:0.50ron
total:249.25+100-1.5+50-1.5+50-1.5+263-1.5-0.50=705.75RON

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">CRACIUN DE VIS
Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Am rezolvat inainte de weekend.
Fetelor si

quote:
Originally posted by antoioana

Buggy,
am inteles ca te vei intalni cu in weekend. E clar totul? Vei primi 165RON.
Sanatate si spor la treaba!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Si eu cred ca gustarea trebuie pusa individual,pe cate o farfurie pt fiecare.E posibil ca unii sa nu se poata deplasa si sa fie nevoie sa fie serviti la pat.

Sucul e musai sa fie neacidulat (Prigat,Cappy).

Denis,esti sigura ca ai timp si rabdare sa toci marunt un munte de legume pt salata de boeuf?

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buggi, atlassibul NU A VRUT SA IA COMPUTERUL!!!I-MI PARE SINCER RAU DAR...SI MIINE E O ZI .EU NU UIT PE ACEI COPII. DA EL D-ZEU INCAPATINATA CUM SINT SA OREZOLV CUMVA!! FETELOR SINTETI SUPER. A-S VENI SI EU LA TAIAT VERDETURI DAR AU FACUT NISTRE PRETURI LA AVION...........DE SARBATORI!!!UN TUTURO SI VREAU SI EU MACAR O POZA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Soni, atunci cade cu atlassibul? Cu insulina la fel?
Imi pare asa rau de computer ...... se va rezolva cumva pana la urma.Denis, as vrea sa te iau eu, dar eu la randul meu voi avea de dus toate pachetele cu biscuiti, croisante si minichecuri de la Carolinah + un ditamai coletul cu haine ( 40-50 de kg) O sa fac oricum 2 drumuri pana la spital, in caz ca nu se ofera cineva il fac si pe-al treilea pana la tine Propun sa ducem hainele de la tine in aceeasi zi atunci. Tu ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buggi, pachete au plecat ieri.te voi aviza diseara cind si unde . doar computerul n-au vrut sal ia . asta este gasim noi o cale. miine i-mi dau de rteaba sa vod ce pot face.Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Ieri m-am intalnit cu Mihai ( M34) si am primit banii, 170 de ron de la Anto, Laura si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Salut

Apar si eu pe la voi...
Jasmine, nu sunt sigura ca am nici timp nici rabdare sa toc marunt atatea legume.... dar cand imi propun ceva, de obicei nu ma las pana nu fac....Iar in plus ...am promis, asa ca, daca am promis, va puteti baza pe mine.
Buggy, multumesc ca te oferi, dar va zic..... tb neaprat sa vina cineva sa ma ia... Desigur, as putea lua taxiul, dar va dati seama ca nu mi-e usor cu atatea bagaje (fructe, paine, salata, haine...) Si nici nu stiu unde va trebui sa vin.... Dar sa faceti bine sa veniti careva sa ma luati.... sa nu ma lasati cu atata salata de boeuf.... ca pe urma voi fi obligata sa o mananc, si ma fac atata ..
Sunt de acord sa ducem hainele de la mine inaceeasi zi. Normal ca nu are rost sa mai faci 1 drum in plus.

Cum ramane cu sucurile atunci? Pt ca aveti dreptate, nu le voi putea lua eu... ar costa si astea destul de mult....
Se iau din banii adunati?
Va ocupati voi de asta?
Face Andra cozonacii...??? Andra, daca n-ai idee cam cati sa fie....eu cred ca cel putin 12 bucati. Fiind aici vorba de tavile mari de cozonaci, nu din cele mici...Si de numai o felie pt fiecare.


Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput