Montignac: ce am mancat azi? (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Multumesc de urari!

Andanii, se pun ciocanele, aripi sau piept (mie nu-mi place) condimentate intr-un capac intors invers pe o cratita 1/2 cu apa. Se baga la cuptor si iese o minunatie de friptura!! Eu mai pun si apa in capac. Zici ca-i pui la rotisor!

Ponei, am inceput de marti si tin 1-1-1. Aveam la inceput 70,5 si acum, in a 3-a zi am ~69 kg. Este bine, zic eu, dar vreau sa vad ca ajung sub 69, ceea ce nu mi s-a mai intamplat cu Monty de multa vreme...

Va pup si ma intorc la munca...(printre pregatirile de chef, am si un zugrav care mi-a dat dormitoarele cu fundu-n sus!!).


Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Adriana, esti super tare! Nu-mi vine sa cred. Trebuie musai sa ma apuc si eu de regimul asta, mai ales ca se apropie si nunta

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponei spune:

'na seara fetelor,

Adriana am sa te sustin si eu de maine, pt ca m-am saturat in seara asta de ciorba de burta. Asa ca de maine o iau si eu cu 1-1-1 si incep cu ziua de carne. Sa scrii ci tu ce mananci maine.



_
Ponei mare, vrea sa fie mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Larra, daca nu ai mancat prea multe alune, nu ai gresit prea tare! Mult succes in continuare!
Ponei, orezul integral nu e prea minunat , eu cumpar din Carrefour/Megaimage, e nemtesc si il cheama Natur-Reis.
Si eu am incheiat cu bine prima zi de 1-1-1 (carne si peste), maine la lactate! Am rezistat eroic la ziua colegei azi, nu am papat nimic (mi-am pus prajiturele pe farfurie, apoi le-am pitit in birou si le-am adus acasa la fete!). Maine seara merg la o aniversare, ma indoiesc sa fie prea multe lactate pe acolo, poate vreo branza/cascaval, ca sa nu fiu prea nepoliticoasa...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Fetelor, veste buna: m-am cantarit de dimineata si aveam in jur de 68 - 68,5 kg! Adica cu 3 mai putin decat marti!!

Va pup,

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurass spune:

Buna dimineata!

Adriana felicitari! Si La Multi Ani pentru baietelul tau!

Aseara n-am rezistat si am mancat niste ciocolata 70%. Vedem la cantar maine cat de rau am facut.

Meniul meu de azi
MD: 2 bicuiti Wasa + dulceata fara zahar + lapte batut 0.1%grasime
P: Salata verde cu ton, sote de ciuperci si ca de obicei branzica (telemea-desert)
S: fructe (sper numai atat)

Zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Buna dimineatza!

Adriana, felicitari!

Astazi eu am zi de legume si fructe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Si la mine sunt semne bune la cantar, dupa numai o zi de carne+peste...
Bravo, Adriana, si eu incerc sa tin cat mai multe zile asa, poate imi revin si eu si ajung la 50kg inapoi...La multi ani din nou pt Mihnea!
Azi am la servici: un iaurt Activia, o sticluta de 330ml lapte batut 0%, o cutie de branza Fagaras. Seara, cum merg la o aniversare, am ceva emotii, sper sa fie ceva branza, cascaval...si sa nu o dau in bara grav...
Maine va fi cel mai bine: fructe si legume....duminica iar carne+ peste (noroc cu pestele ca altfel mi se apleaca numai de la carne), iar luni la Bucuresti...la operatie cu cea mica...cred ca va fi post negru :(

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Neata fetelor!

Laurass ti-am trimis cartea.

Adriana felicitari ! La cat mai multe kg in minus.Am tinut si eu regimul disociat si este intr-adevar foarte eficient , mai ales la inceput , ca orice regim , insa ai grija dupa ce te opresti ! Se pune tot atat de repede la loc, cel putin la mine asa a fost.

Meniul meu de azi nu stiu care va fi caci am ajuns la munca fara pachet si deocamdata n-am baut decat o cafea cu lapte si cred ca asta va fi micul dejun, mai tarziu ...nu stiu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ponei mie personal imi place foarte mult orezul nedecorticat, si familiei

adriana felicitarile mele pentru kg pierdute
La multi ani pentru Mihnea, cred ca esti in pregatiri acuma, distractie placuta.
Sunt tare curioasa ce se va intampla cu kg cand vei termina regimul si vei incepe sa mananci normal.

laura bafta luni la operatie, sanatate multa , o sa slabesti luni doua kg de stres, iti spun eu din experienta.

Carnea la capac stiu cum e acuma, fac si eu dar la noi i se spune pui grill.

si acuma meniul meu de azi

8.00 un mar
9.00 cafea cu lapte
9.30 iaurt cu paine integrala uscata
12.30 piept de pui, zacusca, cascaval, muraturi
nu mai stiu ce

cred ca de maine o sa scriu meniul zilei anterioare , e mai greu sa scriu inainte ce o sa mananc ... ce spuneti???? nu e mai bine ?

ANDANII

Mergi la inceput