Robert, o inima bolnava.

Robert, o inima bolnava. | Autor: hanceanu

Link direct la acest mesaj

Coordonator actiune : Vlad Hanceanu, fratele lui Robert, Roman (adresa si numele de telefon sunt tinute confidential dar au fost trimise catre DC)

Declaratie de raspundere: Imi asum responsabilitatea in ceea ce priveste veridicitatea acestei cereri si declar ca sunt imputernicita de intretinatorul lui legal sa postez acest mesaj umanitar pe forum.
pentru detalii cu referire la acest subiect,la nr de telefon 0744615169 sau pe saitul lui Robert http://www.saverobert.netfirms.com precizez ca este inca in lucru

Singuri nu putem invinge aceasta bola cumplita care nu iarta.O paine poate salva pe fratele meu. Vă rugăm, fiti salvatorii lui Robert, are 27 de ani si are nevoie de 100000 euro pt. a face transplantul de inimă. Chiar si cea mai mică donatie reprezintă pentru Robert un ajutor nepretuit, ne apropie cu un minut, o zi, de momentul când nu va mai trăi sub spaima zilei de mâine.
Primele semne ale bolii au apărut în ianuarie 2001, când a fost diagnosticat cu CARDIOMIOPATIE DILATATIVĂ, popular inimă de bou. Inima s-a triplat în volum îngreunând functionarea celorlalte organe, în principal plămânii. Pe parcursul celor 4 ani a fost internat la spitale din Roman, Iasi, Tg. Mures si Bucuresti. A reusit să stăpanescă boala cu tratament, consultatii saptămânale, regim strict dar nici medicamentele nu mai reusesc să facă fată.
Singura sansă de supravietuire este transplantul cât mai urgent.
De 4 ani este înscris pe lista de transplant din România, dar pâna acum nu s-a găsit o inimă compatibilă. Nu mai poate astepta, boala fiind pe ultima sută de metri.
Această interventie se poate face urgent în străinatate si are sanse mari de reușită 100%.

Cont:
-lei RO88RNCB3710006420180004
-euro RO61RNCB3710006420180005
-usd RO34RNCB3710006420180006
Titular Hanceanu Vlad Cristinel (fratele lui Robert)

Tel: 0744615169
Are nevoie de ajutorul dumnevostră pt. a reusi.




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

vlad mi-a promis ca imi trimite copia unui act de indentitate cit mai curind posibil. Celelate documente sunt OK!





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Suntem alaturi de tine si fratele tau, nu sunteti singuri! Multa sanatate si succes in campanie !www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 4000 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

am primit de la Vlad un scan al actului de identitate.

succes in campanie si sanatate fratelui tau.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Salutare la toata, Gabriela stii ceva de la doamna doctor Olteanu?
Robert a avut doua zile mai grele, iesind foarte greu afara cu lichidele, acum a revenit la normal, oarecum la normal.

Greu mai vin raspunsurile, de ce este asa greu sa salvezi pe cineva, e viata unui om in joc, ar putea fii chiar ei in locul oammenilor pe care incercam sa ii ajutam, chiar nu sunt in stare sa ia o decizie.
Imi iertati poate cuvintele dar.........

Pretuieste fiecare clipa a vieti tale incercand sa i-ti amintesti cu dreg trecutul si sa i-ti imaginezi in mod placut viitorul
http://www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740
http://www.saverobert.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Vlad, ma bucur sa vad acest subiect din nou deschis.
Sa-i spui lui Robert ca noi suntem alaturi de el si ca incercam sa-l ajutam si pe el cum putem.
Ne rugam ca rezultatul de la spital sa fie unul favorabil si sa se rezolve problema cu viza.

Multa sanatate!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Multumim la toti care intrati si pe aceasta pagina. In numele fratiorului va multumim din suflet.Robert este cam trist, am trans foarte putini bani, aproape de 1100 ron si 800 euro.Nu reusim sa luam legatura cu nici un post de tv, nu stiu avem nr rele.......
Cum mai putem incerca sa strangem niste banuti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

L-am vazut pe Robert la Povestiri adevarate pe acasa TV... cum a fost, fara rezultat emisiunea?

Ma descurajati si pe mine.... Numai atat .

Ma rog pentru viata lui Robert. Impreuna vom reusi sa-i salvam pe toti, Dumnezeu este mare. Continuati ceea ce ati inceput. Nu va dati batuti. Totul va fi bine.



www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Stai linistita Adina,, nu putem spune ca emisiune a fost fara de rezultat ba din potriva , au fost foarte multe promisiuni sau strans ci ceva banuti foarte putini cei drep dar de la caz la caz se misca dupa cum este scris de Dumnezeu. Aha ca nu te descuraja.

Acum ca a inceput sc, mai trebuie sa fiu si pe la facultate, asa ca cu fratiorul in cursul saptamanii ne vedem mai greu. Am vb mai inainte cu el, ma intrebat daca am ceva raspunsuri, a trebuit sa mint, dar mint in speranta ca o sa fie bine.

Raspunsuri din afara nu vor sa vina?

http://www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740
http://www.saverobert.netfirms.com

Imi place sa gust viata, sa savurez fiecare secunda, sa traiesc clipa. Traiesc si iubesc pentru pasiunea mea, indeplinirea viselor mele, si nimic nu este mai important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Adina, Robert, sa nu va descurajati. Este mai greu pana cazul devine foarte bine mediatizat, dupa ceea va fi mai usor.
Dumnezeu este aproape de noi!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Incercati si la OTV, poate se organizeaza un teledon, au mai fost ai altele si s-au mai adunat ceva bani.

Mergi la inceput